30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišli o řidičák kvůli drogám, ač byli „čistí“. Policejní testery chybují  (Přečteno 5976 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

A beztak stejni lidi co tady pisou jak to neni mozny ze se tohle deje, k pristimu clanku kde bude mit ridic co zpusobil nehodu pozitivni test, napisou ze by ho meli rovnou zastrelit protoze je fetak.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil

Jaká je šance bránit se testům při dnešních letních teplotách?  Vozí snad společně s testy Drugwipe i stanovené měřidlo-teploměr?

Případně mám nápad, co si vyžádat přes 106 od prezidia metodický pokyn nebo jiný podklad, jak jsou zajištěny klimatické podmínky nezbytné ke správné funkci těchto policejních těhotenských testů?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil

Jaká je šance bránit se testům při dnešních letních teplotách?
Nahrávat, vyžadovat potvrzení o provedeném úkonu dle § 109 odst. 2 zákona č. 273/2008 Sb., zeptat se v čem spočívá důvodné podezření (už u testu na alkohol, který tomu většinou předchází), ona je velká šance že si ten test na drogy rozmyslí. Pokud si ho ani tak nerozmyslí, tak hledat ŘP dokud test nevyhodnotí a najít ho až pokud je test negativní. Pokud bude false positive, tak trvat na krevních testech. To je asi jediná funkční obrana. Pokud test bude positive a vy jim dáte ŘP do ruky, veškerá následující obrana se už děje (většinou) se zadrženým ŘP.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil

Dovolím si rozporovat - při pozitive testu na drogy se na krev jede vždy. Alespoň tedy "z doslechu" - legislativně podchycené jsem to nenašel (nevím kde hledat).
http://road-fens.cz/fsm-11-2-orientacni-zkouska-na-drogy/
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil

Ano je to tak, naštěstí si tyhle lakmusový papírky ještě nepovýšili na etalon jako si povýšili Dragery.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil

Hrozí nějaký postih, když "nenajdu" tu plastovou kartičku, na které je zaznamenáno, jaké skupiny vozidel jsem oprávněn řídit?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil

Došlo už k nějakému průzkumu bojem kde by se obhájil materiální aspekt k absenci plastové kartičky...?  :-)
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Opravdu zajimave! Jen skoda, ze ty linky na pdf uz nefunguji. Nestihl to nekdo stahnout?
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Hrozí nějaký postih, když "nenajdu" tu plastovou kartičku, na které je zaznamenáno, jaké skupiny vozidel jsem oprávněn řídit?
Poplateček do dvojky, zpravidla dají 2 kilča, asi lepší než být do vyřešení bez papírů.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Velká drogová kocovina
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2019, 08:43:39 »

Pár čísel o drogových testech. Škoda, že něco takového nevychází i v mainstreamových médiích.

https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/407932-velka-drogova-kocovina
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Velká drogová kocovina
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2019, 08:58:31 »

Perfektne vysvetleno ... ale pouzivaji se tam slozite matematicke operace (%) a cisla vyssi nez 5. Takze to zadny fizl ani odbornik z BESIPu nema sanci pochopit. A v tv zpravodajstvi to maximalne nejaky jouda cele poplete.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

Hrozí nějaký postih, když "nenajdu" tu plastovou kartičku, na které je zaznamenáno, jaké skupiny vozidel jsem oprávněn řídit?
Poplateček do dvojky, zpravidla dají 2 kilča, asi lepší než být do vyřešení bez papírů.

doslechl jsem se z druhé strany, že v takovém případě elektronicky omezí ŘP v jakémsi jejich systému, ví o tom někdo něco bližšího? Druhá strana mi nechtěla prozradit více informací..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

Stastlivec> V jakémsi jejich systému ať si mají co chtějí, pro člověka to není závazné.
IP zaznamenána