30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak na kobylku stavebnímu úřadu  (Přečteno 4610 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« kdy: 17 Dubna 2019, 19:36:23 »

Ve zkratce: stavebník koupil a zbořil domek. Postavil na stejném místě domky DVA a prodal je. Jeden z domů nemá ani metr čtvereční pozemku, takže i popelnici musí mít přede dveřmi. Parkující auta majitelů, zvlášť jedno, výrazně omezuje průjezd ulicí, která má šířku cca 4m. Ulička je do kopce a firma, která ulici má v zimě shrnovat a sypat, tak nesypala právě kvůli těmto dvěma dementům. Dokonce začalo v jedné nemovitost hned nad těmito dvěma hořet a starosta nejspíš osobně jednoho z dementů požádal aby odjel s autem, protože by hasiči neprojeli. Parkující auto je navíc skoro v křižovatce do které se vjíždí ze stejně úzké ulice. Zlomit do těchto míst dodávku a projet je docela kumšt. Do podzimu jsem čekal, že na volném pozemku před jedním z domků vznikne parkování. To se na podzim nepotvrdilo, majitel postavil zídku a teď už sází keříčky. Zažádal jsem místní stavební úřad o projekt. dokumentaci. Úřad odmítl s výmluvou na autorská práva k projektu.  Na  to jsem si našel rozhodnutí Měst. soudu v Praze, který rozhodl o poskytování dokumentace bez ohledu na aut. práva. Nechtěl jsem čekat na odpověď a na KÚ JM kraje jsem poslal žádost o Přezkumné řízení z důvodu porušení projektové dokumentace . KÚ odpověděl, že je až druhý na řadě a přeposlal moji žádost na místní úřad, který to předal místnímu stavebnímu úřadu :x  Takže jsem dozvěděl, že při kolaudaci bylo vše v pořádku a parkovací místa byla zřízena a dokumentaci stejně nedostanu, protože můj příklad se týkal hlukové studie.
 Zřejmě budu muset znova poslat žádost na kraj, přiložit pár fotek současného stavu, znovu požádat o část projektu ve kterém jsou jen parkovací místa. Krajním řešením je volat opicajty :x   Nějaké další nápady?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2019, 23:04:11 »

A majitel domu dobrovolně jinde parkovat nebude??
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #2 kdy: 18 Dubna 2019, 18:20:10 »

A majitel domu dobrovolně jinde parkovat nebude??
Nemá kde. Tahle část vesnice je stará a uličky jsou úzké, dvě auta se vyhnou stěží, někde vůbec. Musel by parkovat cca 100m jinde. Parkuje v jedné noze křižovatky T která má 4m, dlaší noha má 4m a poslední 4,6m. Do listopadu jsem věřil, že bude parkovat před vchodem do domu, ale je to bezohledný hňup a vybudoval si zahrádku s grilem 6x6m. Nejsem sám komu to vadí, starosta tvrdí, že se s ním zkusí domluvit, ale už jsou to čtyři měsíce a nic.
Místní stavební úřad tvrdí, že v době kontroly cca 6.2018 parkovací místo bylo. Potřeboval bych z nich dostat důkaz o umístění park. místa. Asi zkusím zažádat pouze o tu část projektu kde je parkovací místo zakresleno a pro jistotu bych napsal znova na KÚ, s tím, že k žádnému přezkumnému řízení nedošlo a stavební úřad nepředložil žádný důkaz o existenci parkovacího místa.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2019, 21:36:40 »

Sice je mi jasný, že tímdle vyvolám docela vřískot (a samozřejmě to není zcela bez rizika - to už je na každým soudruhu), nicméně řešit todle přes úřad je typická situace na roky, kdy se nedohrabe nikdo k ničemu, protože úřad to má jednak naprosto na háku, pro ně to je práce (a té se štítí) a druhak samozřejmě nemají pravomoce a bláblá. Aneb stád tě vochrání a vod toho tady ty úřady máme, aby to řešily a todle se ani nemohlo stát…oh, wait. Takže než by udělali jednu věc pro to, aby to šlo, budou z principu vymejšlet 10 důvodů, proč to nejde, protože kdo seš ty, co si dovoluješ po nich něco chtít a eště jim řikat, že to musí udělat, žejo.

V těchto případech pomůže sprostej vandal, co uštípe ventilky (a podobně).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2019, 16:56:50 »

Já souhlasím, je to nejrychlejší řešení, a dobré sousedské vztahy poškodí neznámý pachatel méně než soused podávající stížnosti na uřady.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #5 kdy: 21 Dubna 2019, 18:53:28 »

On se mohl při kolaudaci prokázat nájemní smlouvou na nedalekou garáž či parkovací stání. Toto místo musí být vzdáleno do určité vzdálenosti od objektu, nevím, jestli 300 nebo 600 m.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2019, 11:39:43 »

Není to v obci na Ž?
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #7 kdy: 13 Června 2019, 17:53:30 »

Místní úřad mě vcelku rychle odpálkoval, že je vše ok a tak jsem obeslal kraj s tím, že se místní úřad nenamáhal zjistit současný stav. KÚ přikázal místnímu úřadu provést šetření na místě a seznámit mne s výsledky. Už je to víc jak měsíc a od místního úřadu jsem doposud nic nedostal. Kolik času má úřad na odpověď? Našel sem jen že, neprodleně a bez zbytečných průtahů. V současné době tam parkují už čtyři  :o auta. Porušují tři paragrafy vyhlášky z toho jeden je absolutní, neokecatelný a vymahatelný. Bohužel to vypadá, že pán je absolutní ignorant a policie bude nezbytná  ???
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2019, 18:15:37 »

KÚ přikázal místnímu úřadu provést šetření na místě a seznámit mne s výsledky. Už je to víc jak měsíc a od místního úřadu jsem doposud nic nedostal.

Jestli probíhá řízení podle SŘ tak můžete poslat na kraj podnět k opatření proti nečinnosti.. a nejlépe asi v kopii i tomu úřadu protože to většinou pak věci urychlí.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2019, 10:08:58 »

Z mých zkušeností opatření proti nečinnosti nepomůže. U SŘ jsem zkoušel x-krát směr středočeský kraj a nikdy nepotvrdili, že SÚ je nečinný. Dokonce v extrému jednou napsali, že SÚ něco udělal o 30 dnů později a tedy nebyl nečinný
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #10 kdy: 22 Července 2019, 18:10:00 »

Případ pokračuje, opatření zafungovalo, protože KÚ přeposlal doklady, které měl poslat místní stav. úřad. Místní stav. úřad je docela arogantní a ne moc komunikativní.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #11 kdy: 23 Července 2019, 07:15:46 »

My jsme také řešili jakousi reklamaci stavby od developera a nakonec to dopadlo tak, že jsme na stavební úřad chodili s právníkem. Pak sice celkem fungovali, ale jako na potvoru podklady k naší věci se jim nějak ztratily.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Jak na kobylku stavebnímu úřadu
« Odpověď #12 kdy: 30 Července 2019, 10:02:11 »

Se svými zkušenostmi si dovolím tvrdit, že SÚ je nejpatrnější demonstrace arogance moci. Jinak mnoho problémů působí to, že ty parazati tam vykonávají teoreticky státní správu (to je i životní prostředí, živnosťák atd), ale jsou zaměstnanci obcí. Teoreticky je to striktně oddělené bez možnosti ovlinit to, ale prakticky jdou vždycky na ruku místním zmrdům, tedy ruce, která je krmí. Extrémní případ Říčany a okolí. Jinak kraj proti nim nic nedělá, protože rada/zastup. na kraji jsou vesměs starostové. To je něco jako zločinecká solidarita.
IP zaznamenána