30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Cim meraju passaty v Prahe  (Přečteno 27032 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #15 kdy: 18 Listopadu 2014, 09:52:37 »

ale daleko závažnější UnicamSPEED, tedy měření okamžité rychlosti na základě indukčních smyček zabudovaných do vozovky.

Tie su mi ukradnute, prakticky ma nezaujima ziadne zmeranie nemajuce za nasledok zastavenie a stotoznenie vodica. Popod kamery (akekolvek) jazdim zasadne za clonou.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #16 kdy: 18 Listopadu 2014, 10:25:43 »

UnicamSPEED, tedy měření okamžité rychlosti na základě indukčních smyček zabudovaných do vozovky. V Praze například Střešovická, na křižovatkách Rumunská x Legerova, Sokolská x Ječná, konec úsekovky Strakonická, K Barrandovu s Lamačovou a 2x Horoměřická opět ve spojení s úsekovkou.
Proč myslíte, že křižovatka K Barrandovu x Lamačova měří rychlost? Na kamery.praha.eu nic vyznačeno není. Podle mě tam je jen úsekové měření, které ale neslouží k vybírání pokut.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #17 kdy: 18 Listopadu 2014, 10:39:17 »

každou chvíli vidim, jak někde exemplárně v televizi zastavěj piráta s antiradarem a filcujou ho

To je dohodnuta PR habadura pomahacov a kretenov z krimi tv prima. Za pasivny antiradar nehorozi ziaden postih, problem je (ako to uz niekto pisal) s laser rusickami. A aj tu sa nazory pravnikov, s ktorymi som sa o tom bavil, dost roznia. Stihane je pouzitie, nie vlastnenie takeho pristroja, toboz pokial je homologovany ako parkovaci senzor. No a dokazat pouzitie, to moze byt vcelku oriesok aj pre skuseneho uradnickeho zmrda.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #18 kdy: 18 Listopadu 2014, 16:08:59 »


Tie su mi ukradnute, prakticky ma nezaujima ziadne zmeranie nemajuce za nasledok zastavenie a stotoznenie vodica. Popod kamery (akekolvek) jazdim zasadne za clonou.
Pokud máte českou RZ, tak by Vás to zajímat mělo. Je totiž možný uplatnit SprDel. Ale jestli Vám výzvy nevadí a rád bojujete, případně máte dost peněz na placení, tak Vám to může bejt jedno.

Proč myslíte, že křižovatka K Barrandovu x Lamačova měří rychlost? Na kamery.praha.eu nic vyznačeno není. Podle mě tam je jen úsekové měření, které ale neslouží k vybírání pokut.
To je dopravní detektor (podle Vás úsekové měření), ten rychlost k represivním účelům neměří. Měří právě ony indukční smyčky ve vozovce (pod přechodem) ve spojitosti k kamerami na této křižovatce, změří okamžitou rychlost, konkrétně na metru. ;-) A na kamery.praha.eu to je.
http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=31478227
« Poslední změna: 18 Listopadu 2014, 16:13:49 od unlimited »
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #19 kdy: 19 Listopadu 2014, 10:55:12 »

Pokud máte českou RZ, tak by Vás to zajímat mělo. Je totiž možný uplatnit SprDel.
Toto preberem asi v samostatnom vlakne, pretoze ta situacia je mierne "specificka"  ;)
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

jarda

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #20 kdy: 19 Listopadu 2014, 16:27:56 »

To je dopravní detektor (podle Vás úsekové měření), ten rychlost k represivním účelům neměří. Měří právě ony indukční smyčky ve vozovce (pod přechodem) ve spojitosti k kamerami na této křižovatce, změří okamžitou rychlost, konkrétně na metru. ;-) A na kamery.praha.eu to je.
http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=31478227

Zajímavé, vypadá to, že máte pravdu, ptal jsem se, protože to nevidím na mapě na kamery.praha.eu. Kudy jste se k tomu doklikal?
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #21 kdy: 21 Listopadu 2014, 12:23:23 »

Pokud si kliknete na nějaký měření nebo červenou, tak si potom rozbalte tu nabídku a tam se proklikejte, kde nejsou u pomlčky mezery. ;-)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #22 kdy: 22 Listopadu 2014, 17:59:56 »

 K Barrandovu x Lamačova - zrovna v tomhle úseku, pokud nesvítí červená jsem vždy jezdil jako prase a nikdy nic nepřišlo, asi štěstí... Už si budu dávat bacha.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #23 kdy: 15 Prosince 2014, 16:13:33 »

Tak genovo one uz 2 tyzdne doma (teda skor v aute), zatial spokojnost. Povodne som myslel, ze vyuzijem len detekciu Ka a GPS-ku som chcel mat vypnutu, ale po tom, ako mi kusok od Novodvorskej zahlasilo speed cam na 30 kmh, popod ktoru som chodil bezne 70, asi to necham zapnute.

Zena mi zaroven hlasila uspesnost detekcie Ka, ked curaci merali na Strakonickej niekde u zeleznicneho mostu smerom von z Prahy a ona o tom vedela uz od usekacu za lahovickym mostom.

Za ten peniaz teda spokojnost.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #24 kdy: 15 Prosince 2014, 16:53:02 »

ako mi kusok od Novodvorskej zahlasilo speed cam na 30 kmh, popod ktoru som chodil bezne 70, asi to necham zapnute.
Tam to měření není moc dlouho, hádám tak cca 2-3 měsíce. Klasické omezení rychlosti, které nemá za cíl nic jiného než výběr prachů. Čtyřproudá silnice, kde je z jedné strany les bez chodníku a z druhé málo frekventovaný chodník. Ano, před měřením je vjezd/výjezd z benzínky a přechod pro chodce bez semaforu (ale zase s ostrůvkem uprostřed), ale to není důvod k rychlosti 30 km/h - přece všude, kde je benzínka nebo přechod, není nutné jezdit 30 že? Navíc jde o rovný přehledný úsek bezproblémový jak pro řidiče, tak pro chodce, přecházel a jel jsem tam milionkrát.

Od té doby, co tam to měření udělali, čímž mě z výše uvedeného důvodu maximálně nasrali, jsem místem již projel cca 50 x v obou směrech a pokud to dopravní situace umožňuje, zásadně tam vždy projíždím nejméně 70 km/h, ráno o víkendech kolem 90 a zásadně vždy mám sklopené stínítko a vždy - neudělal jsem ani jednu výjimku - je do kamery fakuju. Co je zajímavé, ještě mi odtud nepřišla ani jedna výzva k uhrazení almužny :)
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #25 kdy: 15 Prosince 2014, 17:05:03 »

Ona to ta dopravni situace u Novodvorske bohuzel moc neumoznuje. Jezdim tam tak 2x-3x tydne a neuveritelne mne (s prominutim) sere, ze tam vsichni jako ovce jedou 30km/h, v obou pruzich. Pokud to jde, tak samozrejme jedu rychleji, idealne kolem tech 70-100, akorat za mne fakuje pritelkyne, ne ja :D

Take jeste nic neprislo, ani v jednom smeru. Nejspis jsme se tam s jkraus222 parkrat potkali ;-)

Ty kamery tam podle meho jsou proto, ze tam idioti (socialne slabsi, neprizpusobivi, bez domova) prechazeji mimo prechod - coz ale nedava smysl, protoze omezeni je tesne pred prechodem, a trestaji se za to samozrejme ridici, ne ti co je (a sebe) ohrozuji.

Pritom se tam, od te Novodvorske krizovatky az k Thomayerce, krasne da jet treba 80km/h. Opacnym smerem moc ne, protoze kazdy semafor smerem do Modran je nastaveny na rychlost, takze pokud jedu min nez 100km/h, tak dostavam samou cervenou. Jak psal JuDR Beran na Autowebu, kdyz tam tech 100km/h jedu a stihnu jeste oranzovou, tak trpi jen ridici za mnou :-).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #26 kdy: 15 Prosince 2014, 17:12:42 »

Já tam tak z 80 % jezdím v časech, kdy to je úplně volné (ráno po 6 hod., víkendy) nebo ne tak zasekané, abych si na dvouproudu za Sulickou ve směru od nemocnice nemohl udělat dobrou výchozí pozici k tomu být na kamerách v čele a nenechat se brzdit :D V opačném směru to je obtížnější, ale i tam se to dá zvládnout.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #27 kdy: 11 Března 2015, 17:43:25 »

Já tam tak z 80 % jezdím v časech, kdy to je úplně volné (ráno po 6 hod., víkendy) nebo ne tak zasekané, abych si na dvouproudu za Sulickou ve směru od nemocnice nemohl udělat dobrou výchozí pozici k tomu být na kamerách v čele a nenechat se brzdit :D V opačném směru to je obtížnější, ale i tam se to dá zvládnout.

Tak uz mi to prislo - 2x vyzva, jednou za 64 km/h, podruhe za 42 km/h. To, kdyz jsem tam jel treba 90, uplne odignorovali :D.

Samozrejme ignore, jako standardne v Praze, ale uz zrychlili - je to oboji z 23.2.2015 (tam a zpatky :D).
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Cim meraju passaty v Prahe
« Odpověď #28 kdy: 11 Března 2015, 20:03:17 »

Jo, mě před 4 dny taky přišla první. Možná je to tím, že jsem je už na těch kamerách přestal fakovat. Tak holt zase začnu  :)
IP zaznamenána