30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v křižovatce tvaru T  (Přečteno 6515 krát)

maja123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Parkování v křižovatce tvaru T
« kdy: 20 Května 2019, 07:37:55 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Máme dům na starém městě a po 15 letech v ulici začala pracovat paní (nebydlí tam), která všechny udává na policii, kteří si autem dovolí zaparkovat na začátku ulice, kde to nikdy nebyl problém. Křižovatka je T a ulice je jednosměrná. Přikládám plánek a chtěla jsem Vás poprosit o názor. Jde mi o to, zda se můžeme bránit nebo má pravdu a my auto nesmíme na začátku ulice parkovat. Předem moc děkuji za radu. http://leteckaposta.cz/944116750
« Poslední změna: 20 Května 2019, 07:44:30 od maja123 »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2019, 09:16:41 »

Podle https://www.google.com/maps/@49.4135176,14.6562282,3a,75y,248.81h,79.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIpTmoEjMB1UMHhFERQ9lMA!2e0!7i13312!8i6656 je ten obrubník natřený na žluto, tedy značka V12c. Čili je tam zákaz zastavení i explicitně, pokud by nestačilo, že to je méně než pět metrů od hranice křižovatky. Ta Filipovská je podle pasportu komunikací třída C3, čili ne účelová komunikace, kde by o křižovatku nešlo.
IP zaznamenána

maja123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2019, 12:03:05 »

Ta žlutá čára tam byla kdysi zakreslena kvůli zásobování a již není platná. Proto mě zajímá, zda existuje možnost tam parkovat nebo opravdu je potřeba dbát vzdálenosti 5 metrů. A od jaké hranice se těch 5 metrů případně počítá? Moc děkuji za odpověď :-)
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #3 kdy: 20 Května 2019, 12:33:04 »

Ta žlutá čára tam byla kdysi zakreslena kvůli zásobování a již není platná. Proto mě zajímá, zda existuje možnost tam parkovat nebo opravdu je potřeba dbát vzdálenosti 5 metrů. A od jaké hranice se těch 5 metrů případně počítá? Moc děkuji za odpověď :-)
Ad hranice krizovatky)Hranici křižovatky definuje paragraf 2, písmeno x, zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, jako místo vyznačené vodorovnou dopravní značkou "Příčná čára souvislá", "Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě!" nebo "Příčná čára souvislá s nápisem STOP"; kde taková dopravní značka není, tvoří hranici křižovatky kolmice k ose vozovky v místě, kde pro křižovatku začíná zakřivení okraje vozovky.

Ad zluta cara) je nakreslena ? Je. Pak je platna ... na kazde znaceni se hledi jako na platne do chvile dokud ho stat neprohlasi za neplatne ... muzete vzit kyblik bile barvy a pretrit to ... uvidite za jak dlouho nekdo dorazi to opravit :)
IP zaznamenána

maja123

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #4 kdy: 20 Května 2019, 13:03:21 »

Děkuji za reakci, takže když tam čára nebude i tak musím počítat + pět metrů od kraje? Jen poslední dotaz:-) Když má město zveřejněnou mapu, kde se může a nemůže parkovat a na této ulici jsou čáry až ke kraji ulice, i tak se musím řídit zákonem, že? :-( http://leteckaposta.cz/302819524
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2019, 15:29:20 »

Děkuji za reakci, takže když tam čára nebude i tak musím počítat + pět metrů od kraje? Jen poslední dotaz:-) Když má město zveřejněnou mapu, kde se může a nemůže parkovat a na této ulici jsou čáry až ke kraji ulice, i tak se musím řídit zákonem, že? :-( http://leteckaposta.cz/302819524

Posta se nechce stahnout, obecne pokud neni na zemi vyznaceno parkoviste(V10), tak plati tech 5m, do papiru si MU muze napsat/nakreslit co chce, tipoval bych ze jejich argumentace jak z Vas vytahnout prachy by byla ze mapa je pouze informativni, ocividne obsahuje chyby, ale pro Vas plati pravidla provozu na pozkom, ne nejaky orientacni planek ...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #6 kdy: 21 Května 2019, 12:50:39 »

Když má město zveřejněnou mapu, kde se může a nemůže parkovat a na této ulici jsou čáry až ke kraji ulice, i tak se musím řídit zákonem, že?

Když tam parkování není dovolené místní úpravou tak 5 metrů od křižovatky parkovat nemůžete.. kromě příčky křižovatky typu T.
Když by tam bylo vyznačené parkoviště tak se tam parkovat může protože místní úprava přebíjí obecnou úpravu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #7 kdy: 22 Května 2019, 14:47:47 »

V Táboře jsem měl debatu s MP u Černé perly, že žlutě natřený obrubník nerovná se V12c - čára na vozovce nebo obrubníku.
Můžete to zkusit na znejistění orgána.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce tvaru T
« Odpověď #8 kdy: 23 Května 2019, 10:41:15 »

Znejistění při neformální hovoru jo, ale podle 294/2015 Sb. přílohy č. 1 mi to moc udržitelné nepřipadá.
IP zaznamenána