30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování, Praha 5  (Přečteno 7223 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
[WIN] Parkování, Praha 5
« kdy: 06 Května 2019, 15:19:54 »

Z Prahy 5 mám výzvu k úhradě odpustku. S výzvou přišel dopis s 2ma fotkami, které byly pořízeny v rozpětí 0,2s. Na můj požadavek na zaslání spisu přišla odpověď, že nic nepošlou, protože všechno, co měli, už poslali. Váhám tedy, zda předhodit Helmuta nebo mám napráskat např. sebe a v dalším řízení to hrát na naložení a vyložení nákladu. Existuje i účtenka z vedlejšího obchodu, ale ta má čas rozdílný o 7 minut. Muselo by se argumentovat, ža auto přijelo 2x, napoprvé vysadilo pasažéra, ten si nakoupil a napodruhé jej auto později vyzvedlo. Prosím o názory.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2019, 16:23:03 »

Nemůžete za to, že obchodu jde v pokladně blbě čas.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2019, 17:35:09 »

účtenka nic neprokazuje krom toho že ji v danou chvíli obchod vydal. Ani nedokazuje kdo ji dostal a dokonce ani to co jste dělal před tím nebo po tom.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2019, 20:11:00 »

To nikdo netvrdí, jen jsem vložil dostupná fakta s dotazem, jestli je v tuto chvíli (podle zkušenějších bijců) lepší Helmut nebo varianta s jiným konkrétním "řidičem", který by se pak vyvinil.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2019, 22:03:04 »

na Prahu zatim plati ignorovat odpustek.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #5 kdy: 07 Května 2019, 08:51:05 »

opas: Ale tohle asi není MHMP, ale MČ Praha 5.. tam se to může lišit.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #6 kdy: 07 Května 2019, 08:55:50 »

Asi to neposoudim do dusledku, ale pamatuji si tohle: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7883.msg86144#msg86144
IP zaznamenána

Cjk

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #7 kdy: 01 Října 2019, 17:45:15 »

Mame ted na stole stejnou vec. Mate nekdo zkusenosti, jak rychle to na Pze 5 staci vyrizovat? Dotycny provozovatel nechce moc experimentovat a ridic se nebude chtit priznat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #8 kdy: 01 Října 2019, 20:07:41 »

Mám zkušenost, že když pro řešení jakékoli situace nehodláte vůbec nic udělat, tak podle toho daná situace také dopadne. Je to tak s připáleným obědem, nepojízdným vozidlem s prázdnou nádrží, exekucí po ignorování předžalobní upomínky na hypotéce atd. Netuším, proč by to s podezřením ze spáchání přestupku mělo být jinak.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #9 kdy: 01 Října 2019, 22:29:26 »

Mame ted na stole stejnou vec. Mate nekdo zkusenosti, jak rychle to na Pze 5 staci vyrizovat? Dotycny provozovatel nechce moc experimentovat a ridic se nebude chtit priznat.

Mě poslali výzvu k úhradě výpalného za hrdelní zločin našeho auta zastavivšího pod IP13c 18.3., když zločin se udál před vánoci minulého roku. Odignorováno, od té doby ticho. V podstatě odpočítávám cca 2,5 měsíce do prekluze.
IP zaznamenána

Jakojed

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #10 kdy: 15 Října 2019, 10:47:55 »

Zdravím...
je to sice vlákno na P5, ale potýkám se s tím samým na P6.
Přestupek se stal v lednu 2019, v únoru přišel odpustek do DS.
Bohužel do DS bylo nahlédnuto až v říjnu 2019, ano má hloupost... Jak věc vyřešit ? Poslat odpustek, i když po termínu ?
Jednou jsem to už tak provedl ( po termínu to bylo cca měsíc) , peníze se nevrátily a doteď je  klid.
Nebo ignorovat ? Zatím do DS nepřišlo nic dalšího.
Přiznám se, že nechce se mi pouštět do řízení s úřadem, nejsem si  jistý v kramflecích, takže nejradši bych zaplatil odpustek a měl to smáznuté.
Je to srabácké, ale právě v posledních měsících je toho tolik, že nenám sílu tomu věnovat čas a energii.   
Díky případný názor.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2019, 10:54:19 »

Proboha nic nikam neposílejte a zůstaňte v klidu a kontrolujte DS - pokud by něco přišlo, může se to řešit. V podstatě máte ale vyhráno.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #12 kdy: 15 Října 2019, 10:55:10 »

Poslat odpustek, i když po termínu ?
Jednou jsem to už tak provedl ( po termínu to bylo cca měsíc) , peníze se nevrátily a doteď je  klid.
Po promlčení vyzvěte úřad aby peníze v souladu se zákonem vrátil.
IP zaznamenána

Jakojed

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #13 kdy: 15 Října 2019, 18:38:12 »

Poslat odpustek, i když po termínu ?
Jednou jsem to už tak provedl ( po termínu to bylo cca měsíc) , peníze se nevrátily a doteď je  klid.
Po promlčení vyzvěte úřad aby peníze v souladu se zákonem vrátil.

Aby nedošlo k nedorozumění, zaplatil jsem to v jiném případě. V tomhle z ledna jsem nepodnikl zatím nic.
IP zaznamenána

Jakojed

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování, Praha 5
« Odpověď #14 kdy: 15 Října 2019, 18:49:50 »

Proboha nic nikam neposílejte a zůstaňte v klidu a kontrolujte DS - pokud by něco přišlo, může se to řešit. V podstatě máte ale vyhráno.
Pokud by něco přišlo...., tím je myšleno oznámení o zahájení správního řízení o přestupku provozovatele ?
Vyhráno...tím je myšleno, že se na to vykašlali, když do teď nezahájili správní řízení ?
IP zaznamenána