30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nezaplatíš kauci? Zabaví ti řidičák  (Přečteno 14151 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplatíš kauci? Zabaví ti řidičák
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2015, 19:41:33 »

Jedna aktualitka - překročení rychlosti o více než 50 km/h mimo obec (ust. § 125c odst. 1 písm f) bod 2). Mnou dříve poučený řidič vytahuje mobilní telefon s fotoaparátem a PČR od začátku natáčí (tak dokumentuje i svoje jednání s policistou) a s řešením v blokovém řízení nesouhlasí. To se PČR patrně nelíbilo a proběhla dechovka, kontrola povinné výbavy a vzorku pneu (nechápu proč, když je řidič v případě přestupků v souběhu postihován pouze za nejpřísněji postižitelný přestupek) - v mezidobí je uskutečněn hovor mně - doporučení viz níže. Furt na nich bylo vidět, že chtěli najít malinkou chybičku po který by se mohli vozit (asi kdyby prokázání přestupku provedeného měřením nezabralo, aby měli "tutovku"). Dotyčný vše v pořádku a tak PČR přichází s uložením kauce - očekával jsem to, takže jsem řidiči dal instrukce. Dotyčný policistovi oznámil, že trvá na sepsání následujících skutečností - má trvalý pobyt v ČR, kde řádně přebírá poštu z řádné poštovní schránky, není to na úřadě, že nemá jediný důvod se správnímu řízení vyhýbat a v minulosti se ho vždy účastnil a pod oznámení hodil klikyhák, kterej je neslučitelnej s jeho podpisem. Policistům ještě bylo mimo oznámení sděleno, že jednají protizákonně a v případě, že budou ve svém jednání pokračovat, tak bude přinucen k podání zásahové žaloby a trestnímu oznámení na daného policistu - to vše opepřeno o náhradu škody a kdyby ani to nestačilo, tak vytáčet 158 s podezřením na podnapilost policisty + hlavně zjevně protizákonné trvání na uložení kauce a odbor vnitřní kontroly s GIBS.

Policista se úplně odmlčel, odešel do auta, kde zjevně proběhlo přehodnocení situace a řidiči byly předány doklady s tím, že už se to nemá více opakovat. Na celém případu je taky jedna zvláštnost. PČR nepředložila důkaz na místě - což nemusí, ale vzniká tím důvodný podezření jestli vůbec nějaký záznam měli, případně v jaké podobě. Komunikace (patrně s hlídkou v autě s radarem) přes vysílačku prý nebyla zrovna krátká.

Škoda, v rozsudcích soudů jsem četl, že právě v zásahovejch žalobách dostává PČR pěknou sodu.


Tohle si přidám do svých poznámek v autě, není nad to se jasně a rázně vyslovit.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplatíš kauci? Zabaví ti řidičák
« Odpověď #16 kdy: 21 Června 2015, 23:02:42 »

Je to porušení zásady "s fízlama se nebavíme", ale v případě kauce to může ušetřit významnej kus práce. Policajt si je vědom, že "tady se bude hrát tvrdě" (© jkraus222  ;D). A navíc - sprostý obviněný se nevyjadřuje k samotnému přestupku, ale jen k uložení kauce, což může být jen plus, pokud policistovi nebudeme vyhrožovat, nabízet úplatek a další nesmysly.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplatíš kauci? Zabaví ti řidičák
« Odpověď #17 kdy: 10 Července 2015, 22:21:07 »

nějak jsem to přehlédl
jak to vlastně vypadá s novelou, která měla soudruhům vrátit možnost zabavení ORV ???
( dříve OTP )
IP zaznamenána