30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prikaz, zahajeni SR a pote odpoved, ze je i tak platny prikaz  (Přečteno 2081 krát)

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Prisel mi prikaz na rychlost v obci. Podal jsem odpor ale pozde. Spravni organ si toho nevsiml a zahajil SR, pote cca po pul roce po podani nejake stiznosti se krajsky urad vyjadril, ze odpor byl podan pozde a prikaz je platny. Urad odpovida obycejnou odpovedi, ze uz se spravni rizeni nevede, ze je platny puvodni prikaz. Je mozny takovy postup? Dekuji za rady
« Poslední změna: 26 Dubna 2019, 19:57:46 od lachim »
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz, zahajeni SR a pote odpoved, ze je i tak platny prikaz
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2019, 19:56:51 »

Dale jsem se chtel zeptat, jak je to s placenim takove pokuty v prikazu. Pokud by byl prikaz platny, je uz vice jak rok po splatnosti ale nikdo me k zaplaceni keste nevyzval. Jak je to s vymerenim pripadnych uroku a podobne? Mam prikaz platit nebo pockat az me vyzvou? Dekuji
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz, zahajeni SR a pote odpoved, ze je i tak platny prikaz
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2019, 21:48:46 »

Zbývá přezkum a ten je věcí libovůle kraje.  Odpor jste podal opožděně, protože jste byl v nemocnici, v zahraničí, zavřený tchyní ve sklepě ... . Když po opožděném odporu SO pokračoval v řízení myslel jste, že odpor byl včas a nepožádal o prominutí zmeškání odporu. Ale pokud je odpor v pravomoci déle než rok, tak i na přezkum je po lhůtě.

Kraj a SO1 info o pravomoci odporu doručily jak? Obyčejně nebo správně? Možná ještě neuplynula lhůta 15 dní na žádost o prominutí zmeškání. SO vás uvedl v omyl, když v řízení pokračoval. Snad vám někdo ze zkušenějších bijců poradí, jestli to jde vy(zne)užít.

Dále by šlo zkusit i obnovu řízení odůvodněnou stejně jako přezkum. Klidně zkuste obojí, ale budete pořád ve špatné situaci.

K placení by vás orgán měl vyzvat, ale nemusí. Zjistěte si, jestli konkrétní úřad vyzývá nebo rovnou posílá do exekuce.
IP zaznamenána