30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] stání v protisměru  (Přečteno 4676 krát)

ace723

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] stání v protisměru
« kdy: 05 Července 2019, 16:38:24 »

Ahoj,

přišla výzva k zaplacení určené částky 1000 Kč, protože PČR zjistila, že moje vozidlo zaparkoval neznámý řidič v protisměru a porušil tak 25/1a.
Ulice je to klidná, široká, s rodinnými domy po jedné straně a polem na druhé. Stojí tam minimum aut, provoz minimální.
PČR tento brutální zločin zjistila v nočních hodinách, řidič na místě nebyl. Ráno jsem s autem odjel.
Celkově vzato o nic nejde a 1000 Kč bych jim i dal. kdybych něco spáchal, ale ne za prachsprostou buzeraci. To by pak mohli v okolních ulicích pokutovat téměř každého, protože např. 3 m pro každý jízdní směr není skoro nikde.
Takže...jak z toho ven a ještě potrápit ouřady a horlivou hlídku pčr?
1. oznámit, že jsem byl řidičem
2. počkat na příkaz
3. podat odpor
4. trošku je potrápit přepadovým nahlédnutím do spisu, nějaká ta omluvenku z jednání, trvat na předvolání policistů, jednotlivě s nimi pak být u výslechu svědka a klást otázky, vše samozřejmě nahrávat mobilem (video)
5. vzpomenout si, že se jednalo o nouzové zastavení, vozidlo hlásilo chybu a řidič chtěl zajet do garáže/soukromého nájezdu před garáž, jenže ono to přestalo jet úplně tak stihl jen najet před garáž a auto tak zůstalo prostisměru? Mám dojem, že snad i místo
 označil trojúhelníkem (který nějaká svině v noci ukradla). Ráno jsem zjistil, že vozidlo jde nastartovat a tak jsem odjel.
Auto takto stálo náhodou, když řídím já tak samozřejmě zastavím správně nebo rovnou v garáži.
Díky!
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2019, 19:16:34 »

Trochu brzy na zmíněné kroky. Na výzvu k úhradě určené částky nemusíte podávat nic. Oni by vás pak měli vyzvat k podání vysvětlení a pak je čas na Helmuta.

Máte nějaký dráhy kraj, po mě za totéž chtěla Praha tři kila
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2019, 20:26:00 »

Oni by vás pak měli vyzvat k podání vysvětlení a pak je čas na Helmuta.

Měli, ale realita je jiná. Turbo model už se stal naprostým standardem. Dokud se nepodaří dostat k ÚS s - dnes již značně rozsáhlým - seznamem případů neoprávněně vydaných odpustků, pravděpodobně se nic nezmění.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2019, 21:49:27 »

Aktuálně mám od MHMP standarni výzvu po ignoraci odpustku a doposud to tak bylo vzdy.
V tom případě se Helmut dodá 60 den od přestupku a prizna se jak mu to tam náhle chciplo poté co srazil zajice.
Každopádně u stání v protisměru nevidím žádný materiální aspekt a pro úřad malý potenciál ke kasirovani.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #4 kdy: 06 Července 2019, 00:37:35 »

MHMP je ovšem výjimka. Pokud by přešli na turbo model, provozovatelé by se mohli hájit tím, že ignorovali výzvu, neboť v minulosti MHMP prokazatelně několikrát při rozesílání odpustků pochybil.

Podle výše určené částky se ale v tomto případu téměř jistě o MHMP nejedná. Zajímalo by mě spíše, jak parkování v protisměru naroubuje SO1 na termín “neoprávněné zastavení nebo stání”, aby vůbec mohl stíhat provozovatele.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #5 kdy: 07 Července 2019, 01:16:09 »

Měli, ale realita je jiná. Turbo model už se stal naprostým standardem. Dokud se nepodaří dostat k ÚS s - dnes již značně rozsáhlým - seznamem případů neoprávněně vydaných odpustků, pravděpodobně se nic nezmění.

Máte nějakou konkrétní představu o přípravě na takové podání?

Podle výše určené částky se ale v tomto případu téměř jistě o MHMP nejedná. Zajímalo by mě spíše, jak parkování v protisměru naroubuje SO1 na termín “neoprávněné zastavení nebo stání”, aby vůbec mohl stíhat provozovatele.

Porušení povinnosti dle ustanovení § 25 odst. 1 písm. a) zákona o silničním provozu mající znaky přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu vozidlem Xxxxxx registrační značky xxx xxxx bylo oznamovatelem zjištěno na ulici Xxxxxx v Brně dne xx. xx. xxxx v xx:xx. Řidič vozidla, který není znám, porušil povinnost zastavit vpravo ve směru jízdy.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #6 kdy: 07 Července 2019, 07:01:36 »

Máte nějakou konkrétní představu o přípravě na takové podání?

Mám. Už si tyto argumenty postupně doplňuji i do běžných odvolání; SO2 se k nim zásadně nevyjadřují. Zmiňuji neoprávněně rozeslané výzvy z Prahy (Lochkov, Blanka) spojené s vracením peněz, Mělník, Moravské Budějovice atp. a dále z poslední doby např. Šternberk, Varnsdorf atp. s odkazy na novinové články, příp. s citacemi z nich.

Porušení povinnosti dle ustanovení § 25 odst. 1 písm. a) zákona o silničním provozu mající znaky přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu vozidlem Xxxxxx registrační značky xxx xxxx bylo oznamovatelem zjištěno na ulici Xxxxxx v Brně dne xx. xx. xxxx v xx:xx. Řidič vozidla, který není znám, porušil povinnost zastavit vpravo ve směru jízdy.

“Porušil povinnost zastavit vpravo” nevnímám jako neoprávněné, ale max. jako nesprávné jednání. Pod neoprávněným zastavením či stáním si představuji zastavení/stání tam, kde je to zakázáno. Tam, kde je možno v souladu se zákonem zastavit či stát, jde o oprávněné zastavení bez ohledu na to, kterým směrem má auto výfuk. ;)
« Poslední změna: 07 Července 2019, 09:49:05 od kdo »
IP zaznamenána

ace723

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #7 kdy: 15 Července 2019, 06:23:49 »

Je to malé město, 1000 Kč je nehoráznost.
Takže, co tedy s tím? Klidně do SZ.
Šla by použít ta moje varianta? Řídil jsem, vozidlo přestalo jet, bylo to nouzové stání.
A trojúhelníkem to ani nekomplikovat, vozidlo netvořilo překážku.
Děkuji
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:stání v protisměru
« Odpověď #8 kdy: 15 Července 2019, 08:54:26 »

Taky muzes tvrdit zes zaparkoval spravne ve smeru jizdy a sam ses rano divil ze tve auto stoji obracene. Mozna se bavila naka parta vozralu, a tve auto zvedla a votocila na miste...
IP zaznamenána