30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správné umístění O7  (Přečteno 1740 krát)

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Správné umístění O7
« kdy: 30 Dubna 2019, 12:22:04 »

Zdravíčko,

nikde v zákoně jsem nenašel konkrétní místo, ale musí být karta k parkování pro invalidy vyloženě na palubní desce, nebo může být kdekoli, kde bude dobře vidět?

Parkoval jsem u baráku na místě pro invalidy s průkazem O7 umístěním na bočním skle. Karta je legálně na otce. Když jsem vynášel odpadky, stavil jsem se v autě pro tašku. Pak přiskočil příslušník a chtěl vidět ZTP. Tak jsem mu odvětil, že nemám a že karta je na otce, který je doma. Že pouze vybírám tašku. Trochu váhal a pak mi zkritizoval umístění, že prý musí být na palubní desce.

Z důvodu, že otec je sice doma, ale v jiným městě, bych nerad provokoval a dávám to teď na palubní desku, ale jsem zvyklý v létě dávat ochranou folii na auto. Tak se radši ptám.

PS: Morálně jsem si to ospravedlnil tak, že těch míst je tady dost a za ty roky na nich nikdy nikdo neparkoval.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Správné umístění O7
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2019, 12:25:33 »

Umístěna musí být viditelně ve vozidle, případně stačí z hlediska (ne)naplnění materiálního znaku mít spolupracujícího invalidu.
IP zaznamenána