30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku  (Přečteno 7354 krát)

Radom

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« kdy: 10 Května 2019, 13:49:51 »

Předjel jsem mimo obec RAMER 10C, zastavili mě a identifikovali, sdělili, že jsem jel rychlostí 142 km/hod., po odečtení tolerance tedy překročení o více než 30 km/hod a pokud jsem neměl stejný přestupek v uplynulém roce, tak to budou řešit na místě blokovou pokutou. Zjistili dálkově, že měl, před cca 7 měsíci (72 km/hod v obci) a proto bude řešeno ve správním řízení se zákazem řízení 1 - 6 měsíců a pokutou. Příkaz přišel na správní trest zákazu činnosti (řízení) "v dolní hranici" 6 měsíců a pokutou 5000 Kč, ale podle doloženého snímku za rychlost 151 km/hod  a tedy za překročení více než 50 km/hod. se sazbou 6 - 12 měsíců.
Podal jsem odpor a připravuji vyjádření. Prosím o radu.
Doložené školení operátorů pro obsluhu má řidič (mám ho na kameře), ne spolujezdec (obsluhoval?), je to důvod pro odvolání?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2019, 14:08:13 »

Naprosto zásadní bude výslech policistů. Pořádně se na něj připravte: nastudujte návod k RAMER10, pročtěte si obdobné případy na fóru a ptejte se, když si něčím nebudete jist.

Zároveň zvažte, v jakém období byste se případně nejlépe obešel na 3 měsíce bez ŘO.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2019, 14:30:45 »

No ale neplatí snad, že se musíte dopustit 2x stejného přestupku? První byl o více jak 20 km ale v obci a druhý mimo obec ne? Aby šlo o papíry, tak by Vás museli znovu chytit nad 20 km v obci. Nebo sem něco zaspal a nebo dokonce žil v krutém omylu? 

Ale tu jde asi o ojeb toho, že pokud je to o 50 mimo obec tak jdou hned do čistírny že? 

Tak určitě to chce spis, abyste věděl kolik Vám vlastně naměřili a od toho odečíst 3%.  Bylo to na dálnici nebo na devadesátce? Nebylo to třeba v zatáčce? :)

« Poslední změna: 10 Května 2019, 14:35:14 od dk »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2019, 14:34:12 »

dk> Překročení v obci o 20+ je stejný přestupek jako překročení mimo obec o 30+. A ano, tady jde o 50+ mimo obec.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #4 kdy: 10 Května 2019, 14:36:12 »

dk> Překročení v obci o 20+ je stejný přestupek jako překročení mimo obec o 30+. A ano, tady jde o 50+ mimo obec.

Cože??? A do prkýnka.... No to Genevo jako investice se prostě vyplatila no :)
IP zaznamenána

Radom

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #5 kdy: 10 Května 2019, 14:56:48 »

Bylo to z kopce na rovné silnici  při předjíždění černé Octávky, foto je pravým zadním kolem kousek za dělící čárou při zpětném přejíždění vpravo. Termín pro 3 měsíce +cca 10 dní bez papírů už jsem si vybral. Ale proč nejdřív chtěli blokovou pokutu? Foto přestupku s rychlostí přece museli mít. V protokolu je, že bylo nastaveno automatické měření. Není to při prokázání nějaký precedens? C když mám záznam hovoru na mobilu?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #6 kdy: 10 Května 2019, 15:44:02 »

Situace je celkem jasna - fizlove te chteli vykostit na miste (zrejme za spravni rizeni nemaji carku) a proto ti rekli 142km/h coz by jim vyslo na 30+ a pokud by ses necukal a platil, dostali by od velitele na sluzebne cukrik.
Pak ale zjistili, ze uz jsi byl v uplynulem roce chycen za 20+ v obci, coz je tentyz prestupek a ze to tedy nemuzou resit blokove (mohli jeste rict, ze se spletli a zes vlastne jel jenom 102km/h - ale to uz asi bylo blby i jim). A na urad poslali holt to spravne udani, kde bylo 151km/h.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #7 kdy: 10 Května 2019, 16:13:55 »

Záznam z mobilu, kde by bylo zdokumentováno, že naměřili 142 a ne 151 by se mohl hodit. Už proto, že to zavání nějakým falšováním důkazů.

Máte spis?
IP zaznamenána

Radom

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #8 kdy: 10 Května 2019, 16:42:49 »

Mám komplet í spis:
Oznámení přestupku s úředním záznamem, ofocenými doklady, fotem vozidla na místě zastavení a se záznamem přestupku z programu Archiv 5.2 RAMET vč.fota vozidla s rychlostí 151 km/hod. Vracím se do pruhu a je to tak 10 m před kamerou. Mám doklad o školení pro obsluhu a výpis z mé evidenční karty řidiče - 4 přestupky za 40 let.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #9 kdy: 10 Května 2019, 17:37:09 »

Co to zkusit nějakým způsobem uhrát na překluzi ? To by mohl uhrát ne ? Ale určitě by to chtělo nějaké kvalitní zastupováni
IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #10 kdy: 10 Května 2019, 18:21:37 »

Rychlost 50+ asi promlčet jen tak nenechají.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #11 kdy: 10 Května 2019, 18:29:39 »

C když mám záznam hovoru na mobilu?

Ten ani mít nemusíte, můžete při výslechu fabulovat. Udělal jsem to několikrát, policisty otázka “Větu ABCDEFGH, kterou si řidič zaznamenal na mobilní telefon, jste pronesl Vy, nebo kolega?”, je vždy spolehlivě poslala do defensivy - i když žádná nahrávka neexistovala. Ve Vašem případu, pokud skutečně na místě uvedli jinou rychlost, máte celkem dobrou šanci je úplně rozebrat - a to nejen na ustavení radaru.

Chcete téma přesunout do neveřejné sekce, abyste mohl nahrát spis?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2019, 13:57:35 »

Rychlost 50+ asi promlčet jen tak nenechají.
Asi zalezi na tom, kde. Mne nechali shnit v odvolani ~170 na 90. SO1 (Podebrady) chtel 6000Kc + 6 mesicu zakaz.
IP zaznamenána

Radom

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #13 kdy: 13 Května 2019, 10:23:02 »

Na prekluzi je aktuálně doba 2 let a to je příliš dlouho. V "Úředním záznamu" je uvedeno, že mě na místě kontroly seznámil s přestupkem, kterého jsem se dopustil. Jenže mě seznámil s jiným, menším (nad 30 km/hod), přestupkem než je uvedeno v "Oznámení přestupku" (nad 50 km/hod). Bude zajímavé, jestli si po zjištění hlasového záznamu, nebude nic pamatovat, bude křivě vypovídat nebo přizná seznámení s jiným přestupkem. Kdyby mi totiž řekl překročení nad 50 km/hod, tak bych na místě požadoval důkaz o překročení a sepsání protokolu. Překročení nad 30 km/hod s vědomím očekávaných důsledků (1 měsíc v čistírně)jsem v podstatě v té chvíli  akceptoval.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:RAMER 10C - Změna v klasifikaci přestupku
« Odpověď #14 kdy: 13 Května 2019, 10:38:46 »

Na prekluzi je aktuálně doba 2 let a to je příliš dlouho.

Prekluze je 3 roky maximálně a teď mají 1 rok od zahájení řízení (doručením příkazu) na vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána