30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"  (Přečteno 9865 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Za focení nechody dostali řidiči 130 € pokuty, mimo to jim chtěl ukázat mrtvoly.
https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/2204115369918834/

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2019, 17:00:05 »

Fizl asi videl Falling Down :) Nadruhou stranu pro nej mam pochopeni. Taky asi stacilo reagovat ve smyslu "to je pro sefa jakk dukaz zdrzeni (pripadne pro tachograf priloha kvuli prekroceni doby jizdy) aby se uklidnil. On to fizl nespecifikoval, ale za drzeni mobilu za jizdy mu mohl dat i vic.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2019, 21:28:57 »

"Shame on you" z držky fízla? Že mu to není blbé, blbovi.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2019, 08:11:57 »

NJN a vecer v TV jsou profi zabery rozmetanych aut ale to je OK.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

To vypadá jako nějaký "oficiální" postup, jak se tam k tomu fízl vyjadřoval, tak to snad nebylo z jeho hlavy.
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2019, 10:08:43 »

Jak je to v Německu? Mám možnost nesouhlasu s udělením pokuty a co po vyslovení nesouhlasu bude následovat?  :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2019, 10:20:23 »

Jak je to v Německu? Mám možnost nesouhlasu s udělením pokuty a co po vyslovení nesouhlasu bude následovat?  :)
Nevím, ale pravděpodobně kauce. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2019, 10:27:13 »

já už jsem zažil i zavření na služebnu do zaplacení
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2019, 10:56:07 »

Tentokrát se musím fízla zastat, nebyl to sice zcela konvenční postup, ale myslím, že ti řidiči dostali pěknou lekci.
Je to cca 7 let zpátky, kdy jsem byl účastníkem dopravní nehody, která jen děsivě vypadala, ale vyvázli jsme zcela bez zranění, takže jsem s touto kravinou nezatěžoval své blízké. Cca a 1h po nehodě mi volala sestra jestli jsem v pořádku, že viděla na facebooku naše sešrotované auto. Sestra bydlí cca 150km daleko, a já žádný facebook doposud nemám. Docela mě tato věc nasrala.

 Neznám žádného dispečera ani zákazníka, který by požadoval po řidiči jakýkoliv video nebo foto  důkaz o zdržení na trase. Mě osobně stačí sms a díky sledování vozidel ( dnes už ho má snad každý dopravce) si  prověřím, že nekecá. Zákazníkovi mohu zaslat výpis. Obvykle jsou tyto mimořádné události snadno dohledatelné na netu. Většinou s tím nebývá problém ani u just in timů, dobře vědí jak jsou u nás silnice všude rozkopané, takže jsou rezervy.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2019, 13:27:33 »

Neznám žádného dispečera ani zákazníka, který by požadoval po řidiči jakýkoliv video nebo foto  důkaz o zdržení na trase. Mě osobně stačí sms a díky sledování vozidel ( dnes už ho má snad každý dopravce) si  prověřím, že nekecá. Zákazníkovi mohu zaslat výpis. Obvykle jsou tyto mimořádné události snadno dohledatelné na netu. Většinou s tím nebývá problém ani u just in timů, dobře vědí jak jsou u nás silnice všude rozkopané, takže jsou rezervy.
A jak je to pokud někdo přetáhne dobu jízdy 4,5h, protože byl 3 hodiny v koloně? To pak fízlovi (v tom Německu) řekne "byla Stau" a on mu řekne že v pohodě? :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #10 kdy: 24 Května 2019, 13:32:39 »

Trochu čekám hejt od místního osazenstva, ale myslím, že postup "Tak se pojď hrdino podívat na na ty lidi" má daleko lepší efekt na jedince než udělená pokuta nebo v horším případě jenom nějaká pokuta po půl roce od přestupku na provozovatele. Třeba by se některým jedincům i v těch hlavách rozsvítilo a začali je používat.

qoyi: Tak fízl nepotřebuje nějaký pochybný fotky bůh ví ze kdy, ale mrkne se ti na tachograf, kde uvidí, že sis to štrádoval 2 km/h.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #11 kdy: 24 Května 2019, 13:41:01 »

Byť oceňuji přístup a motivaci policajta, zajímala by mě jeho reakce, kdyby to dotyčný "dohrál" a začal si ty nebožtíky fotit.

To by po něm jako skočil?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil

Jako ano, efekt to má lepší, než pokuta, ale spíše je otázka, jestli focení je takový problém. Zaplatím pokutu a foto už mám. Efekt pro zůčastněné 0. Zveřejnění a to ještě jenom určitého typu je snad větší "zlo", byť osobně mi už dlouho vadí, že se snaží všude slunéčkovat a pak se může zdát, že realita je hezká. Není, lidi v ní prostě umírají a trpí.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #13 kdy: 24 Května 2019, 18:24:21 »

Tak jde o to, aby tím focením / nevěnování se řízení nedopadlo tak, že borec naprcá hned svodidla vedle...
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policista si podal řidiče za focení nehody "Chcete vidět mrtvoly?"
« Odpověď #14 kdy: 24 Května 2019, 22:26:04 »

A jak je to pokud někdo přetáhne dobu jízdy 4,5h, protože byl 3 hodiny v koloně? To pak fízlovi (v tom Německu) řekne "byla Stau" a on mu řekne že v pohodě? :)

Udělám výtisk napíšu na něj na kolikátým km a kde to bylo a šmitec, prostě takový věci se dějou. Nikdy jsem za to pokutu nedostal. Asi jsem venku nikdy neměl štěstí na vymaštěný kokoty, za to v Čechách mám kliku jen na vymaštěný kokoty.
 Minulý týden jsem přesně tento problém řešil, kdy šofér přejel  4,5 o  6 minut, prostě kolona a nebylo kde. Řidič neuměl dobře německy tak mi dal na ucho rakouského fízla. Choval se naprosto nevídaným způsobem, přestože to byl rakušák. Naprosto vstřícné a profesionální jednání. Prohlásil, že do 5 minut si to prověří a jestli to je pravda, tak nebude problém. Bylo to na A12 na Worglu.
 Nic se nemění na věci, že fotit nějakou nehodu a okamžitě to sdílet na facebooku a psát k tomu nějaký blemty, mě připadá jako úchylárna. Máme na firmě mladý kluky dodávkáře a ty mají tendenci takové blbosti dělat a s každou blbovinou hned letět na facebook. Tím chci říci, že ty dva jelimani u té nehody na 99% nepořizovali záběry kvůli dispčerovi nebo bagounům.
IP zaznamenána