30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nahrávání ředitelky školy  (Přečteno 2529 krát)

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Nahrávání ředitelky školy
« kdy: 29 Dubna 2019, 07:13:56 »

Máme konflikt s ředitelkou mateřské školy. Zjednodušeně, neustále porušuje školský zákon, neustále mění personální osazení školky (vyhazuje ty, kteří nestojí 100% za ní) atd. Řeší se různé petice, Česká školní inspekce, zastupitelstvo atd. Za mě můžu říci, že z fleku by mohla dělat na odboru dopravních pokut, protože by mezi ty zmrdy krásně zapadla.

Teď na třídíních schůzkách prohlašovala, že má podezření, že ji posledně někdo nahrával a ona že s tím nesouhlasí a že nikomu povolení k nahráván nedává a u toho se odkazovala na GDPR.

Můj dotaz je jednoduchý: Můžu si na třídních schůzkách nahrávat projevy paní ředitelky?

Já si myslím, že ano, protože se v daném případě nejedná o projevy soukromé povahy, ale o projevy úření osoby (????). Tak jako každý jiný, městem či státem placený, úředník. Jde mi jen o to, ji trošku popíchnout (jako každého jiného úředníka) a mít nějaký záznam jejich výhružek a nesmyslných požadavků pro případné další jednání na zastupitelstvu či školní inspekci.

Jak je to se zveřejněním takového záznamu např. na youtube?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Nahrávání ředitelky školy
« Odpověď #1 kdy: 29 Dubna 2019, 08:14:05 »

Nahrávat si můžete co chcete, když se můžou skrytě nahrávat soudní jednání tak proč ne ředitelka.

Pokud nahrávku zveřejníte chtělo by to ale vypípat osobní údaje, pokud nějaké zazní ale zveřejňovat to na YouTube mi přijde zbytečný, tam to asi nikoho zajímat nebude. Nechte si plnou verzi a s tou se oháňejte před úřady, to není zveřejňování ale důkaz pro nějaké případné protiprávní jednání.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Nahrávání ředitelky školy
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2019, 08:21:53 »

Můj dotaz je jednoduchý: Můžu si na třídních schůzkách nahrávat projevy paní ředitelky?

V duchu Radia Jerevan, "Ano, reditelku nahravat muzete, ale nahravky musite zakopat 3 metry pod zem.'

Ano, je legalni nahravat pro potreby soudniho/uredniho rizeni. Pokud tu nahravku vezmete a poslete na Youtube, muzete se dopoustet prestupku. Pokud tu stejnou nahravku vezmete a poslete do televize, uz to muze byt "legalni", resp. bez postihu pro Vas ...
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Nahrávání ředitelky školy
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2019, 22:20:07 »

Jestli její výhružky vadí více lidem, máte svědky a můžete se s nimi taky ohánět na různých místech.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Nahrávání ředitelky školy
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2019, 22:47:20 »

Nelze přeřadit dítě do jiné školky a nechat její problémy jejími problémy?

Co se týče youtube, tak záleží nakolik jsou třídní schůzky, resp. konkrétní projev ředitelky na nich považovány za veřejné vystoupení v záležitosti veřejného zájmu. Dle mě to s tím moc společnéo nemá a proto bych to nikde nezveřejňoval. U nějakého budoucího řízení není však žádný problém nahrávku použít, viz § 88 odst. 1 a 2 zákona č. 89/2012 Sb.
Citace
(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.
(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu.

Docela zajímavé čtení je k podobné problematice u Peciny, https://paragraphos.pecina.cz/all/nase-pripady/david-navara/navara-1
« Poslední změna: 01 Května 2019, 22:49:10 od .qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.