30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blbové pravidelně blokují křižovatku  (Přečteno 2864 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Blbové pravidelně blokují křižovatku
« kdy: 18 Července 2019, 10:59:42 »

Řeším právě opačný problém, než který je popsán v příspěvku parkování (2x3m "neprůjezdnost"), konkrétně každou noc několik blbů parkuje na hranici křižovatky  ve vjezdu do slepé ulice. Ta silnice je sice obousměrná, takže se bežně dají auta objet protisměrem, nicméně v prostředku je ostrůvek, nijak veliký, ale s dodávkou se tam musíme točit jako kreténi.

Do té slepé se napojuje jednosměrka, přes kterou dopravní podniky mají udělanou nepoužívanou rezervní smyčku – teď při letních rekonstrukcích se tam ale točí všechny trolejbusy, takže na té klíčové křižovatce často stojí na světlech bus a nedá se tam s dodávkou vůbec vytočit.

Nechal jsem řidičům blokujícím vlezd z křižovatky opakovaně za oknem vzkaz, ale stejně to tam večer dají znovu.

Vyčerpal jsem svoji tvořivost, napadá mě už jediná legální cesta, kterou nechci (volat opice). Nějaké nápady?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2019, 12:32:04 »

Jsou to soukroma vozidla soukromych vlastniku. Pokud ani po upozorneni listeckem na to nereaguji, nevidim jinou (v ramci zakona) moznost nez volat opice. Tohle je jejich prace - resit auta, ktera opravdu blokuji provoz.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2019, 22:23:27 »

Nešlo by hodit link na mapy, ať si místo umíme lépe představit?

Dle nákresu zavazí spíše ten ostrůvek než parkující auta.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2019, 22:45:53 »

S tím souhlasím, ten ostrůvek je tam úplně zbytečný. Nechci úplně zveřejňovat místo, dokud to nebude vyloženě nutné, je se mnou až příliš spjato.

Přidávám snímek na kterém je vyznačeno problematické stání. Jsou tam fskutečnosti pruhy dva, levý je vyhrazen pro odbočování autobusů (ty tudy ale jezdí jen výjimečně – zbytečnost), lidi parkují v tom nevyhrazeném po celé délce vozovky. Problém je ale jen to stání hned za přechodem, vedle ostrůvku. Nechci mimojiné také proto prudit přes fízly, protože ty by tam mohli akurát chodit dávat lístečky těm, kteří nikomu nepřekáří.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2019, 22:51:48 »

Kudy do té smyčky vjíždějí trolejbusy?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2019, 22:59:41 »

Ten vyhrazený pruh pro BUS se už nepoužívá vůbec – ani v tomto směru nejsou natažené troleje.

Trulejbusy jezdí jen v opačném směru (viz nákres v prvním příspěvku) a ještě jde jen o záložní smyčku, která byla teď využívána jen při výluce, ale jinak se používá jen velmi výjimečně.

Nevím, zda jsem odpověděl na otázku „Kudy do té smyčky vjíždějí trolejbusy?“, ale raději doplním, že smyčka opisuje 2 bloky domů, tedy trolejbusy tam vjíždí souběžnou ulicí o 2 křiřovatky dál.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2019, 23:06:25 »

Pak by se mi líbila varianta spíše tlačit na příslušné ouřady, aby zrušili zbytečný vyhrazený pruh a ušetřené místo využili pro podélné parkování. A jelikož se jedná o slepou ulici a trolejbusy tam již také nevjíždí, pak tam skoro není provoz a je možné i odstranit přebytečný ostrůvek.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2019, 23:16:50 »

To vlastně není blbý nápad. Nevím, kde začít, ale na to přijdu.

Trochu jsem doufal, že ale najdu nějaké rychlejší řešení. Mezitím trpělivost přetekla i někomu jinému, protože minulý týden tam jeden blb (který to k přechodu dává i když je zbytek ulice volný) stál prdelí v přechodu a někdo mu zvrátil zrcátko u řidiče a včera jsem stejné auto viděl na stejném místě se zohýbaným zadním stěračem. :-/ To sice není to, co jsem zamýšlel, ale asi se tím můj problém vyřeší…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2019, 23:21:41 »

A do té doby bych doporučil tam vjíždět jinudy, třeba po trase trolejbusů. Kudy projede trolejbus, protáhne se i dodávka. Jelikož se jedná o smyčku, tak to snad nebude zase taková zajížďka.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Blbové pravidelně blokují křižovatku
« Odpověď #9 kdy: 24 Července 2019, 09:46:17 »

Neuvěřitelné!!! Šel jsem si nafotit situaci, abych podal podnět a koukám, včera tam už silničáři řádili:
  • Vyhrazený pruh pro BUS je zrušený,
  • přibyla svislá značka podélného parkování místo prvního jízdního pruhu a
  • jsou namalované čáry tak, že je zjevné, kde se nesmí stát.

Problem solved.
IP zaznamenána