30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?  (Přečteno 2541 krát)

Hugo1234

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« kdy: 14 Července 2019, 12:34:05 »

Dobry den, jen extra rychly dotaz pokud jsem vse po precteni pochopil - pokud me policejni vozy s radarem/policista s trojnozkou nezastavi na miste, tak je jakekoli prekroceni rychlosti nakonec vzdy hratelne jen na odpustek/pokutu? Nejde mi o penize, ale o to, jaka je pravdepodobnost zakazu rizeni rekneme pri prekroceni 40+ km/h v obci, pri neztotozneni ridice na miste.

Diky za potvrzeni, zda jsem cele tema pochopil spravne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2019, 13:03:32 »

Ano, pokud není řidič ztotožněn nebo se sám neudá nebo nepřizná k řízení je vše hratelné pouze na určenou částku nebo případně na provozovatele a o body a zákaz řízení se nehraje.
IP zaznamenána

Hugo1234

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2019, 14:19:54 »

Tudíž nechci li hrát hry na helmuta apod (tj. vyhnout se platbě jako takové komplet), tak jde jen o to, nepřiznat že jsem řídil já (nikdy se nikde neukázat) a zároveň neidentifikovat řidiče, bo mi neva osoba blízká? A schytám max ve správním řízení jakožto provozovatel auta pokutu 5000-10000 Kč (pokud nepřijde hned odpustek)? Díky za potvrzení. Chápu, že prachy serou. Ale pro mě podstatný řidičák a čas, než hrátky s úřady na helmuta..

Stačí mi odpvěď “ano” a už to zamknu. :) Dík
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« Odpověď #3 kdy: 14 Července 2019, 15:07:21 »

Ano.

Pozn.: Odpustek nepřijde (za přestupek nebylo možno uložit blokovou pokutu). Pokud se něco stane, nejpravděpodobněji to bude výzva k podání vysvětlení provozovateli. Nebude-li na ni provozovatel reagovat, příp. sdělí, že odpírá výpověď, SO s ním zahájí řízení, které může skončit pokutou, nikoliv však udělením bodů či zákazem řízení.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil
Re:Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2019, 18:21:18 »

Asi bych se spíše přiklonil k odmítnutí vypovídat/podávat vysvětlení, než "osoba blízká"...... 8)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Neztotožněn = nebodovaný/bez zákazu?
« Odpověď #5 kdy: 14 Července 2019, 20:47:44 »

Ano - nemá smysl se do toho zamotávat - stačí jednoduché  v této věci dle LZPS nebudu podávat vysvětlení

LZPS = listina základních práv a svobod
IP zaznamenána