30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Placeni za vysetreni krve  (Přečteno 5670 krát)

oiccrene

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Placeni za vysetreni krve
« kdy: 19 Dubna 2019, 19:28:39 »

Narazil jsem na to (zatim, nastesti) jen teoreticky v http://road-fens.cz/fsm110_alkohol/. Tam je uvedeno:

Citace
Pokud bylo odborné lékařské vyšetření provedeno z důvodu odmítnutí orientačního vyšetření vyšetřovanou osobou, má vyšetřovaná osoba povinnost uhradit tomu, kdo poskytovateli zdravotních služeb odborné lékařské vyšetření podle odstavce 1 uhradil, náklady, které mu takovou úhradou vznikly, bez ohledu na výsledek vyšetření; tato osoba hradí i náklady na její dopravu do zdravotnického zařízení za účelem provedení odborného lékařského vyšetření.

a pak dal je uvedeno:

Citace
Pokud existuje měření s nenulovým výsledkem, vždy se hraje o váš řidičák. Za takových okolností jsou náklady na lékařské vyšetření marginální, protože už jen následná právní pomoc, pokuta, náklady řízení a znovuzískání řidičského průkazu budou představovat podstatně vyšší náklady, na náklady z omezení mobility nehledě.

To mi ale nesedi? Vzdyt dle zakona se to nemuze ridit textem vyse. Ja predce zadne orientacni vysetreni neodmitnul, jen jsem odmitnul vysledek takoveho mereni, ne? Chapu vyznam toho paragrafu z ohledu trolovani policie/vyzadovani krve bez foukani ale kdyz jsem nafoukal a chci na krev, tak si ji taky musim hradit, i kdyz bude negativni?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Placeni za vysetreni krve
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2019, 20:11:27 »

Jo, protože poldům ta pozitivní dechová zkouška stačí. Oni ten odběr krve nepotřebují. Žadatelem jsi ty a ne oni.
« Poslední změna: 19 Dubna 2019, 20:15:48 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

oiccrene

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Placeni za vysetreni krve
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2019, 20:23:34 »

to sice ano, ale dle zakona zadam z jineho duvodu nez ten co je tam uveden jako ten kde ho musim platit, ne?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Placeni za vysetreni krve
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2019, 21:18:11 »

Platí přece žadatel, pokud zákon nestanovuje jinak. Pokud odmítneš dechovou zkoušku, je žadatelem o odběr krve policie, ale zákon stanovuje, že platíš ty. Pokud je dechová zkouška pozitivní, není žadatelem o odběr krve policie, ale ty. Je to na tvoji žádost, platíš ty, není to na žádost policie, oni odběr krve nepotřebují.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.