30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo  (Přečteno 3210 krát)

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Zdravím, přišla mi výzva, že vozidlo, jehož jsem vlastníkem, jelo v určitém místě vyšší než povolenou rychlostí.

Problém je, že v době, kdy se měl přestupek stát, stálo předmětné vozidlo v mojí garáži cca. 300 km od místa domnělého přestupku (nemohu to prokázat, ale jsem si tím 100% jistý).
Vozidlo daným místem dokonce nikdy ani neprojíždělo (rozhodně ne s SPZ, podle které bylo identifikováno, protože tu jsem si nechal při přepisu vozidla dát novou).

Co dál? Počkat až zahájí řízení o přestupku? Nebo si můžu už teď zjistit, co tam na mě mají? Je možné, že to, zmrdi, jen tak zkouší, kdo se chytí?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #1 kdy: 14 Května 2019, 10:44:29 »

Bylo by dobre byt konkretnejsi:
- co to je za 'vyzvu'
- kdo to posila
- co po tobe chteji (zaplatit urcenou castku, oznamit ridice, ...)

Idealne 'vyzvu' anonymizovat a nahrat sem.


Edit: ze by neco takoveho: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/policie-po-medialnim-laku-nasla-podvodnika-s-kopii-spz-ten-ji-ale-opet-zesmesnil/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu? ;-)
« Poslední změna: 14 Května 2019, 10:47:48 od medved »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2019, 11:54:22 »

Asi bych začal tím jak moc se vaše vozidlo podobá tomu na fotce..
jestli se snadno prokáže že to není stejné auto tak to bude easy WIN.. ale taktiku bych asi volil zatím ignorovat a počkat co se bude dít.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #3 kdy: 14 Května 2019, 12:02:38 »

Můžete nahlédnout do spisu a mj. získat kopie fotografií z měřícího zařízení. Nahlížet máte právo i v případě, že ještě nebylo zahájeno správní řízení, jelikož máte jako provozovatel ve věci právní zájem. Pokud to máte z ruky, můžete zkusit poptat nahlížeče.
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2019, 17:15:15 »

Díky všem a omlouvám se, že jsem napoprvé neuvedl vše potřebné. Dále bych přešel k tykání, pokud proti tomu nebudete nic mít.

Přikládám (snad dostatečně) anonymizovanou výzvu.

=>medved Je to odpustek, posílá ho MÚ, chtějí zaplatit nebo nabonzovat. S tou falešnou SPZ by to byla smůla, ale pokud nepodělali něco fízlové, tak mě jiný vysvětlení nenapadá.

=>2M Zatím přišla jen výzva provozovateli, takže foto nemám.
Edit. Ale vozidlo není zrovna běžné, takže to snad bude, jak říkáš.

=> Číkus Děkuju za poučení. Odhadl jsi to dobře, mám to přes celou republiku. Zkusím někoho z nahlížečů v okolí, třeba to vyjde.

Btw. mapu nahlížečů ve fóru vidím, ale odkaz na google mapy vyhodí 404.
« Poslední změna: 14 Května 2019, 17:23:33 od DR »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2019, 17:58:13 »

Během posledního roku změnil Google podmínky pro API mapových služeb, dokonce snad dvakrát. Tam bude asi problém.

Na tomto fóru je zvykem vykat.
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2019, 18:06:57 »

Ach, v tom případě se omlouvám a zařídím se podle toho.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #7 kdy: 20 Května 2019, 19:16:20 »

Na základě plné moci jsem se dostavil na nahlížet a zjistil, že došlo k chybnému přečtení RZ, kde systém přeskočil ignoroval jeden znak a tak RZ na vyfoceném automobilu vyhodnotil jako RZ motocyklu pana DR. Měl jsem v plánu se nechat nabonzovat, následně se doznat, že jsem měl od pana DR motocykl zapůjčený a skutečně tehdy jel po dálnici kolem Vyškova a pak je trochu vyškolit na téma motorka vs. auto. Bohužel si během kopírování spisu úřednice všimla, že tam něco nehraje.

Samotný případ je tedy vyhrán, ale vzhledem k tomu, jak byli úředníci drzí, chtělo by to je nějak vytrestat. Za nápady budu rád.

audiozáznam (MP3, 4 MB, 4:04)
« Poslední změna: 20 Května 2019, 19:21:13 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #8 kdy: 28 Května 2019, 15:12:25 »

Pyrátovi přišlo sdělení.

Pochybila pracovnice, která od 30.4.2019 u orgána nepracuje. Zajímavé, na sprdelní výzvě ze dne 6.5.2019 je uvedeno, že vyřizuje soudružka Křetínská a podepsán je soudruh Buchta.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Výzva za rychlost - vozidlo v daném čase na daném místě nebylo
« Odpověď #9 kdy: 28 Května 2019, 15:31:25 »

Samotný případ je tedy vyhrán, ale vzhledem k tomu, jak byli úředníci drzí, chtělo by to je nějak vytrestat.
To je materiál. Chtěl bych vidět tyhle ksichty těsně před tím, než proletí voknem. Je to sice pražská tradice, ale funguje i ve Vyškově.

Co nemateriální újma? Chudák poškozený se lekl, že má platit pokutu a žil pár dní v omylu.
https://frankbold.org/poradna/kategorie/korupce-a-jednani-uredniku/rada/kdy-a-jak-pozadovat-nahradu-skody-za-chyby-uredniku

Omluvu navíc nelze přijmout, protože dotyčná nebyla oprávněnou úřední osobou. A pokud byla a není nikde uvedena, pak je to pochybení vedoucího toho bordelu.
« Poslední změna: 28 Května 2019, 15:34:01 od Jan Novák »
IP zaznamenána