30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: ČKP opět aneb stát legální zloděj  (Přečteno 2522 krát)

Petr pan

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
ČKP opět aneb stát legální zloděj
« kdy: 29 Července 2019, 01:51:41 »

Přátelé, co když mému autu skončila technická, já ho prodal na kurník, ale nevrátil značky a teď po mně chce CKP 8500 kč?Psal jsem jim, přesto trvají na svém, že bylo auto v registru.
Kupní smlouva(tu jsem nedolozil) může být i ústní- chtějí po me svědka, nebo vyjádření kupujícího
To už člověk opravdu nemůže zacházet se svým majetkem svobodně?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:ČKP opět aneb stát legální zloděj
« Odpověď #1 kdy: 29 Července 2019, 10:53:03 »

Pár podobných případů je zde popsáno - stačí hledat.
V rámci samostudia pak pročtěte zákon 168/1999 - zejména pak § 1(2) a §4 celý.
Jaký je vlastně váš skutečný dotaz?
IP zaznamenána

Petr pan

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:ČKP opět aneb stát legální zloděj
« Odpověď #2 kdy: 29 Července 2019, 12:39:22 »

Pročetl jsem. Tento případ je malinko jiný.autu skončila technická, prodalo se bez přepisu. Majitel auto už nevlastnil a neprovozovalo se na pozemních komunikacích.
Tak jaká je asi otázka.
Jak z toho vybruslit a neplatit pokud, když se prodalo auto jako kurník, jenom se nevrátily značky.
To mi chcete říct, že nikdo neporadí a bude se platit 9tis. CKP?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:ČKP opět aneb stát legální zloděj
« Odpověď #3 kdy: 29 Července 2019, 14:56:25 »

Váš případ je jiný pouze v tom, že s autem nejezdí nějaký cikán a nepáchá přestupky. Platnost TK nijak nesouvisí s povinnostmi dle zákona 168/1999. Neprovozování vozidla na komunikaci s povinností mít pojištění dle 168/1999 také nesouvisí (i když donedávna souviselo).
Přepis změny majitele - §8(2) zákona 56/2001 - do 10 prac. dnů od převodu. Nesplnění povinnosti = přestupek se sankcí do 50 tis. Kč dle §83(2c).
Vaše dobrodružství může dále pokračovat  - ČKP vám výpalné spočítala od skončení posledního pojištění POV do nějakého konkrétního data, kdy jim to vyjelo v sestavě. Ze zákona to ČKP nesmí nechat hnít více než rok. A dopisy budou chodit znovu a znovu....na další období.
Prodat vozidlo jako kurnik a neřešit jeho osud byl opravdu špatný nápad. Je to odpad a podléhá to dalším zákonným opatřením - zákon 185/2001 - zejména § 36 až §37e, dále vyhláška 352/2008 - příloha č. 3. Přepis vozidla už neprovedete - protože mě nenapadá, jak byste provedl kurniku evidenční kontrolu.
Následně si přečtěte § 12 a § 13 zákona 56/2001, jak se řeší vyřazení vozidla z registru či jeho zánik. Možná se zdejší matadoři vyjádří k zániku vozidla bez protokolu o ekologické likvidaci...
Musíte si ujasnit svoje možnosti - seženete ještě RZ k vozidlu a doklady, abyste alespoň vyřadil vozidlo z registru a nemusel platit další výpalné?
« Poslední změna: 29 Července 2019, 16:25:47 od gumidos »
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:ČKP opět aneb stát legální zloděj
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2019, 15:36:49 »

Vozidlo vyřešit jednoduše. Nahlásit ztrátu velkého TP a nechat si vystavit nový. Pak nahlásit ztrátu RZ a nafasovat nové a ty hodit do depozitu a dál neřešit. V případě dotazů různých orgánů tvrdit, že probíhá renovace.
IP zaznamenána