30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: cim nahravate  (Přečteno 8299 krát)

martinwww

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
cim nahravate
« kdy: 22 Července 2019, 16:43:41 »

Zdravim,

kdyz vynecham kamery na palubovce a mobilni telefony, nemate tip na nejakou chytrou nahravaci masinku napr. ve tvaru tuzky co se da do kapsy nebo nejaky Bluetooth modul co nahrava a pak si to stahnete do telefonu - proste neco mene napadneho - ale zas nepotrebuji byt jako agent 007 ;)



IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #1 kdy: 22 Července 2019, 22:43:14 »

Některé hodinky to umí např.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2019, 00:14:38 »

Neljevnější diktafon na Alze: https://www.alza.cz/sony-icd-px240-cerny-d1481750.htm?o=2

Mám, používám, zvuk je velmi dobrý, dá se dát do kapsy a mikrofon je v čele. Není to sice velikost tužky, ale ztratí se i v dlani. Navíc, když je strategicky vhodné se něčí takovým vytasit, tak položení takového přístroje na stůl způsobí viditelné překvapení.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2019, 02:11:39 »

Můj čas zazářit.

1. Body kamera. Naprostý základ, mám jednu v autě a jednu v batohu. Umí funkci, že ji zapnu, zapnu nahrávání a vypnu ledky, takže vypadá zcela neaktivní. Nahrává video, zvuk, volitelně umí vložit watermark s časem a datem. Nahrává v pětiminutových intervalech, volitelně umí smyčkovat. Výdrž minimálně 30 minut v kuse. Má klip, takže při dopravní buzeraci jde pověsit na okno řidiče a snímá fízla, aniž by mu to umožnilo argumentovat pocitem ohrožení. V klipu je i dvojice magnetek, drží teda například na futrech. Nemá stabilizaci obrazu, cena asi 20 USD na aliexpresu. Považuji to za naprostý základ výbavy každého člověka v moderní společnosti. Jdu koupit auto - nahrávám. Jakýkoliv úkon, kde je protistranou stát - nahrávám. Doktoři, STK, fízli, úřady, všecko. Jakmile stoupne šance, že situace eskaluje v "von řikal, vona řikala," automaticky zapínám. Pokud člověk není vyloženě technik, nenapadne ho, že to je kamera a že nahrává. Onehdy jsem ji měl zapnutou a připnutou na kalhotech (vč. blikání) při odběrech krve a sestřička mě upozornila, že mi někdo volá, protože mi bliká handsfree. Stejně jako lidi se zbrojákem mají nepsané pravidlo, že pistole se má nosit (doma ti je na hovno), já považuju za nezbytné u sebe mít kameru.

Foto 1
Foto 2

2. Spy kamera. Mám všitou WiFi kameru do některých oblečení (bunda, mikina). Tuto bundu mám v autě a beru si ji, když mě fízl zastaví. Pokud by konflikt eskaloval a skončil bych třeba v CPZ nebo jinde, kde mě připraví o možnost pořizovat dokumentaci. Historky se různí od vyhrožování násilím, pokud hejl nepodepíše, že dostal tatranku, až k reálnému násilí při násilné aplikaci oblbováku do lidí, kteří jsou podle fízlu příliš agresivní. Tohle je zatím ve fázi prototypu, výdrž se různí a obsluha není moc pohodlná.

Foto 1

3. Brejle kamera. Překvapivě dobře fungující bazmek se stabilizací obrazu, nahrává zvuk, video, opět volitelně čas (nastavuje se změnou TXT souboru na paměťovce). Nabíjení a karta se vkládá po odejmutí jedné z nožiček, ovládá se dotykem prstu na vnitřní straně nožičky a velmi slabá dioda zobrazuje stav. Myslím, že poklepáním lze to blikání opět vypnout a přejít tak do stealth mode. Nikdy jsem ty brýle nepoužil nošením na obličeji (jak to vypadá, můžete vidět zde. Jiří Kubík ty brýle přímo nosil, takže ze záběrů si můžete udělat úsudek i o kvalitě obrazu, záběry z úrovně očí jsou pořízeny přímo těmi brýlemi, člověk v nich ale vypadá jako úplnej kokot), místo toho jsem si je pověsil na tričko. Tím se ten předmět stane absolutně nezajímavý pro kohokoliv. Myslím, že těmihle brýlemi jsem přímo vyndal jednoho hradeckého magistrátního hajzla, co mě falšoval spis. K dobru rovněž může být, že Čínani tyhle produkty obměňují i designově, takže zmrdi nemají jak z první zjistit, jestli brýle jsou nahrávací, nebo ne. Jsou trochu dražší, asi 100 USD z AliExpress.

Foto 1

4. Hodinky kamera. Totálně neodhalitelné. Vypadá to jako fitbit, nebo jiné zbytečné smart hodinky, zbytečně počítající moje kroky a prdy. Nikdo jim nevěnuje pozornost, fungují velmi dobře. Kvůli úhlu může být pořizování videa problematické, ale jako stealth prvek jsou neodhalitelné. Stejný modul, tj. audio, video, volitelně čas ve videu.

Foto 1

5. Cube kamera. Na Ali je zajímavá nabídka kamerek, které mají kompletně wireless rozhraní a zajímavou výdrž na baterii. Bylo by jistě nešťastné takovou věc zapomenout v úřednické kanceláři. Je jich vícero druhů, rozměrů. Liší se kromě velikosti i rozhraními, kvalitou obrazu, výdrží baterie, atd. Mám jich teď v Česku několik a fungují skutečně dobře. I poměrně křiklavé kombinace jsou celkem neviditelné. Zkoušeli jsme je narafičit doma na sebe navzájem a prostě jsme si jich nikdy nevšimli.

Foto 1

6. Dash kamera. Nemám rád autokamery s displejem, který mi ukazuje, co kamera snímá. Já vidím, co kamera snímá, protože jsem řidič a koukám se stejným směrem, nepotřebuji v zorném poli další televizi. Z toho důvodu doporučuju konkrétně tenhle model, bo se dá kompletně schovat za zpětné zrcátko. Pozor, doporučuju přímo čínskou verzi, protože ta kamera má ovládání hlasem a v anglické verzi se dokáže aktivovat i písničkou z rádia. Anglická verze mi tedy v autě náhodně hlásí "video recording turned off." "audio recording turned on." "wifi turned off." "photo saved." Nejde to vypnout a hrozně mě to sere. V autech mám většinou dvě, jednu vpředu a jednu vzadu. Díky WiFi není potřeba vyndávat SD karty a když je něco potřeba označit jako důležité, prostě si to stáhnu na mobil. Aplikace je na to velmi pěkná. V jednom autě mám ty kamery tři, protože tím autem jezdím denně do práce a považuji za vhodné nahrávat také obličeje lidí, které předjíždím. Zvlášť v Praze, kde náhodní vesničané blokují levé pruhy a potom dělají naschvály, když na ně troubím a blikám, aby se uhnuli. Oceňuju mikrofon, protože je dobře slyšet venkovní konverzace i při zavřených dveřích a oknech.

Foto 1

Obecně tyhle čínské křapky za poslední dobu dost pokročily. Myslím že všechno jmenované umí nahrávat HD nebo FullHD. Je to takové to nahovno-HD, kde sice obraz má vysoké rozlišení, ale je to dost šum. Na druhou stranu to lépe zvládá přísvit, nezasekává se to, je na to docela spoleh. Obličeje a hlasy jsou poznat naprosto spolehlivě a pro encounter s fízlovskými nebo úřednickými zmrdy jsou to nepostradatelné nástroje.
« Poslední změna: 23 Července 2019, 02:20:53 od mcsoap »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2019, 09:34:43 »

Jen poznámka - v CPZ nebudete mít hodinky a lezli mi dost důkladně i do kapes, takže ani bundokamera by podle mě také neobstála a byla by odhalena. A to o nic nešlo - natož kdyby vás tam strčili po nějaké strkanici na silnici.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2019, 10:19:59 »

Jen poznámka - v CPZ nebudete mít hodinky a lezli mi dost důkladně i do kapes, takže ani bundokamera by podle mě také neobstála a byla by odhalena. A to o nic nešlo - natož kdyby vás tam strčili po nějaké strkanici na silnici.

Dík, feedback je potřeba. Co třeba nohavice? Celý ten komplet je velmi tenký.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2019, 10:29:33 »

Mně odebrali jenom telefon, protože jsem jím nahrával a pak, až mě zavřeli, ho natvrdo vypnuli, měli ho sebou v kanceláři.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2019, 16:06:45 »

Jen poznámka - v CPZ nebudete mít hodinky a lezli mi dost důkladně i do kapes, takže ani bundokamera by podle mě také neobstála a byla by odhalena. A to o nic nešlo - natož kdyby vás tam strčili po nějaké strkanici na silnici.

Dík, feedback je potřeba. Co třeba nohavice? Celý ten komplet je velmi tenký.
Hodinky mi pravda vzali, aby šly dát pouta, tedy jsem je neměl už při příchodu. (což se asi lidem vedeným do CPZ poměrně běžně stává - mám jen jednu zkušenost) Při umístění byla taková ta prohlídka jak ve filmu - ruce na zeď, poměrně poctivé osahávání od hlavy k patě, zout boty, odevzdat tkaničky a pásek. Pokud bych měl v oblečení nějaký hranatý bordel, nejspíš by na to přišla řeč. Přístup k telefonu jsem měl na požádání - přišel fízl, nechal mě vybalit mobil, napsat sms a zas to dát do brašny, která byla celou dobu venku na chodbě, kde jsem na ni viděl a nejspíš i dosáhl, ale z jiných důvodů jsem tam fakt za žádnou cenu bez ptaní nesahal, abychom nevhodně nemeditovali nad dalším jejím obsahem. V cele byla samozřejmě kamera. Takže zapnout nahrávání a nechat mobil v dosahu by asi šlo, ale nevidím v tom žádný přínos. I kdyby vás tam rozsekali sekerou, tak bez obrazového záznamu je to k ničemu.

Podle mě pokud se vám podaří něco takového donést na palubu letadla, pak to zcela jistě projde i do CPZ, rám tam neměli a důkladnost prohlídky asi závisí na konkrétních bengách nebo jejich důslednosti v plnění nějakého jejich předpisu.
« Poslední změna: 23 Července 2019, 16:09:32 od Jan Novák »
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2019, 17:11:23 »

Brýle vám tam nechají, pokud jsou dioptrické a budete si chtít číst poučení a kopie protokolů. Takže kamera v brýlích má největší šanci. Jinak odeberou všechno včetně např. řetízků, náušnic, piercingu, ..., krom nejnutnějšího oblečení, odeberou i boty klidně a dají vám papírové pantofle, záleží jak kde jsou dobře vybaveni.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #9 kdy: 23 Července 2019, 17:18:06 »

Brýle vám tam nechají, pokud jsou dioptrické a budete si chtít číst poučení a kopie protokolů. Takže kamera v brýlích má největší šanci. Jinak odeberou všechno včetně např. řetízků, náušnic, piercingu, ..., krom nejnutnějšího oblečení, odeberou i boty klidně a dají vám papírové pantofle, záleží jak kde jsou dobře vybaveni.
Henlein se podříznul v cele svýma brejličkama, já bych to sprostým zadrženým dával jen když si čtou lejstra. Kdo je schopnej se oběsit na tkaničkách polobotek, ten je jistě schopen se podřezat brejličkama :-)
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #10 kdy: 23 Července 2019, 17:21:25 »

Jaká je spokojenost s těma cube kamerama? Co třeba zvuk?

Dost se mi líbí různý quelimy/sq11 a jsou za pár korun, takže 3ks do auta v různých úhlech při jednání s opicí mi přijdou jako fajn nápad...
https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_626563.html?lkid=45277067 nebo https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_314031.html?lkid=45277199
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #11 kdy: 24 Července 2019, 13:06:21 »

Já již delší dobu používám Transcend DrivePro Body asi 20, prakticky s ní chodím i na záchod, v dnešní době bohužel nutnost. Doporučovali ji jako kameru pro bezpečnostní složky, takže jsem si ji pořídil. Vypadá hodně odolně, má klip, max 32GB, asi 4 hod na jedno nabití, datum a čas v obraze, obraz a zvuk vynikající. Schválně ji vždy demonstrativně připínám na triko pod krk ať vidí, že je nahrávám.
Policajti ale nemají pud sebezáchovy ale i tak lžou. Tak si z nich aspoň dělám srandu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #12 kdy: 24 Července 2019, 22:55:20 »

Já používám normální placatej telefon strčenej do náprsní kapsy nebo do kapsy u kalhot vzhůru nohama. (Samozřejmě jen audio). Podstatné věci si nechávám zopakovat (dělám že hůře slyším).
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #13 kdy: 25 Července 2019, 13:13:45 »

Já používám normální placatej telefon strčenej do náprsní kapsy nebo do kapsy u kalhot vzhůru nohama. (Samozřejmě jen audio). Podstatné věci si nechávám zopakovat (dělám že hůře slyším).

Dělám to stejně, s tím opakováním. Dost se to osvědčilo.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:cim nahravate
« Odpověď #14 kdy: 04 Září 2019, 23:49:35 »

Doplním zkušenost s novým kusem z Číny: ZEROGOGO RW100. Proti ostatním čínským kamerám má následující výhody:

1. Nahrává zvuk, ale nemá rozpoznávání řeči. Takže neinterpretuje náhodné písničky v rádiu jako příkaz k vypnutí nahrávání.
2. Má přichytávání na magnet. Takže když něco nahraju, nechci těch 30 giga tahat přes wifi do telefonu a chci si prostě odnést SD kartu, tak kamerku jenom sundám a celou si jí odnesu. Tohle je důležité, protože ostatní Čína má přidělání na šroubek a to ještě většinou tak blbě že musím v tom malém prostoru za zpětným zrcátkem s tím lomcovat jak idiot a pak je ještě větší oser to přidělávat zpátky.
3. Kamerka se po připojení k PC hlásí jako čtečka karet. Takže není nutné SD kartu vůbec vytahovat, ale buď si teda celou kamerku odnesu domů, nebo už v autě stačí přepojit kabel ze zapalovače do notebooku a můžu tahat.

Kvalita videa je jakž takž. Při prokazování čehokoliv to stačit bude, čísla fízlů a jejich aut z toho vidět jsou, i v noci, ale RZ auta na 100 metrů už spíš nepřečtete.

Tenhle nebo příští víkend budu testovat dron, tak při tom vezmu i spy shit tašku a udělám nějaká videa těma kostičkama, nahraju to na mega.
« Poslední změna: 04 Září 2019, 23:52:10 od mcsoap »
IP zaznamenána