30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Záhadné psaní od FÚ  (Přečteno 4571 krát)

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Záhadné psaní od FÚ
« kdy: 24 Dubna 2019, 18:06:47 »

Máme tu někoho, kdo trochu dělá s finančákem?
Přišlo mi od FÚ do datovky psaní s anotací "Ostatní sdělení a oznámení". Je možné, že by to bylo nějaké zahájení řízení k odstranění pochybnosti k daním? Čekám, že by mi měl poslat platební výměr a ještě možná papír k registraci účtu, ale podle daňového řádu se píše, že změna se provede pouze formou úředního záznamu. Znamená to tedy, že mi kvůli tomuhle nepřijde lejstro? Dneska se mi to nechce otevírat, protože bych u toho zkejsnul do večera a navíc si zkrátil čas to nějak řešit. Ale asi mi to nedá a mrknu na to po půlnoci.

Díky
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2019, 02:06:47 »

Tak to byl jenom výměr, no nejhorší je opravdu smrt z vyděšení  ;D
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2019, 05:04:58 »

Já se ale vůbec nedivím. Dneska nemusí člověk aktivně nic dělat, aby měl průser. Já to mám podobně, jakmile jde dopis z úřadu, už čekám nějaký podraz.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2019, 07:48:32 »

Osobně si nepamatuji, že by mi z veřejné správy přišlo někdy něco potěšujícího.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2019, 07:55:45 »

Osobně si nepamatuji, že by mi z veřejné správy přišlo někdy něco potěšujícího.
Mě přišlo, že mi za rok bez nehod smázli 4 body a nedávno, že mi do 2 měsíců končí technická, tak abych nezapomněl. Ne že bych z toho skákal radostí, ale malé plus za trigger v databázi ode mě mají.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2019, 08:21:37 »

Osobně si nepamatuji, že by mi z veřejné správy přišlo někdy něco potěšujícího.

Dopis o zastavení SŘ nebo uznaná stížnost na fízla jsou celkem v rámci možností potěšující
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2019, 08:22:17 »

Osobně si nepamatuji, že by mi z veřejné správy přišlo někdy něco potěšujícího.
Mě přišlo, že mi za rok bez nehod smázli 4 body a nedávno, že mi do 2 měsíců končí technická, tak abych nezapomněl. Ne že bych z toho skákal radostí, ale malé plus za trigger v databázi ode mě mají.
Vzhledem k tomu, že zaplacení první pokutičky (na místě, ano, zachoval jsem se jako chlap) s bodovým ziskem se mi vrylo intenzivně do paměti, tohle mi připomínat nemusí.
Za technickou mají malé bezvýznamné plus.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2019, 08:33:01 »

Osobně si nepamatuji, že by mi z veřejné správy přišlo někdy něco potěšujícího.

Já jsem obdržel např. 14.2. t.r. od jednoho MNV (text krácen): "Na základě usnesení vydaného krajským soudem Vás vyzýváme ke sdělení čísla účtu a variabilního symbolu, aby bylo možno splnit bod římská II. (uhradit náklady řízení ve výši 11.200,- Kč). Číslo účtu a variabilní symbol sdělte do 5 dnů od doručení této výzvy.", a celkem mne to potěšilo.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2019, 08:37:44 »

To já bych byl asi nas..., protože ni na to dali jenom 5 dnů, ale oni mají na vše měsíce i léta.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2019, 08:44:40 »

To já bych byl asi nas..., protože ni na to dali jenom 5 dnů, ale oni mají na vše měsíce i léta.
Nehledě na to, že oni jsou v práci, když vyřizují tuhle agendu, zatímco já se tomu musím věnovat ve svém volném čase.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2019, 09:04:55 »

kdo> Co požadovat aby to zaslali složenkou doporučeným dopisem? Ať s tím mají víc práce a nějaké náklady.
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #11 kdy: 25 Dubna 2019, 09:12:48 »

kdo> Co požadovat aby to zaslali složenkou doporučeným dopisem? Ať s tím mají víc práce a nějaké náklady.
Tady bych byl spíše pro variantu bezhotovostního převodu - náklady platíme všichni, jako daňoví poplatníci.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #12 kdy: 25 Dubna 2019, 09:31:39 »

To já bych byl asi nas..., protože ni na to dali jenom 5 dnů, ale oni mají na vše měsíce i léta.
Nehledě na to, že oni jsou v práci, když vyřizují tuhle agendu, zatímco já se tomu musím věnovat ve svém volném čase.

Tohle jsou věci, na které si rád udělám čas kdykoliv. A s tou jejich "prací" bych to nepřeháněl.

Pokud mi z de facto positivních zpráv něco opravdu vadilo, byl to přípis z FÚ, kde bez jakéhokoli oslovení, slova omluvy a pozdravu finanční úřad píše, že "Odvolání se v plném rozsahu vyhovuje a napadený platební výměr se ruší. Při vypořádání vratitelného přeplatku vzniklého z tohoto rozhodnutí se postupuje podle § 155 daňového řádu.", což jinak řečeno znamená: "OK, tak jsme nepostupovali podle zákona, no a co? Pokud chceš pokutu vrátit, napiš si poníženou žádost, plebejče.".

Celkem (trpce) úsměvný byl i rozsudek ve věci žaloby na nemajetkovou újmu (informace dle InfZ byla poskytnuta po cca 9 měsících): "Soud tak v dané věci shledal, že není na místě nahrazení zjištěné nemajetkové újmy přiznáním zadostiučinění v penězích. Vzhledem k tomu, že nemajetkovou újmu není možné odškodnit jinak, je na místě konstatovat porušení práva.... Úspěch (žalobce) lze však hodnotit pouze jako částečný, protože neuspěl se svým požadavkem na finanční kompenzaci, a proto soud rozhodl tak, že žádnému z účastníků právo na náhradu nákladů řízení nepřiznal.". Tomu říkám opravdové Pyrrhovo vítězství.

kdo> Co požadovat aby to zaslali složenkou doporučeným dopisem? Ať s tím mají víc práce a nějaké náklady.

Oni měli práce i nákladů dost, pár korun na složenku už by na tom nic nezměnilo. Ta "nevinná" výzva, kterou nám poslali, a následná snaha o vymožení peněz je už stála tolik času a hlavně finančních prostředků, že to tu ani nemohu uvést, protože nikdo mimo hardcore by mi nevěřil. V tomto konkrétním případě nešlo o vrácení pokuty, ale o žalobu na nečinnost (úřad se sveřepě snažil vyhnout vydání rozhodnutí).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #13 kdy: 25 Dubna 2019, 10:43:24 »

Oni měli práce i nákladů dost, pár korun na složenku už by na tom nic nezměnilo. Ta "nevinná" výzva, kterou nám poslali, a následná snaha o vymožení peněz je už stála tolik času a hlavně finančních prostředků, že to tu ani nemohu uvést, protože nikdo mimo hardcore by mi nevěřil. V tomto konkrétním případě nešlo o vrácení pokuty, ale o žalobu na nečinnost (úřad se sveřepě snažil vyhnout vydání rozhodnutí).
Předpokládám, že to nebylo "usnesení KS" ale rozsudek KS. Případnou povinnost uhradit náklady řízení nemůžou podmiňovat nějakým dalším písemným kvízem, ba dokonce stanovováním nějaké lhůty. Prostě ať zaplatí, jinak návrh na výkon rozhodnutí - náklady za exekuci?? :)
Není tam obvyklé navíc - "do tří dnů od právní moci rozsudku" ?
« Poslední změna: 25 Dubna 2019, 10:55:55 od gumidos »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Záhadné psaní od FÚ
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2019, 11:02:13 »

Bylo to usnesení (nikoliv rozsudek) o zastavení řízení po zpětvzetí žaloby. Žalobu jsme brali zpět, neboť po jejím podání MNV vydal rozhodnutí, a tedy přestal být nečinným. V takovém případě (žaloba byla podána důvodně a byla vzata zpět pro pozdější chování žalovaného) má žalobce vůči žalovanému právo na náhradu důvodně vynaložených nákladů řízení před soudem.

I v obchodních sporech je zvykem, že ten, kdo prohrál, žádá druhou stranu o zaslání údajů k platbě. Nevidím na tom nic zvláštního, naopak. Příchozí platby bez v.s. jsou na firemním účtě mnohdy nepříjemné, není je s čím spárovat. To stanovení lhůty je divné, ale jaksi chybělo poučení, co se stane, nebude-li dodržena, takže jsem si z ní (ze zvyku) nic nedělal.
IP zaznamenána