30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti  (Přečteno 11246 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti
« Odpověď #30 kdy: 01 Června 2019, 12:37:24 »

V Praze funguje metoda "práci si hledám sám aktivně", schůzky pak vyjdou jednou za 1-1.5 měsíce a s doporučenkami se opruzuje až za půl roku.
Na DS bych nesázel - aspoň teda v Praze ÚP zásadně doručuje dokumenty doporučeně do vlastních rukou i přes výslovné uvedení adresy datovky do registračního formuláře do kolonky "doručovací adres". Nicméně dokument poslaný člověkem úřadu skrze DS samozřejmě je platně doručený k okamžiku přijetí podatelnou ÚP (zpravidla do minuty od odeslání), takže cajk. To, že se ten dokument k příslušné úřednici dostane za dva týdny, to je IMHO už pech úřadu (čeká mě na toto téma zanedlouho takový malý experiment).
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti
« Odpověď #31 kdy: 01 Června 2019, 16:58:19 »

opas:
Děkuji za návrh, ale na mne v tuto chvíli poněkud komplikované.

Martin 623:
Mé názory jsou velmi laické. Tím, že jsem pročetl zákon o zaměstnanosti, zamyslel se nad ním, a tohle užitečné fórum také nějakou dobu studuji, jsem se sice dostal nad úroveň znalostí většiny úředníků, ale někomu radit si netroufám. Ztotožňuji se však s názorem se777.

se777:
Děkuji za odkazy na judikát a téma. Velmi poučné.

dj-bobr:
Metody různých ÚP se liší, je to člověk od člověka. Záleží na koho narazíte. Práce v těchto privilegovaných složkách, které jsou ve značné míře chráněny před sankcemi za porušení zákona (fílzi, bachaři, správní úředníci, exekutoři, celníci, často i soudci) vyvine leckdy u těchto lidí různý stupeň morální deviace. Podle toho pak jejich přístup k věci vypadá. Jeden můj vzdálený příbuzný pracoval nějakou dobu na FÚ. Říkal, že většina úředníků vědomě spoléhá na obtížnou postižitelnost svého konání a na nějaký zákonný postup zcela záměrně kašlou. Mají z klienta oběť, a baví je to, těší se z teplého a jistého místa, kde mohou dlouhodobě škodit. Naštěstí po pár letech si uvědomil, že do tohoto hovězího stáda mu svědomí jaksi nedovolí zapadnout, podal výpověď a odešel. Za ta léta byl na tom úřadu jediný, kdo něco takového udělal, k velkému údivu ostatních. Z ráje se přece dobrovolně neodchází...
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 471
    • Zobrazit profil
Re:Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti
« Odpověď #32 kdy: 02 Června 2019, 12:46:57 »

Napadla nás i finta, kterou by se dal pracák poměrně dlouho tahat za nos. V podstatě mám možnost vytvořit na pracáku nabídku na volnou pozici přímo ušitou na tělo toho svého příbuzného. Aktivně může vyhledávat, může dostat i doporučenku, úspěšně procházet několika koly výběrového řízení, která mohou kolidovat se schůzkami na pracáku. Všechno jsem schopen papírově přikrýt a doložit pracáku. A myslím,že pak by pracák nemusel otravovat a dalo by se to zmáknout na dvě schůzky za 3,5 měsíce+ nějaká nemoc případně omluva. Šla by asi vytvořit i nějaká smlouva o smlouvě budoucí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti
« Odpověď #33 kdy: 03 Června 2019, 01:04:40 »

... Nicméně dokument poslaný člověkem úřadu skrze DS samozřejmě je platně doručený k okamžiku přijetí podatelnou ÚP (zpravidla do minuty od odeslání), takže cajk. ...
Tady Vás musím opravit. Pokud je doručováno státnímu orgánu, je doručeno okamžikem podání zprávy a ne příjmem na podatelně - viz následující reálná doručenka :

Citace
Čas: 25.01.2019 15:16:58 - EV0: Datová zpráva byla podána.
Čas: 25.01.2019 15:16:58 - EV5: Datová zpráva byla dodána do datové schránky
příjemce. Je-li příjemcem datové zprávy orgán veřejné moci vystupující v
postavení orgánu veřejné moci, byla datová zpráva tímto okamžikem doručena.

Čas: 25.01.2019 17:07:26 - EV13: Přihlásila se elektronická aplikace za pomocí
systémového certifikátu ve smyslu § 29 zákona č. 300/2008 Sb., v platném
znění. Datová zpráva je nyní doručena. Případné dřívější datum doručení fikcí
nebo doručení dodáním do schránky orgánu veřejné moci není dotčeno
.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Úřad práce - SŘ - námitka podjatosti
« Odpověď #34 kdy: 04 Června 2019, 01:57:05 »

Napadla nás i finta, kterou by se dal pracák poměrně dlouho tahat za nos. V podstatě mám možnost vytvořit na pracáku nabídku na volnou pozici přímo ušitou na tělo toho svého příbuzného. Aktivně může vyhledávat, může dostat i doporučenku, úspěšně procházet několika koly výběrového řízení, která mohou kolidovat se schůzkami na pracáku. Všechno jsem schopen papírově přikrýt a doložit pracáku. A myslím,že pak by pracák nemusel otravovat a dalo by se to zmáknout na dvě schůzky za 3,5 měsíce+ nějaká nemoc případně omluva. Šla by asi vytvořit i nějaká smlouva o smlouvě budoucí.

Hlavně by byla sranda to několikakolové řízení na rok dělat na nějakou pozici, kde jsi rád, že někoho seženeš - vrátný, uklizečka, vrátný - security, recepce, skladník....  Přijmout pracovníka na den a zase znova. Ježiš k tomu už chybí jenom kávička :D
IP zaznamenána