30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Babiš a pokuta 200k za střet zájmů od MÚ Černošice - ROZHODNUTÍ KE STAŽENÍ  (Přečteno 5175 krát)

Vadym Polyakov

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Určitě jste o této kauze slyšeli...https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-stret-zajmu-cernosice-stredocesky-kraj_1904041720_tec

Babiš dostal pokutu za střet zájmů, podal si odvolání a kvůli nějaký procesní chybě vyhrál...KÚ Středočeský ale nechtěl svoje rozhodnutí novinářům poskytnout, tak jsem se pokusil to přes 106 získat sám, tj. jak rozhodnutí o pokutě, tak (a předevšímú o tom Babišově odvolání...nejprve bylo zdráhání, ale po odvolání u MSpr mi to poskytli relativně rychle.

Je to celkem zajímavé - zrušili to hlavně na údajném porušení presumpce neviny, protože Černošice si na základě podnětu Transparency International před zahájením řízení nechali udělat stanovisko svým právníkem k tomu, zda Babiš přestupek spáchal, a právník řekl že jo, a Černošice to stanovisko založily do spisu...takže KÚ řekl, že jeho vinu konstatovali předem, takže špatně...no já nevím, je to na zrušení? Já celkem chápu, že se jim nechtělo bez dalšího zahájit řízení proti premiérovi, ale že požádali o stanovisko svýho právníka...přijde mi to trochu jako účelovka :)
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil

Díky za přeposlání, bude to zajímavé čtení.

Nicméně možná trošku OT poznámka pod čarou: a jak se tohle liší od běžných sprdel za rychlost a za parkování?

Tam mi ten postup taky přijde stejný: když tam jdu, tak už úřad má jasno, že jsem vinen, ve spisu žádné důkazy o mojí nevině obvykle nejsou, takže odteď to můžu tedy také hrát jako pan premiér?

Stačí tedy do odvolání napsat, že SO1 nectil presumpci mojí neviny a SO2 by to měl podržet - přece v rozhodování o podobných věcech nemohou vznikat nedůvodné rozdíly

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

U každého případu by SO měl nejdřív posoudit, jestli došlo k nějakému porušení a když si myslí že jo, tak to zahájí. U takto velkého případu na to nestačili sami, tak se zeptali právníka, zda to mají rozjet nebo shodit ze stolu. Potud je to celkem normální.

http://dfens-cz.com/prestupky-i-bures-the-great-wizard/
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil

Ze pry jsem to prehnal a zde se zakon 106/1999 Sb. musi sklonit pred EU...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil

Vcera mezi vanocnima pranima jedno velmi prekvapive, rucne nadepsane, az z Brusele od nejvyssiho organa :o Uplne jsem to pustil z hlavy jako zcela beznadejnou vec, ale asi vysledek voleb, jinak si to neumim vysvetlit... fakt to poslali do ustredi, tam to asi opravdu nekdo cetl a vratil na ministerstvo s komentarem, ze to maji vyridit a nevymlouvat se lzive, ze pozadovany dokument vznikl v EU-instituci. Dopis putoval tri tydny, protoze organa napadlo ceskou adresu castecne prelozit do anglictiny.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil

Nedáme! By mě zajímalo, zda se rozklad reálně dostane k Bartošovi, když to bude jakoby podepisovat...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil

no toto...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil

...rozhodnutím ministra pro místní rozvoj (dále jen „ministerstvo“) ze dne 25. 3. 2022, č. j. MMR - 6649/2022-31-1, bylo zrušeno rozhodnutí č. j. 11268921/MMR ze dne 31. 12. 2021 o odmítnutí Vaší žádosti o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informací, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „InfZ“) a věc byla zároveň vrácena ministerstvu k novému projednání.

Původní žádost se týkala požadavku na poskytnutí odpovědi ministerstva na poslední výzvu Evropské komise v souvislosti s auditem v oblasti střetu zájmů při udělování dotací v České republice zaslanou do Bruselu 22. září 2021.

Ministerstvo jako povinný subjekt původní požadavek včetně všech okolností celé věci opětovně zhodnotilo a dospělo k názoru, že v současné době neexistuje žádná zákonná překážka k poskytnutí požadovaných informací a z těchto důvodů lze žádosti o informace vyhovět.

V přílohách Vám proto zasíláme scany následujících dokumentů:

 Dopis ministerstva ze dne 21. 8. 2021, č. j. MMR-74388/2021-27
 Příloha č. 1 Legislativní změny a IT systémy
 Příloha č. 2a Vyjádření MPO k RD a dokončení kontrol
 Příloha č. 2b Kontrola RoPD před podpisem poskytovatele dotace
 Příloha č. 3 Stanovisko auditního orgánu
 Příloha č. 4 Kapitola T4D + čestné prohlášení příjemce

V této souvislosti si dovolujeme reagovat na Vaše podání ze dne 20. 4. 2022, označené jako stížnost ve smyslu ustanovení § 16a odst 1 b) InfZ, ve kterém odkazujete na výše zmíněné rozhodnutí ministra pro místní rozvoj a upozorňujete, že přestože již uplynula lhůta podle §14 odst. 5d) InfZ, původně požadované informace nebyly poskytnuty, ani nebylo vydáno rozhodnutí o odmítnutí žádosti.

K tomuto lze uvést, že uvedená žádost o informace skutečně nebyla vyřízena v zákonném termínu. Za toto prodlení se Vám omlouváme.
... odbor legislativně právní
IP zaznamenána