30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 15Km/h v Praze a ztotožněn  (Přečteno 4326 krát)

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
[?] 15Km/h v Praze a ztotožněn
« kdy: 20 Května 2019, 10:10:49 »

Zdravím.
 Praha, překročení rychlosti o 15Km/hod měřeno LaserCam 4, zastaven a ztotožněn policií. Protokol nepodepsán, proti Příkazu podán ve lhůtě Odpor. Předvolán na vysvětlení. Do promlčení zbývá víc než půl roku.
Podle ostatních vláken mě vychází:
1)   Nejít na vysvětlení a omluvit se
2)   Nejít na vysvětlení a kašlat na to
3)   Jít na vysvětlení a pak hledat vady pro odvolání

Ad 1) Jaké jsou zkušenosti s Prahou, je stále zahlcena a lze očekávat, že to odloží? Nebo pak rozhodují bez vysvětlení či předvolávají znovu?
Ad 2) Nejspíš lze očekávat pokutu za ignorování Předvolání a pak vývoj podobný bodu 1.
Ad 3) Pokud by to proběhlo podle představ úřednice, tak to bude nejspíš ztráta času.
Jaká je doporučovaná strategie boje, co se osvědčuje?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2019, 10:31:30 »

Praha patrně neodloží. Vyhnití odvolání na MD hraničí u malého překročení rychlosti s jistotou.

Pokuty za ignorování se nebojte. Nejste předvolán jako svědek.

Doporučuje se zajistit kopii spisu. Strategie se dá řešit až s jeho znalostí. Stejně ho budete potřebovat pro sepsání odvolání.

Praha, pokud vím, spisy nezasílá. Je potřeba dojít nahlédnout osobně. Dá se spojit s (ne)podáním vysvětlení. Od vstupu do budovy nahrávat. Stačí zvuková stopa. Na jakékoli otázky odpovědět, že se vyjádříte po seznámení s podklady k vydání rozhodnutí. Lhůta by neměla být kratší pěti dnů.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2019, 17:29:03 »

Tak Praha skutečně neodložila. Od května se událo:
1)   ofotil jsem spis
2)   na první předvolání jsem nešel ze zdravotních důvodů, omluvil se a posla neschopenku poštou
3)   předvolali podruhé, omluvil jsem se emailem pro zdravotní důvody, na předvolání nešel
4)   rozhodli beze mě a zaslali rozhodnutí s lhůtou na odvolání
5)   rozhodnutí jsem anonymizoval začerněním, v jednom případě na straně 6 v druhém odstavci ve zdůvodnění k předvolání místo mého jména píší nějaké cizí (přeškrtnuto šedě)
6)   dokument není podepsán rukou, pouze razítkem
7)   měření proběhlo v únoru letošního roku
8 )   rozhodnutí jsem si na poště nepřevzal, po 15 dnech od uložení bylo vhozeno do schránky (mám opis z internetu k doručování zásilky)

Jaké podklady ze spisu sem mam vložit?
Do kdy je třeba podat odvolání? Předpokládám, že datum uložení na poště +10kalendářních dní (doručení fikcí)+15kalendářních dní(lhůta z rozhodnutí).
Prosím o doporučení na text odvolání které bych měl asi do úterý odeslat, na co se zaměřit, jaký je doporučovaný vzor.
« Poslední změna: 20 Září 2019, 15:19:20 od Charon »
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 20 Září 2019, 09:17:32 »

Vidím jméno v první větě odůvodnění.

Spis nejlépe celý. Minimálně dokumenty z měřidla.

Univerzální vzor odvolání není. Podívejte se do ukončených případů, tam něco načerpáte.

Co mě napadlo při prolítnutí rozhodnutí:
měřeno laserem -> namítnout slip efekt
možný vyšší výskyt chodců - proč, když tam je podchod a od chodníku je odděleno parkovacím pruhem
jak přišel orgán na neúmyslné jednání, třeba bylo úmyslné
rovný přehledný úsek navíc mírné stoupání, které skracuje brzdnou dráhu

Ze spisového materiálu vyplývá, že obviněný byl zastaven a ztotožněn dle předložených dokladů, tudíž je záměna řidiče v okamžiku spáchání přestupku s případnou osobou, která by se za řidiče vydávala po zastavení vozidla zcela vyloučena.
"Zastaven a ztotožněn podle dokladů" není to samé jako "po celou dobu v přímém vizuálním kontaktu PaChů"
"Někdo ukázal moje doklady" není to samé jako "Doklady jsem ukázal já"

Kalkulačku temínů znáte?:
https://www.30kmh.cz/calc.html
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 20 Září 2019, 15:22:22 »

Bezvadný, máte dobrý pozorovací talent a dobré podněty. Špatně anonymizovaný dokument jsem smazal a přikládám ho znovu včetně ostatních dokumentů ze spisu. Do spisu jsem nahlížel na jaře a ofotil ho. V případě potřeby mohu nahlédnout znovu, ale předpokládám, že tam je to samé co mam doma. Pro lepší čitelnost jsou části dokumentu vložené do pdf a seřazeny tak jak jdou chronologicky za sebou.
Kalkulačka je výborná.
Složka spisu obsahuje dokumenty (název dokumentu – popis dokumentu):
1.   Policie zaznam.pdf – nahlášení od policie
2.   Prikaz 001.pdf – příkaz na zaplacení
3.   Odpor 001.docx – odpor na příkaz zaplacení
4.   Predvolani 001.pdf
5.   (dokument nepřikládám) -  Neschopenka s omluvou z jednání
6.   Predvolani 002.pdf
7.   (asi vytištěný email s omluvou – nepřikládám)
8.   Rozhodnuti 001.pdf – rozhodnutí k zaplacení
Děkuji
« Poslední změna: 20 Září 2019, 15:26:32 od Charon »
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 25 Září 2019, 14:52:03 »

Má někdo ještě nejaké nápady nebo doporučení?
Napadlo mi do toho zamotat nějaké judikáty s cílem natažení odvolání a zvýšení nechuti se tím prokousávat a reagovat. Co na to říkáte?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2019, 07:20:43 »

Čím víc se rozepíšete, tím lépe.
Ještě mě napadá ke slip efektu. Nikde nevidím, jestli bylo měřeno ze stativu nebo z ruky. Tím bych podezření na slip efekt podpořil.
Jak SO přišel na to, že řidič spáchal skutek z nevědomé nedbalosti?

Standardně se doporučuje podat nejdříve blanketní odvolání a plnotučné až poté, co SO vyzve k doplnění.
IP zaznamenána

Charon

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2019, 16:59:54 »

1)   Co se stane, pokud magistrát nedoručí dopis s reakcí na blanketní odvolání?
Poslal jsem ve lhůtě blanketní odvolání.
Pošta přinesla výzvu k vyzvednutí doporučené zásilky (doporučené psaní) která se po 10 pracovních dnech, pokud se nevyzvedne, má vrátit odesílateli. Zásilka je z ČR, místo podání Depo Praha 702. Víc o zásilce nevím.
2)   Pokud si aktivuji zákaznickou kartu České pošty za účelem pátrání po odesílateli zásilky, vystavuji se nějakému riziku či nepříjemnostem?
Tím, že se podívám (nebo budu moct podívat) na stav zásilky, bude v systému České pošty zaznamenáno, že jsem o zásilce věděl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:15Km/h v Praze a ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2019, 17:18:04 »

Pokud nemáte DS a nenastaly nějaké jiné okolnosti, bude zásilka doručena 10. den fikcí.
IP zaznamenána