30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují  (Přečteno 5951 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« kdy: 22 Července 2019, 18:40:34 »

https://www.novinky.cz/krimi/511007-testery-stoji-policii-miliony-mnohe-vsak-chybuji.html

"Testery hájí s tím, že jsou pro její potřeby dostačující a většina funguje správně."  :D :D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2019, 18:55:11 »

„Statistika rozdílných výsledků mezi orientačním vyšetřením a rozborem biologického materiálu se nevede,“

Aneb jistota je nevědět.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2019, 23:03:22 »

Ono kdyby si cvičně líznul každý policejní orgán, tak při specifitě testu 95% nám vyjde, že bychom dočasně odstavili 2000 opic  (pokud jich je celkově 40 tisíc). To by se hošani jistě cukali, ochutnat vlastní medicínu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2019, 08:41:13 »

Není to tak dlouho co sem někdo dával tenhle luxusní odkaz :-) https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/407932-velka-drogova-kocovina
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2019, 08:50:16 »

Tak nejlepší hláška v článku je
"Chyba nemusí vzniknout nutně kvůli tomu, že je přístroj vadný. Výsledek totiž může být zkreslen tím, že se drogy z těla odbourávají různě dlouho a u každého člověka individuálně. Někomu tak tester může najít drogu ve slinách, i když ji užil třeba před několika týdny. V krvi přitom již drogu nemá."

Jinými slovy test je OK, a ty jsi prostě smažka, která má akorát kliku že už to nemá v krvi, tak drž hubu a buď rád.
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #5 kdy: 24 Července 2019, 08:34:36 »

Ono kdyby si cvičně líznul každý policejní orgán, tak při specifitě testu 95% nám vyjde, že bychom dočasně odstavili 2000 opic  (pokud jich je celkově 40 tisíc). To by se hošani jistě cukali, ochutnat vlastní medicínu.

Na něco podobného se chystám. Opět mi to poradilo vedení PČR v odpovědi na moji stížnost. Nejsou trestně odpovědni, protože měli podezření. Tečka.

Takže až mne bude chtít nějaký policajt kontrolovat tak mu samozřejmě přilepím doklady pouze na sklo, mám je předložit, ne předat, zapůjčit a podobně. Ve chvíli kdy bude tvrdit, že na to nevidí, je to co jsem chtěl, zeptám se jej tedy jestli není zdravotně indisponován, a protože bude samozřejmě tvrdit, že je jako rybička, tak okamžitě vytočím 158, že mám podezření na užití návykových látek. Samozřejmě musí mít člověk trošku času a chtít se pobavit. Samozřejmostí je vše natáčet na video.
Ať si přijede nadřízený dá jim líznout, PČR to stojí cca 500kč /kus, papíruje se u toho. A ať si mne zkusí obvinit. Mám vyjádření kontrolního kraje, pol. prezidia i st. zastupitelství, že když mají podezření, tak to mají právo řešit.
A protože je v LZPS "Rovnost před zákonem" tak mám stejné právo i já.
Musí jim to ale dělat hodně lidí, teprve pak se možná něco změní. Pouhým tlacháním ale ne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #6 kdy: 30 Července 2019, 21:22:45 »

Dobrej nápad - při troše štestí by nějaká vopice mohla "nalízat", tak jako další fůra nevinejch......
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #7 kdy: 31 Července 2019, 21:12:57 »

Dobrej nápad - při troše štestí by nějaká vopice mohla "nalízat", tak jako další fůra nevinejch......
Napad jiste dobry, ale co se stane pak? No nekam to zasijou. I kdyby prohlasili vysledky za pochybne,lidem to nijak nepomuze, protoze se k tem vysledkum nedostanou, natoz aby se z toho pak stal nejakej pokyn pro testy.
Navic ruku na srdce-kolik z nas da vyse uvedenou scenku nazivo? Nevypovidam,davam stiznosti,pozaduji potvrzeni, nic nepodepisuju a jsem s tim siroko daleko za zcela nepochopeneho exota a kverulanta. . Masove nedava bezna populace ani to. A tuhle kovbojku? Jestli to da pet lidi tady na foru, tak to budu povazovat za uspech. (Ja to napr. rozhodne nedam ani sam, natoz s posadkou ve voze)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2019, 23:23:07 »

Jestli to da pet lidi tady na foru, tak to budu povazovat za uspech. (Ja to napr. rozhodne nedam ani sam, natoz s posadkou ve voze)
Fizl to neprecte, kontrolovanej zavola na 158, rekne ze ma podezreni. Prijede jina hlidka, reknou si "cau, o co jde", prijde jinej policajt a zepta se "na cem se zaklada vase podezreni, ze je tady pan policista pod vlivem opl?". A odpoved bude jaka? "neprecte pres sklo muj ridicak." .. odpoved bude "to nemyslite vazne, sklo mate spinave / tluste / zkresluje a precist to opravdu moc nejde" ... co dal?

Teoreticky to muze poslouzit jako zdrzovaci taktika, kdy ridic honi kazdou minutu aby mu vyprchalo maly pivo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #9 kdy: 01 Srpna 2019, 08:08:16 »

No, pokud se nepletu tak veškerou interakci s orgány nahráváme. A pokud mně dává opička líznout s tím, že má podezření "protože proto" tak u nás stále platí reciprocita :-) I kdyby nakrásně vyplodil nějaký nesmysl typu "potil se, nemluvil souvisle, měl rozšířené zornice, .." vždycky můžete říct to samé :-) Zametá se hodně, ale že by zkusili zamést "policajt je na drogách, druhej mu test nedá, když mu ho dá a je pozitivní tak ho ztopí, .." - a to vše v situaci kdy jsou nahrávaní a půjde to na web.... No, možná jsem optimista, ale věřím, že tady to tak jednoznačně nesmetou :-)
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #10 kdy: 01 Srpna 2019, 09:55:36 »

Určitě nepřijede jiná hlídka, přijede jeden z jeho nadřízených, který má zrovna dosah. Ale  není to důvod přerušit prováděné úkony, dosahový důstojník může přijet třeba do nemocnice k odběru krve, čili žádná účinná zdržovací taktika to nebude.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #11 kdy: 01 Srpna 2019, 10:00:33 »

2 Fogyn: Co by měli smést, když mu přijíždějící hlídka nedá líznout? Lízání neodmítl, toho není za co trestat. A že mu kolega líznout nedal. Jakou povinnost tím porušil?
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #12 kdy: 01 Srpna 2019, 17:43:42 »

Reálně to vidím, tak že opička lízne a v případě +výsledku dostane líznout znova a znova. Přinejhorším bude na oko stažena z ulice (pravděpodobně pouze do odjezdu potížisty) a pak se to zamete, ehm. vyřeší kázeňským trestem. Nebo krevní test vyhodnocen během několika minut prokáže nevinu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #13 kdy: 01 Srpna 2019, 18:18:10 »

Reálně to vidím, tak že opička lízne a v případě +výsledku dostane líznout znova a znova. Přinejhorším bude na oko stažena z ulice (pravděpodobně pouze do odjezdu potížisty) a pak se to zamete, ehm. vyřeší kázeňským trestem. Nebo krevní test vyhodnocen během několika minut prokáže nevinu.
Realne nad tim hlidka mavne rukou. A i kdyby chteli bejt sichrovany kvuli otevrenemu nahravani,proc by civilistovi ukazovali vysledky? To je jejich interni vec a posveti jim to jakykoli nadrizeny organ.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Testery stojí policii miliony, mnohé však chybují
« Odpověď #14 kdy: 01 Srpna 2019, 18:58:11 »

Já pořád nevidím důvod, proč by přivolaný příslušník měl dát původnímu líznout. Na základě oznámení od civila? Přijede a mozkovým myšlením vyhodnotí, že je to účelofka.

Ale dalo by se to využít ke znevěrohodnění pacha jako svědka při výslechu. Nevěřte mu paninko, zdál se mi pod vlivem, zavolal jsem na něj hlídku a teď se mi chce pomstít.

Jak bylo napsáno výše. Je to hra pro velký kluky.
IP zaznamenána