30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti a osoba blízká  (Přečteno 2893 krát)

bombero1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti a osoba blízká
« kdy: 22 Května 2019, 23:30:24 »

Dobrý den. Hledám tu odpověd na můj problém přes 3 hodiny a některé odpovědi si odporují,tak pořád nevím. Problémem je 10.5.2018 na začátku obce 103km/h změřeno automatickým zařízením,20.10.2018 výzva provozovateli MV k podání vysvětlení,do 10 dnů nahlášena jako řidič osoba blízká a do dnes žádná reakce. Jde už o promlčení přestupku po 1 roce,nebo to je SPRDEL provozovatele a mají na řešení ještě rok?V tom případě bych to ale prošvihl s přiznáním skutečného řidiče těsně před 11.5.2019.  Děkuji předem za odpověd
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2019, 23:39:26 »

Pokud nebylo správní řízení zahájeno (doručením oznámení o zahájení řízení; může být spojeno s jiným úkonem, např. příkazem) do roku od přestupku, je promlčeno.

V minulosti se to několikrát měnilo, možná proto nacházíte vzájemně si odporující odpovědi.
IP zaznamenána

bombero1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2019, 09:18:42 »

Děkuji za rychlou odpověd. Nevěděl jsem,jestli to automaticky nepřechází na SPRDEL,když jsem nahlásil osobu blízkou a tím vlastně převzal odpovědnost za provoz vozidla. O žádném jiném úkonu nevím,jel jsem tam jen jednou a nic jiného mi nepřišlo(přebírám veškerou poštu) a nyní je to už skoro rok a 2 týdny,co se to stalo
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2019, 10:00:21 »

I na zahájení sprdele (nyní přestupek provozovatele vozidla) mají jeden rok.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #4 kdy: 23 Května 2019, 10:05:48 »

No, bacha na vady doručování, to, že si někdo přebírá poštu a vše dělá správně, ještě neznačí, že mu nic nebylo odesláno a fikcí doručeno (ač se to pak na tom dá uhrát, pokud se prokáže vada doručení). Zrovna jsem nedávno řešil zásilku od FÚ, na kterou jsem se opakovaně ptal na poště a údajně nic. Začal jsem prudit FÚ, že jako kde je problém. No kde asi, pošta. A i když jsem pak měl číslo zásilky, tak jsem se k dopisu nedostal, nikdo nevěděl, kde je. Pak jsem reklamoval doručení a pár dnů na to se našla, ale rovnou ji prostě odeslali zpátky na FÚ.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #5 kdy: 23 Května 2019, 11:33:12 »

bombero1: Jestli uplynul rok od přestupku a poslední úkon byla výzva k podání vysvětlení a nic dalšího nebylo doručeno ani provozovateli ani udanému řidiči tak je promlčeno.

Asi jediné riziko je doručení fikcí o kterém nevíte.. ale jestli provozovatel i udaný řidič na trvalém bydlišti (a nebo oficiální doručovací adrese) přebírají poštu a nebo mají DS tak by to nemělo hrozit.

Jestli chcete mít úplnou jistotu tak můžete zajít nahlížet do spisu.
IP zaznamenána

bombero1

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #6 kdy: 23 Května 2019, 13:09:16 »

2M- udal jsem osobu blízkou,takže žádné konkrétní jméno nepadlo.Ale zkusím se tam někdy stavit,až pojedu tím směrem. Měl jsem strach z SPRDELe,protože jestli jsem to pochopil dobře,tak tam jsou ty lhůty dvojnásobné,tudíž 2 roky
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a osoba blízká
« Odpověď #7 kdy: 23 Května 2019, 13:18:05 »

Od 1.7.2017 jsou lhůty pro obyčejné přestupky i sprdel stejné.
IP zaznamenána