30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 0,78 promile zbytkáč co teď?  (Přečteno 17614 krát)

crewer

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] 0,78 promile zbytkáč co teď?
« kdy: 26 Října 2014, 17:51:47 »

Zdravím, celá situace by se dala popsat pouze tim, že jsem debil, ale potřeboval bych poradit co teď.
Dnes cca v 13:30 mi naměřila opicie 0,78 promile orientační dechovou zkouškou. Nebylo to tak, že bych celou noc lil a pak od piva sednul do auta a jel pryč (i když se to tak může zdát), mezi tim jsem dost dlouho spal, jedl snidani atd, byl to zbytkový alkohol. Bohužel už asi moje tělo neodbourává tak rychle, nicméně jsem se necítil tak, že bych ještě něco v krvi měl...

Několik faktů:
* ŘP jsem nedal, takže mi neměli co na místě zabavit
* Na krev jsem nejel
* Podepsal jsem jim cár papíru (čímž jsem si asi uškodil když to tady tak čtu), na kterém bylo uvedeno v kolik hodin byla provedena zkouška, v kolik potom druhá zkouška a opicajt tam uvedl že jsem pil od 20:00 do 2:00 a že jsem vypil 1L vína
* Podepsal jsem i ty dva výjezdy z Drägera
* Bylo to kousek za Prahou, trvalé bydliště mám v Praze
* Auto zatím není moje, je v přepisu, to asi ale nehraje roli
* Nejsem a nebyl jsem trestán, body mám stále všechny pokud vím
* Vlastním zbrojní průkaz a pár kvérů

Nekolik dotazů, na které bych od místního milého a chytřejšího publika než jsem já chtěl znát odpověď:
1) Co teď? Asi počkám na nějakou výzvu?
2) Předvolají mě k podání vysvětlení nebo rovnou pošlou nějaký výsledek správního řízení?
3) Dá se nějak aplikovat prekluze? Má to vůbec smysl?
4) Bude mít tento přestupek nějaký dopad na zbrojní průkaz?
5) Co mám dělat? Auto mě dost živí. (Nepište, ať si koupim alkohol tester, jsem debil vím to, měl jsem jet později a už to nikdy neudělám, ale to jim asi jako dostatečný trest připadat nebude)

Předem díky za všechny názory a rady, jsem totiž teď trochu bezradný.
« Poslední změna: 26 Října 2014, 18:38:45 od crewer »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2014, 20:30:10 »

1) Co teď? Asi počkám na nějakou výzvu?

Bylo to kousek za Prahou, tedy ve středočeském kraji?
Teď budou chrániči připravovat podklady pro správní orgán, jakmile to budou mít, postoupí oznámení přestupku na úřad. Pokud to bylo ještě v Praze, tak bude řešit Praha, pokud to bylo již mimo Prahu, tak to bude řešit místně příslušný úřad, který jako první zasílá oznámení o zahájení řízení o přestupku s předvoláním k ústnímu jednání.

2) Předvolají mě k podání vysvětlení nebo rovnou pošlou nějaký výsledek správního řízení?

viz bod 1

3) Dá se nějak aplikovat prekluze? Má to vůbec smysl?

Samozřejmě, o to jde, přistupovat aktivně k délce řízení a tím dospět až k prekluzi. Doporučuji pročíst forum, je tu mnoho rad, jak postupovat. Výhoda je, že odvolací orgán v Praze i ve středních čechách není zrovna rychlý, takže s dobrým přístupem v prvním stupni to pravděpodobně do prekluze dojde.

4) Bude mít tento přestupek nějaký dopad na zbrojní průkaz?

I kdyby se pravomocně rozhodlo tak, by neměl mít. Pokud těch přestupků není více a nejsou závažné. To by se řešilo při konci platnosti zbrojáku a žádosti o nový.

V § 23 zákona o zbraních je

Spolehlivost

Požadavek na spolehlivost brání získat ZP "problémovým" osobám, které např. nadměrně pijí alkohol, požívají drogy nebo se opakovaně dopouští závažnějších přestupků.

Spolehlivost fyzické osoby

(1) Za spolehlivého podle tohoto zákona se nepovažuje ten,

a) jehož trestní stíhání pro úmyslný trestný čin bylo pravomocně podmíněně zastaveno nebo bylo pravomocně rozhodnuto o podmíněném odložení návrhu na potrestání, a dosud neuplynula zkušební doba nebo lhůta, v níž má být rozhodnuto, zda se osvědčil,

b) kdo prokazatelně nadměrně požívá alkoholické nápoje nebo prokazatelně požívá návykové látky11), nebo

c) kdo pro vnitřní pořádek a bezpečnost představuje vážné nebezpečí svým jednáním, za které byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než jednoho přestupku

na úseku zbraní a střeliva,
na úseku používání výbušnin,
na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi nebo obdobného přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
na úseku obrany České republiky,
proti veřejnému pořádku,
proti občanskému soužití,
proti majetku, nebo
na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství tím, že úmyslně neoprávněně zasáhl do výkonu práva myslivosti nebo do výkonu rybářského práva anebo úmyslně lovil zvěř nebo chytal ryby v době hájení.

(2) Za spolehlivého podle tohoto zákona se v případě žádosti o vydání zbrojního průkazu skupiny F nebo zbrojní licence skupiny K nepovažuje také ten, kdo byl v posledních 5 letech pravomocně uznán vinným z přestupku na úseku zbraní a střeliva nebo na úseku výbušnin.

(3) Příslušný útvar policie je oprávněn požádat obecní úřad a orgán státní báňské správy o údaje umožňující posoudit spolehlivost fyzické osoby podle odstavce 1 písm. c). Obecní úřad a orgán státní báňské správy žádosti vyhoví bez zbytečného odkladu.

5) Co mám dělat?


Nastudovat forum. Možná někdo nabíde pomoc a bude zastupovat.

* Podepsal jsem jim cár papíru (čímž jsem si asi uškodil když to tady tak čtu), na kterém bylo uvedeno v kolik hodin byla provedena zkouška, v kolik potom druhá zkouška a opicajt tam uvedl že jsem pil od 20:00 do 2:00 a že jsem vypil 1L vína
* Podepsal jsem i ty dva výjezdy z Drägera

Podpis cancu chráničům nic neznamená, žádné zhoršení situace z toho nebude.
Kolik byla ta druhá zkouška?
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2014, 21:43:04 »

Jenom pár drobností...
Já jsem měl taky zbytkáč a než si mě vůbec pozvali k ústnímu jednání, tak uplynuly skoro 3 měsíce (takže 1/4 z doby, kdy dojde k promlčení).
Co se týče nějakýho (ne)podepsání protokolu, tak podle mě je lepší se s fízlama na místě radši moc nehádat a podepsat to. Oni si pak na vás můžou smlsnout v tom, že v těch papírech, co se vyplňujou při ovlivnění alkoholem, zaškrtaj, že jste se motal, choval jste se agresivně, atd...
IP zaznamenána

crewer

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2014, 12:41:49 »

díky moc za reakce!

Bylo to pár kilometrů od hranic Prahy, takže již ve středočeském kraji.
Druhá dechová zkouška (cca za 5 minut) ukázala ještě o setinu víc, tedy 0,79.
Pokud by někdo z místních měl chuť a cítil by pravděpodobnost vítězství, samozřejmě mu to zastupování zaplatím. Byl bych za to velmi rád, abych něco sám nepo...
S fizlama jsem se na miste nehadal, spise naopak, byli na me hodni, ale ten canc jsem si mel radsi vyfotit asi...

Má smysl žádat o převod do Prahy až mě někam pozvou? Na fóru jsem se dočetl, že by to mělo mít smysl, ale otázka je, jestli tomu vyhoví...

Neměl by tedy někdo z šikovných chuť mě zastupovat? Nebo mi alespoň radit co přesně a jak a kdy mám zareagovat na všechny tyhle výzvy etc.?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2014, 00:58:12 »

2 Mršťa :
ten výtah k ZP je již z novely ?

někde jsem viděl metodický pokyn, že by se nově nemělo k přestupkům v dopravě ( a do 1promile je to přetupek ) již přihlížet
ale zaboha si nevybavím kde
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2014, 09:39:17 »

2 Mršťa :
ten výtah k ZP je již z novely ?

někde jsem viděl metodický pokyn, že by se nově nemělo k přestupkům v dopravě ( a do 1promile je to přetupek ) již přihlížet
ale zaboha si nevybavím kde

Jestli jsem správně koukal a kopíroval, tak by to mělo být z aktuálně platné novely.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:0,78 promile zbytkáč co teď?
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2014, 16:57:42 »

Večer se na to detailně podívám a zítra dám vědět. Vezmu si ten případ do řešení. Řekněmě, že co je nad půl promile, se už obhajuje o něco obtížněji z hlediska samotného zpochybnění alkoholu, nicméně výhra je silně pravděpodobná už jen proto, že ve Středočeském kraji mi odvolačky zásadně neřeší  :)

Update: Pošlete hned zítra žádost o kopii spisu, budeme ho potřebovat http://30kmh.cz/index.php?board=24.0
« Poslední změna: 15 Prosince 2014, 17:36:30 od jkraus222 »
IP zaznamenána