30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stacionár - dopisování s MěÚ  (Přečteno 5521 krát)

VitaD

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Stacionár - dopisování s MěÚ
« kdy: 05 Listopadu 2014, 19:07:37 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit...
Dne 22.12.2013 naměřili vozidlo u kterého je provozovatelem moje přítelkyně. Vozidlo bylo změřeno ve 20:12 hod. automatizovaným technickým prostředkem a bylo naměřeno 64 km/h po odečtení tolerance na 50 v obci Nepomuk.

Dne 10.4.2014 přišla výzva k zaplacení určené částky, přílohou byla složenka na 500,- Kč, fotografie ze stacionáru (foceno za úplné tmy, viditelné pouze stíny dvou osob ve vozidle a "rozzářená" SPZ. Na to moje přítelkyně odepsala dopis ve kterém sdělila, že s vozidlem nejezdí a vozidlo mám od 1.12.2013 do současnosti (tedy do 10.4.2014) zapůjčené já.

Osobně jsem čekal předvolání k podání vysvětlení, ale dne 20.5.2014 přišel rovnou Příkaz na moje jméno (tak jak uvedla přítelkyně) spolu se složenkou na 1500,- Kč. Proti příkazu jsem v zákonné lhůtě podal odpor do kterého jsem napsal, že příslušný správní orgán nepostupoval tak, aby zjistil stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, což mu ukládá § 3 zák. č. 500/2004. Především jsou pochybnosti o tom, zda se obviněný z přestupku skutečně přestupku dopustil a tudíž bylo porušeno ustanovení § 87 odst. 1 zák. č. 200/1990 a správní orgán tudíž nebyl oprávněn vydat bez dalšího řízení příkaz o uložení pokuty a že navrhuji, aby byl příkaz zrušen a aby bylo řízení o přestupku zastaveno. Osobně jsem očekával, že zahájí klasické správní řízení a že budu předvolán k podání vysvětlení.

avšak dne 9.7.2014 přišlo Rozhodnutí o zastavení řízení, z důvodu, že spáchání skutku, o němž se vedlo řízení, nebylo obviněnému z přestupku prokázáno. (měl jsem radost a počítal s tím, že je konec s dalším otravováním)

ale dne 31.10.2014 přišel PŘÍKAZ na provozovatele (moje přítelkyně) se složenkou na 2500,- Kč (1500,- pokuta +1000,- náklady řízení) za spáchaný správní delikt dle § 125f odst. 1 a to pro porušení ustanovení § 10 odst. 1 písm. d).
v odůvodnění je uvedeno, že řidiči (mě), kterého jako provozovatelka sdělila (naprášila) nebylo prokázáno, že v inkriminovanou dobu vozidlo skutečně řídil, tudíž je potrestána ona jako provozovatel protože nezajistila, aby osoba která vozidlo řídila dodržovala povinnosti řidiče a pravidla provozu.

Proti příkazu samozřejmě podám odpor v zákonné lhůtě do 10 dní od převzetí. Můžete mi poradit jak se z této situace co nejlépe vyvléknout?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionár - dopisování s MěÚ
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2014, 22:37:08 »

Možná bude stačit jen podat odpor (stačí "Podávám odpor proti příkazu -číslo- ze dne -datum-" bez dalšího rozepisování).

Do 22. prosince už nejspíš pravomocné rozhodnutí vydat nestihnou. Hlavně když využijete lhůty.
(teď je to pro SPRDEL asi už jinak, ale postupuje se podle zákona platného v době spáchání.)

Dost možná se po odporu už nic nestane. Kdyby přece jen došlo na nějakou obhajobu tak to asi bude po linii:
- SPRDEL odst. 4: Úřad neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku.
- SPRDEL odst. 2: Jednání musí mít znaky přestupku a jeho následkem nesmí být dopravní nehoda. A úřad by to měl dokázat.
- SPRDEL odst. 1: Provozovatel udělal vše co lze po něm spravedlivě očekávat, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích.

Dále je dost možné že označený řidič podáním odporu vůbec nechtěl rozporovat že řídil, ale chtěl rozporovat naplnění znaků přestupku  ;)
Řidič teď už klidně může svědčit že skutečně řídil a nic mu nehrozí (hlavně když ten přestupek bude za chvíli promlčený).
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Stacionár - dopisování s MěÚ
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2014, 01:13:29 »

Toto je klasika. Přesvícená RZ úplně bílá a čitelný odlesk RZ leží před autem. Odepsal jsem jim něco ve smyslu,že vůbec netuším komu patří a kdo řídil vozidlo se zcela bílou tabulkou bez RZ a nemám potřebu ani povinnost to vědět. Ať si to zjistí ! Písmenný a číselný údaj na tabuce RZ ležící před autem jsem identifikoval jako identický s mým, ale bohužel ke ztrátě tabulky v uvedený den a čas nedošlo ani nebyla hlášena jako ztracená nebo odcizená,takže se zcela určitě nemůže jednat o moji tabulku. Zřejmě jde o omylem vyraženou duplicitní RZ nebo zdařilý padělek. S přátelským pozdravem......blabla  a Game over!
IP zaznamenána