30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?  (Přečteno 4743 krát)

Badnaska820

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« kdy: 14 Června 2019, 08:58:25 »

Ahoj všem,

nejprve bych popsal situaci, která asi byla počátek mého možného problému.

Když jsem nedávno vyjížděl z garáže, tak mi zprava přijíždělo auto. Sice zpomaluje a asi také bude parkovat, ale stejně zastavuji na příjezdovce, protože musím dálkáčem zavřít vrata, takže si zatím najíždím tak, abych viděl na obě strany - zleva tu stojí nějaká bouda a je tam blbě vidět. V okamžiku zastavení mi ale před čumákem prolétne jiné auto a o kus dál zastavuje. Protože necítím žádný náraz ani neslyším hluk, tak si ho nevšímám. Nechám zavírat ta vrata, mrknu na řidiče vpravo, co opravdu stojí, zleva už nic nejede, tak normálně odjíždím do práce.
No a teď jsem měl hovor od policajtů, že ode mne potřebují informace o nehodě, která se u nás stala. Odpovídám, že o ničem nevím, ale že musím končit, neb jsem na letišti a letím na víkend pryč. V pondělí jim mám zavolat a asi si budou chtít povídat víc. Když jsem se byl podívat na auto, tak je fakt, že mám lehce zašpiněný roh nárazníku (jde to dolů nasliněným prstem) a je také podrápaný. Ale to už byl při koupi, takže nejsem schopen říct, zda jsou nějaké škrábance nové. Nicméně počítám, že jsme se o sebe asi otřeli, akorát škoda u druhého účastníka asi bude větší. Blbé je, že jak jsem si ničeho nevšiml, tak jsem odjel. Teď nevím, jestli na to lze přišít ujetí od nehody. Stejně tak se obávám, že řidič prvního auta může také svědčit proti mně, protože možná jen proto, že já jsem ten pirát co odjel a je potřeba být s tím druhým solidární. Já měl v autě dvě děti a ni ty si ničeho nevšimly. Nicméně jejich svědectví asi nebude mít váhu. A raději bych je do toho ani netahal.
Podotýkám, že je u nás v ulici 30ka a to podle mne druhý účastník nejel. Z 30 zastavím skoro fleku. Tenhle mi přišel, že si tam svištěl normálně a jak se chtěl vyhnout tomu vozidlu naproti, tak to vzal moc blízko mé příjezdovky a štrejchnul mne. Ale to je teď těžko říct.
A co teď? Co lze všechno čekat? Co bych měl dál dělat a říkat PČR? Netuším, jak se na to dá pohlížet, ale jak můžu dle zákona zastavit u nehody, když o ní nevím?
Obávám se, že tohle se asi bez právníka neobejde, nebyl by tu kontakt na nějakého dobrého v okolí Ústí nad Labem?
Díky za rady.
« Poslední změna: 14 Června 2019, 09:00:15 od Badnaska820 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2019, 09:14:05 »

Základ je odmítnout podat vysvětlení. A samozřejmě údajnou nehodu nahlásit vaší pojišťovně a s ní spolupracovat.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2019, 09:15:50 »

Nejbezpečnější a nejjistější bude základní pravidlo - s policií se nebavíme. Do telefonu jim můžete říct, že jestli něco chtějí, ať to pošlou písemně. A dopisy od nich následně házet do koše. Pokud by následně něco přišlo od úřadu, tak to nahrajte sem.

Pokud opravdu došlo k nehodě, od které jste ujel, tak  budou mít problém dokazovat, kdo vaše vozidlo řídil (pokud se k tomu nepřiznáte sám).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2019, 09:39:52 »

Pokud po vás fízl touží z důvodu události, kterou popisujete, pak si nejprve udělejte souhrn, jaké karty jsou ve hře. Jsou to :1) ujetí od nehody, což je 7 bodů, pokuta 2,5 až 5 tis. Kč a žlutá karta pro případ opakování přestupku ve 12 měsících, nehledě na ošklivý zápis v registru řidiče, který může být v budoucnu použit.  2) reálná možnost 100% regresu pojišťovny (tedy toho, co případně bude plnit poškozenému 3) ztráta bonusu 36 měsíců  a tedy vyšší pojistné, dále pak velmi časté "skryté" navýšení základního pojistného v dalším roce.
Svou neopatrností můžete získat všechny tyhle žolíky. Při volbě postupu to pak mějte na paměti. Máte-li pocit, že svou neopatrnou jízdou ten druhý výrazně "přispěl" k případně škodě, nehledě na fakt, že mohl pomocí svojí pojišťovny získat na vás kontakt a neřešit tuhle banalitu hned přes fízla, pak k tomu můžete přihlédnout též.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2019, 11:11:58 »

Základ je odmítnout podat vysvětlení. A samozřejmě údajnou nehodu nahlásit vaší pojišťovně a s ní spolupracovat.
Na základě telefonátu od nějakého vtipálka, co se představil jako fizl? Já bych pojišťovně nic nehlásil.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2019, 11:23:38 »

Základ je odmítnout podat vysvětlení. A samozřejmě údajnou nehodu nahlásit vaší pojišťovně a s ní spolupracovat.
Na základě telefonátu od nějakého vtipálka, co se představil jako fizl? Já bych pojišťovně nic nehlásil.
Navíc pokud na vašem autě není žádná viditelná škoda, lze to vůbec nazvat nehodou s vaší účastí? Co byste hlásil a jak by to kdo dokaoval?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2019, 11:52:38 »

Navíc pokud na vašem autě není žádná viditelná škoda, lze to vůbec nazvat nehodou s vaší účastí?
Ale to jste šlápnul vedle - umím si představit řadu takových "událostí". Pohled na šutrák mezi dvojmontáží nákladního auta těsně před tím, než mi rozbíjí čelní sklo. Ohození skupiny cestujících na zastávce sněhovou břečkou, namíchanou se štěrkem. Hardcore je sněhový pluh, na jehož radlici očesávající zaparkovaná auta, svodidla atd. nikdy žádná stopa není.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2019, 12:01:46 »

Navíc pokud na vašem autě není žádná viditelná škoda, lze to vůbec nazvat nehodou s vaší účastí?
Ale to jste šlápnul vedle - umím si představit řadu takových "událostí". Pohled na šutrák mezi dvojmontáží nákladního auta těsně před tím, než mi rozbíjí čelní sklo. Ohození skupiny cestujících na zastávce sněhovou břečkou, namíchanou se štěrkem. Hardcore je sněhový pluh, na jehož radlici očesávající zaparkovaná auta, svodidla atd. nikdy žádná stopa není.
To samozřejmě existuje, ale těžko očekávat hlášení pojistné události pokud vůbec nevím, že vznikla komukoli nějaká škoda a ani to na svém autě nevidím, že se vůbec něco stalo. Předpokládám, že kamion, který mi kamínkem vystřelí okno o tom neví a nic nehlásí. Autor vlákna se o nehodě dozvěděl vlastně až z telefonu od někoho, kdo se představil jako fízl.
IP zaznamenána

Badnaska820

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2019, 12:33:40 »

Díky všem. Ještě, že jsem se nejprve podíval sem.
Ani jsem netušil, že by se z toho dalo potenciálně dostat odmítnutím výpovědi. Myslel jsem, že pokud určí moje auto jako důvod nehody, tak ta pojistka s regresí půjde automaticky za mnou, když je to vlastně na auto a ne na mně. A výpovědí jsem se původně chtěl hájit. Ale asi to tedy není správná cesta, jak koukám. Takže policajty zdvořile požádat o výplň do koše a čekat na úřad? 
K tomu nahlášení na pojišťovnu. Je pravda, že bez telefonátu bych si ničeho nevšiml. Ten nárazník je šmouhatej a podrápanej co to auto mám (ne ode mně ;) ). Jestli tam přibyla nějaká další, to já bych nepoznal. Nové šrámy tam tedy být asi můžou, ale není to nic hrozného.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #9 kdy: 14 Června 2019, 12:36:58 »

S policajtama se nebavit, nezadat, natoz zdvorile. Ale muzete to zkusit, uvidite jak oni budou najednou zdvorili. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2019, 12:48:13 »

Kamarád zvalchoval plaťákem sousedovi plot a netušil o tom do doby, než za ním nedolítnul fízl a nekoukli se na plaťák, kde byla nějaká omítka, snad od toho sousedovic plotu. Samozřejmě se přiznal, že to tedy asi udělal. Ujetí to ale nakonec nebylo. Ale kdyby se nepřiznal, tak by to asi uhrál, ač ho soused viděl. Jenomže jednak na to nemá náturu a jednak přeci jenom, dle všeho to udělal a bylo potřeba plot opravit, natož, když jde o souseda.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2019, 13:16:37 »

Badnaska820: rady nesměřovaly k tomu, jak se z toho "vyvléct", zejména pokud jste někomu provedl škodu. Jenže fízl s úředníkem projevují velkou snahu váš soukromý vztah s poškozeným zatížit pokutou možná vyšší, než je vlastní škoda  a dalšími sankcemi, které by vám mohly v budoucnu uškodit. Víte sám, jak to proběhlo. Možná vaše vozidlo stálo a naopak ten druhý svojí neopatrnou jízdou narazil do vás, možná jste mu vjel do cesty. Pokud jste skutečně nevnímal kontakt a na vašem nárazníku nic není, pak by bylo hodně překvapivé, kdyby ten druhý byl nějak více poškozen. 
A pokud jste skutečně viníkem nárazu, pak budete mít možnost nahlásit to pojišťovně, ve vztahu k vašemu zavinění to neutrálně vysvětlit a vypořádat se s poškozeným a zároveň se vyhnout regresu, pokutě a dalším mrzutostem. Případně, pokud je to škrábanec - možná bude stačit "litřík cash", který vyřeší vše a bez ztráty bonusu z pojištění. Důležité skutečně je, že nějakou disputací s fízlem si reálněji spíše uškodíte, než pomůžete. Takže bych fízla nejen o nic nežádal, ale ani bych mu nezvedal telefon, pokud už vaše číslo ve své databázi mají.
« Poslední změna: 14 Června 2019, 13:43:00 od gumidos »
IP zaznamenána

Badnaska820

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2019, 13:40:50 »

Badnaska820: rady nesměřovaly k tomu, jak se z toho "vyvléct", zejména pokud jste někomu provedl škodu. Jenže fízl s úředníkem projevují velkou snahu váš soukromý vztah s poškozeným zatížit pokutou možná vyšší, než je vlastní škoda  a dalšími sankcemi, které by vám mohly v budoucnu uškodit. Víte sám, jak to proběhlo. Možná vaše vozidlo stálo a naopak ten druhý svojí neopatrnou jízdou narazil do vás, možná jste mu vjel do cesty. Pokud jste skutečně nevnímal kontakt a na vašem nárazníku nic není, pak by bylo hodně překvapivé, kdyby ten druhý byl nějak více poškozen. 
A pokud jste skutečně viníkem nárazu, pak budete mít možnost nahlásit to pojišťovně, ve vztahu k vašemu zavinění to neutrálně vysvětlit a vypořádat se s poškozeným a zároveň se vyhnout regresu, pokutě a dalším mrzutostem. Případně, pokud je to škrábanec - možná bude stačit "litřík cash", který vyřeší vše a bez ztráty bonusu z pojištění. Důležité skutečně je, že nějakou disputací s fízlem si reálněji spíše uškodíte, než pomůžete. Takže bych fízla nejen o nic nežádal, ale ani bych mu nezvedal telefon, pokud už vaše číslo ve své databázi mají.

Vida. O tohle mi asi tak nějak šlo. Pokud je možné toto pořešit mimo veškeré úřednictvo, bylo by to super. Největší obavu jsem právě měl z toho, zda mi hrozí popotahování za ujetí od nehody a veškeré související sankce.
Já jsem stál a s autem nic nemám. Ale obávám se, že druhý účastník to bude mít horší. Protože jestli se o mne i jen letmo otřel, tak to bude asi po větší části boku. Už jsem takhle viděl rozpáraného Peugeota o ohnutou SPZtku.
Nejlépe tedy policii nic nevysvětlovat a vzít to rovnou skrz pojišťovnu?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #13 kdy: 14 Června 2019, 13:56:16 »

A vy znáte toho potenciálně poškozeného, že to chcete řešit "rovnou skrz pojišťovnu"? Znáte rozsah poškození? Jestli ne, tak co chcete hlásit?
Maximálně vám doporučím vyfotit si příslušné partie vozidla, neboť existuje teoretická možnost, že vás zítra někdo nově odře tak, že to bude odpovídat té vaší příhodě :)
IP zaznamenána

Badnaska820

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Lze ujet od nehody, o které jsem nevědel?
« Odpověď #14 kdy: 14 Června 2019, 14:22:56 »

A vy znáte toho potenciálně poškozeného, že to chcete řešit "rovnou skrz pojišťovnu"? Znáte rozsah poškození? Jestli ne, tak co chcete hlásit?
Maximálně vám doporučím vyfotit si příslušné partie vozidla, neboť existuje teoretická možnost, že vás zítra někdo nově odře tak, že to bude odpovídat té vaší příhodě :)

Nevím vůbec nic a jsem zmatenej jak lesní včela :D Máte pravdu, těžko teď něco řešit s pojišťovnou. O druhém autě vím jen to, že bylo černé a jelo krapet svižněji.
Tož telefonát s policií neřešit, čekat na případný dopis. A s pojišťovnou zatím také nic, dokud se někdo neozve.
Teď je to správně?
Ještě, že jsem s nima ráno nemluvil...
IP zaznamenána