30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dvě psaní v datovce  (Přečteno 8801 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Dvě psaní v datovce
« kdy: 19 Června 2019, 19:57:13 »

Ahoj, čekám v datovce nějakou výzvu za rychlost co jsem poslal do správního. Úž něco čeká v datovce, dejme tomu že dnes je D+7, chtěl jsem vyzvednout klasicky D+10. Jenže třeba dnes dorazila další zpráva do datovky a ani u jedné nevím od koho je, nerad bych tedy ani jednu z nich vyzvedl moc brzy :) Jaká je nejkratší procesní lhůta při začátcích řízení (aktuálně mi žádně neběží)?

Myšleno tak, že i když bude doručeno D+10 fikcí, začne běžet nová lhůta kdy je míček na mojí straně a já se ptám jaký nejpomalejší odpal mi zajistí neprošvihnutí žádné lhůty. Tímto pomalým odpalem chci co nejvíce natáhnout doručení i druhé datové zprávy.

PS. někde jsem četl, že je možné dát přístup do datovky někomu dalšímu, kdo uvidí jen seznam zpráv ale po jeho přihlášení se tyto zprávy nestanou přečtené. Věděl by někdo jak se tento přístup nastavuje?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2019, 20:20:26 »

Pokud se budeme bavit o opravdu důležitých lhůtách na začátku řízení, tak nejkratší bude odpor proti příkazu - 8 dní.
Obstrukce s přidáváním dalšího uživatele do DS již není nutná, stačí v nastavení zapnout rozšířené notifikace.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #2 kdy: 20 Června 2019, 09:18:40 »

Jedna z těch zpráv (asi ta starší) by mohla být Pravidelný roční výpis z Registru obyvatel. Já ho dostal 11. 6.
Jinak jak psal Caroprd111, Nastavení -> Notifikace -> Rozšířený obsah
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #3 kdy: 20 Června 2019, 10:22:14 »

Rád bych s laskavým dovolením využil aktivního (podobného tématu) a poprosil o radu. V rámci tohoto vlákna https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8206.msg90313#msg90313 bych rád trošku zamotal SO hlavu založením DS ve správný okamžik. Můžete mi prosím poradit, který okamžik by byl ideální? Hned po podání odporu, po doručení první výzvy k ústnímu jednání - hned po omluvě, že na toto nedorazím, jiné nápady / návrhy..? Nebo bude lepší se tímto zaobírat až po zvolení strategie po seznámení se spisem...? Díky za názory.
P.S. záměrně tento dotaz vkládám pod jiný příspěvek aby se v originálním vláknu neobjevil (čert nikdy nespí, a že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou...) :-)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2019, 15:59:56 »

Já bych se vyjádřil písemně před vydáním rozhodnutí a podal poštou a pak bych založil DS.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2019, 19:52:20 »

Já myslím, že hned po podání odporu.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #6 kdy: 22 Června 2019, 23:15:31 »

Caroprd111: děkuji za informaci. Ta první zpráva opravdu bude zřejmě výpis z registru obyvatel. Přišlo to v dobu kdy průměrný úředník sleduje výměnu manželek v TV, vám také?

Ještě otázka k odpovědi: je validní postup odpovědět emailem bez elektronického podpisu do elektronické podatelny a následně do 5 dnů potvrdit doručení datovkou? :) Chci úřad trošku popostrčit k případné chybě.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #7 kdy: 23 Června 2019, 08:21:47 »

Ano, výpisy chodí i v nepracovni hodiny.
Ano, je možné poslat cokoli e-mailem a pak do 5 dnů potvrdit. Jen je třeba dbát na to, abyste to poslal na adresu podatelny a ne na e-mail konkrétního úředníka.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #8 kdy: 23 Června 2019, 22:08:58 »

Ano, výpisy chodí i v nepracovni hodiny.
Nejen výpisy. V nějakou nekřesťanskou večerní hodinu mi došel i příkaz. Počítám, že to byla serverová fronta a nikoli živý úředník po osmé v práci.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #9 kdy: 08 Července 2019, 21:09:09 »

Pokud mi el. podatelna automaticky odpověděla, že je doručeno "předběžně" a následně ještě proběhne validace elektronického podpisu, formátu a velikosti přílohy, můžu to z mojí strany považovat za doručené a případně jen do 5 dnů potvrdit? Elektronický podpis tam určitě podatelna nenajde - nemám ho. Co když se ale počítač zblázní a přílohu (přestože splňuje parametry), tak odmítne? V takovém případě nevím v jaké situaci se nacházím doručeno/nedoručeno. Navíc výsledek validace zatím vůbec neznám a nevím jestli se stihne vůbec zvalidovat včas.

Btw. v kalkulačce lhůt máme chybu, konkrétně u odporu už není 15 dnů ale 8  ;)
https://www.30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #10 kdy: 08 Července 2019, 22:12:54 »

Odpovím si sám. Našel jsem tento nález ústavního soudu: http://kraken.slv.cz/IV.US2446/11

Chápu to tak, že rozhodující je doručení na adresu el. podatelny. Vzhledem k tomu, že mi jakési potvrzení o doručení obratem dorazilo, měl bych mít doručeno. Nějaká jejich validace by mě neměla zajímat. Zvyšuji tedy sázky a považuji za doručeno a pak do 5 dnů potvrdím.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Dvě psaní v datovce
« Odpověď #11 kdy: 09 Července 2019, 14:35:15 »

Btw. v kalkulačce lhůt máme chybu, konkrétně u odporu už není 15 dnů ale 8  ;)
https://www.30kmh.cz/calc.html

Opraveno.
IP zaznamenána