30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva překročení o více než 50  (Přečteno 3230 krát)

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
[?] Výzva překročení o více než 50
« kdy: 02 Července 2019, 13:18:29 »

Zdravím, přišla mi výzva od úřadu k podání vysvětlení o překročeni rychlosti o 57km/h.
Přestupek se stal 7 měsícu zpatky, bylo to na dálnici v tunelu kde bylo omezení na 80km/h
Jak dále postupovat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2019, 13:31:25 »

Udejte spolupracujího řidiče (můžete i sebe), který si s nimi bude nějakou dobu psát a 12 měsíců po údajném přestupku (klidně až v opdvolání) si vzpomene, že neřídil.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2019, 13:43:38 »

opas> To je ovšem verze pro extra tvrďáky, vzhledem k tomu, že za takové překročení rychlosti hrozí řidiči instantní zákaz řízení na 6-12 měsíců. Já bych tady asi volil spíše variantu Helmut.
IP zaznamenána

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2019, 13:47:22 »

Helmut znamená co presne? :D Postupne to tu procitam, takze k tomu snad dojdu sam. Ale zeptat se je rychlejsi
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2019, 14:05:31 »

IP zaznamenána

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2019, 14:07:27 »

Pripadne ma nekdo Helmuta? Zaplatim zlatem. Živim se rizenim, takze je to nic moc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2019, 14:28:07 »

Vzhledem k tomu, že jste zde nový a bez historie, není příliš velká pravděpodobnost, že Vám svého Helmuta někdo půjčí. Co když jste maskovaný úředník?

Pořiďte svého Helmuta, pokud jej potřebujete.

A o ŘP se nebojte, pokud se k pyrátění nepřiznáte, zákaz řízení ani body nehrozí, pouze pokuta.
IP zaznamenána

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2019, 14:37:32 »

A jak tedy svého seženu?
Případně jak postupovat? Co jim mám napsat? Že jsem to já neřídil a nevím kdo řídil? Nebo jak?
Pokuta je jasná, z té strach nemám. Spíš jde o ten postup.
Připadně můžem dát osobní schůzku, Praha Východ, je mi 21let, myslím že by jste poznali že nejsem úředník. Ale chápu jak to je
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2019, 14:43:15 »

Hodně studujte, sežeňte spis a třeba vám někdo pomůže. Základní rady jste dostal a za ruku tu nikdo nikoho nevodí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2019, 15:16:56 »

A jak tedy svého seženu?
Případně jak postupovat? Co jim mám napsat? Že jsem to já neřídil a nevím kdo řídil? Nebo jak?
Pokuta je jasná, z té strach nemám. Spíš jde o ten postup.
Připadně můžem dát osobní schůzku, Praha Východ, je mi 21let, myslím že by jste poznali že nejsem úředník. Ale chápu jak to je

Nemusíte jim ani odpovídat, případně napsat, že odmítáte podat vysvětlení (Článek 37 LZPS).
Když se na ně pouze vyserete, jste z toho jako řidič venku a dostanete časem flastr(příkaz) jako provozovatel - pochopitelně bez bodů a bez zákazů.
Vy jako provozovatel MUSÍTE vědět, kdo řídil - jen ho nemusíte udávat. Za "nevím kdo řídil" je taky pokutička.

Pokud hodláte bojovat, pak získejte hlavně spis, anonimizujte a nahrajte sem. Výše pokuty se pak mírně zvýší + tisícovka za správní řízení, ale také můžete odejít s čistým štítem. Prostudujte Helmuta a Deathmuta v uvedeném vlákně.
IP zaznamenána

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2019, 15:31:14 »

Super, díky. Postupně to tu pročítám a začínám se orientovat. Tak chvilku strpení prosím  :)
Jaké jsou pokuty za neodpovídaní připadně jak to je dál s tím když odmítnu podat vysvětlení?

Zatím uvažuji že bych odmítl podar vysvětlení nebo neodpovídal, jelikož bych rád nepřišel o ŘP a na “boj” nemám dost nastudováno zatím.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2019, 15:51:43 »

Super, díky. Postupně to tu pročítám a začínám se orientovat. Tak chvilku strpení prosím  :)
Jaké jsou pokuty za neodpovídaní připadně jak to je dál s tím když odmítnu podat vysvětlení?

Zatím uvažuji že bych odmítl podat vysvětlení nebo neodpovídal, jelikož bych rád nepřišel o ŘP a na “boj” nemám dost nastudováno zatím.
Nevypovídat je ústavní právo, za to vám nic nehrozí. Ani za lhaní.

Pokud řeknete, že řídil Helmut, stejně už nejde o vás ani o body - o body půjde tak akorát Helmutovi, k vám se to vrátí nanejvýš jako k provozovateli, pokud bude Helmut zpackaný (nebude doručeno nebo to úřad nějak rozbije)

Při nevypovídání (nebo nedohledání Helmuta) případ časem odloží a zahájí řízení s provozovatelem, kde půjde už jen o peníze. Tzn Helmuta můžete zkusit tak jako tak, protože tím nejde nic zkazit.

Co se stane je hezky uvedeno v uvodu fora
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0
« Poslední změna: 02 Července 2019, 15:54:06 od Jan Novák »
IP zaznamenána

growman

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2019, 16:31:16 »

Nebo by to Helmut mohl zdržet 5 měsícu a po roce to je promlčené?
Asi jak jsem tu nový, tak nemohu najít vylozene vlakno primo o Helmutovi. Ani ty odkazy v uvodu uvedeneho fora mi nejdou. Tedy aspon ty tri hlavní hned nahoře.
Helmuta zkusim hned jak budu neco vedet o nem.
Jaká možná pokuta je kdyz nebudu vypovidat nebo se nedohleda Helmut?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva překročení o více než 50
« Odpověď #13 kdy: 02 Července 2019, 16:44:48 »

Nebo by to Helmut mohl zdržet 5 měsícu a po roce to je promlčené?
Dobře sehraný Helmut dostane příkaz a tím je pro vás hotovo navždy. Špatně sehraný Helmut vede akorát k řízení s provozovatelem - bez bodů a bez zákazu řízení, jen o peníze. I to pak lze utahat do prekluze, většinou shnije spis po odvolání.

Helmuta zkusim hned jak budu neco vedet o nem.
Odkaz na helmuta vám tu dali v tomto vlákně pátý příspěvěk.

Jaká možná pokuta je kdyz nebudu vypovidat nebo se nedohleda Helmut?
Ptáte se stále dokola a odpověď je stále dokola stejná - viz výše
IP zaznamenána