30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] D11 - polapen a ztotožněn  (Přečteno 8419 krát)

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
[WIN] D11 - polapen a ztotožněn
« kdy: 01 Května 2019, 15:03:38 »

Zdravím vespolek,

Minulý týden mně na D11 na 90 km u sjezdu na Hradec Králové čapli čerti. A potřeboval bych vědět, co očekávat na co se připravit.
Na 80ce mi naměřili 102. Přestupek se stal u sjezdu z dálnice, kde je provizorně doprava svedena do jednoho pruhu a benga byli zapíchli naproti mně mezi kužely.  Na místě mi ukázali fotku, sakra teď si nejsem jistý, jestli tam byla čitelná RZ, škoda..Chlupi mě ztotožnili a začala klasická oblbovačka, abych zaplatil. S přestupkem jsem nesouhlasil, do protokolu se nevyjadřoval a nic nepodepisoval. Teď čekám, co na mě vytasí.
Několikrát jsem řešil "výzvu provozovateli k uhrazení..." po změření stacionárem, ale tohle je pro mne novinka.

Po prostudování fóra bych moje další kroky viděl takto:
- V každém případě předpokládám, že je třeba podat odpor
- Jelikož to bylo v dopravním omezení předpokládám, že cedule oznamující rychlost 80 bylo dočasná a ne stálá(Kdyby tu byl na fóru někdo místní, znalý situace a věděl,
 jestli tam jsou stále či dočasné cedule omezující rychlost, moc by mi to pomohlo:)). Dá se argumentovat tím, že cedule na místě nebyla,porazil ji vítr, byla nečitelná,
 apod..?

Dále auto je psané na firmu, rád bych si tu záležitost vyřešil sám, ale vzhledem k tomu, že mě cajti ztotožnili nepředpokládám, že by magoš posílal dopisy na firmu. Případně mě prosím opravte, děkuji.
V případě výzev jsem úřadu poslal dopis s otázkami týkající se případu. Úřad již nereagoval a došlo k promlčení. Ale nevím, jestli i zde by fungovala taktika "dopisování si s ouřadou".

Díky za váš čas a hezký víkend!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2019, 18:45:16 »

Vyčkejte co přijde a vyzvedněte to poslední den lhůty. Pak to anonymizujte a nahrajte sem.

Odpor budete podávat pokud přijde příkaz. Jelikož Vás ztotožnili, nemají důvod se ozývat provozovateli (firmě).
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2019, 19:32:36 »

Loni jsem je na stejném místě taky potkal, za to, že jsem nedostal pokutu děkuji nějaké dobré duši, která to nahásila na waze.

A k věci: Pokud se od té doby něco nezměnilo, omezení rychlosti je tam napevno, alespoň v mém případě ale orgáni měli v bezprostřední blízkosti svodidla, před trojnožkou kovovou značku a několik plastových, přenosných odrazek.
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2019, 11:05:19 »

V pátek tam tudy jedu, můžu vám tedy zjistit podrobnosti, jaké chcete.
IP zaznamenána

HonzaS

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 02 Května 2019, 11:23:20 »

V úterý? Jel jsem okolo, měli tam 4 Superby... Ten fízl měl laser? Přišlo mě to jako dalekohled na sledování pásů, mobilů a známek.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 02 Května 2019, 22:50:42 »

čili se přesunuli od Libišan na konec
no nepotěší, ale díky za info
jezdím tam docela často a ještě jsem je tam neviděl - od protažení dálnice od dočasného sjezdu k Hradci
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 02 Května 2019, 23:17:12 »

V pátek tam tudy jedu, můžu vám tedy zjistit podrobnosti, jaké chcete.

To by bylo fajn :)
Jestli muzete, tak kouknete, jestli znacky omezujici rychlost jsou docasneho nebo staleho charakteru, at jsme pro priste moudrejsi. Dekuji :)
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2019, 11:47:20 »

Omlouvám se za pozdní odpověď. Značky upravující max. povolenou rychlost jsou všechny (100 i 80) napevno.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 09 Května 2019, 20:49:35 »

Omlouvám se za pozdní odpověď. Značky upravující max. povolenou rychlost jsou všechny (100 i 80) napevno.

Ok, děkuji za odpověď  :-)
Tak teď jen čekat, s čím přijdou...
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 12 Července 2019, 19:06:54 »

Ahoj, tak po mi dneska přišla notifikace, že mám zprávu v datové schránce. Předpokládám, že se jedná o výše zmíněný přešlap.

Přestupek spáchán:             25.4. 2019
Notifikace                           12.7. 2019
Nejzazší termín vyzvednutí   17.7. 2019  - 18.7.2019 odjíždím na dovolenou, proto píšu 17. nikoliv 20...

A teď ta otázka. Pan opicajt tvrdil, že ouřední šiml má na zahájení přestupku 2 měsíce ( 1 měsíc PČR + 1 měsíc magistrát) v tom případě by byl hraniční termín 26.6.2019.
I když budu brát v potaz restartování lhůty vydáním rozhodnutí - dopis je v datovce ode dneška, předpokládám, že rozhodnutí bylo vydáno tento, nejdéle minulý týden... Tak mi z toho stejně vychází, že úřad dvouměsíční lhůtu nestihl.

Prosím zdejší matadory o odpověď, je tedy opravdu přestupek již v prekluzi?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 12 Července 2019, 19:23:41 »

Správní orgán má na zahájení rok.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 12 Července 2019, 19:30:20 »

Správní orgán má na zahájení rok.

Děkuji za rychlou odpověď, v tom případě nevím co policajt tvrdil o dvou měsících...

Vyzvednu a podám jednoduchý odpor nebo je eventuálně lepší jiná varianta ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 12 Července 2019, 19:44:23 »

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 12 Července 2019, 19:47:28 »

Doručeno fikcí bude 22.7., lhůta na podání odporu je 8 dní. Pokud je to tedy příkaz, stačí, když pošlete odpor e-mailem bez el. podpisu na podatelnu (ne na adresu úředníka) SO1 dne 30.7. a následně jej potvrdíte 5.8. datovou schránkou. Oproti Vašemu plánu popsanému shora je rozdíl 19 dní, což vůbec není málo.
IP zaznamenána

Sakhal

  • Příspěvků: 74
    • Zobrazit profil
Re:D11 - polapen a ztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 12 Července 2019, 21:08:09 »

Doručeno fikcí bude 22.7., lhůta na podání odporu je 8 dní. Pokud je to tedy příkaz, stačí, když pošlete odpor e-mailem bez el. podpisu na podatelnu (ne na adresu úředníka) SO1 dne 30.7. a následně jej potvrdíte 5.8. datovou schránkou. Oproti Vašemu plánu popsanému shora je rozdíl 19 dní, což vůbec není málo.

Bohužel odjíždím na 14 dní do Asie a neumím si úplně představit jak to řešit tam... ;D
Ale zařídím někoho zde, aby to vyzvedl z datovky a následně zaslal odpor či co bude potřeba.

Díky za podnět!
IP zaznamenána