30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aktivní strejda, asi “hasič” zastavuje vozidla na majáku - Superb 5AE 1539  (Přečteno 9291 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 13 Dubna 2019, 22:07:08 od t4455 »
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Tomu bych tak zastavil bez stopky.  ;D  ;D
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

A kdo z těch dvou mi má vadit víc? Poraďte, prosím. Mně totiž výrazně víc nekonvenuje chování toho hulváta, který video natočil, ale to asi není správně, což?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Jednoznačně ten, kdo se vydává za (resp. přisvojuje si pravomoci) fízla. Že je někdo hulvát nám nemusí imponovat, ale taky ani moc vadit. Btw: mně ten autor z toho videa ani moc jako hulvát nepřišel, jen asertivně zjišťoval kdo ho zastavil. Žádná vulgarita, tykání, ani jiné hulvátství neproběhlo.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Vidím tam osobu která zneužila modré majáky, přisvojila si pravomoc která mu nepatří, nepozdravila, nepředstavila se a začla něco vyprávět. Řidič tedy asi usoudil že na etiketu nebude prostor a tedy taky bez pozdravu se oprávněně zeptal kdo je osoba která ho zastavuje a strká mu ruce do auta. Tato osoba tuto otázku cíleně ignorovala a nebyla schopna se představit. Proto si dotyčný řekl o průkaz, ten mu byl ukázán, poděkoval, popřál hezký den a odjel.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil

Ridic se choval jeste slusne, jenom se ptal kdo to je a proc jej zastavuje. To ja zjistit ze to neni policajt, tak hmatnu do ty jeho kary, vyrvu mu ten majak, a hodim nekam hooodne daleko! At si na mne klidne stezuje, aby se to rozmazlo jeste vic...
IP zaznamenána

Kůrovec

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil

Když někdo jede na denní svícení tak mi to taky sere. Řidič není předvídatelný a mám vždycky pochyby co udělá, ale zrovna v tunelovém komplexu je světla až moc (oproti tunelům v IT), takže tam jsou auta vidět dobře, ale strejda s majáčkem to slušně přehnal. U veřejnosti, ale najde zastání, protože hasiči jsou velmi oblíbení :D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

A kdo z těch dvou mi má vadit víc? Poraďte, prosím. Mně totiž výrazně víc nekonvenuje chování toho hulváta, který video natočil, ale to asi není správně, což?
Přestože ho zastavil nějakej strejda, co na to nemá nárok a bez pozdravu mu dává nějaké nevyžádané rady, pán udržel vykání a zjišťuje, kdo a proč ho staví, akorát je z jeho tónu cítit pochopitelná přednasranost.

Častokrát mám taky pocit, že chci ostatní účastníky provozu upozornit, že nesvítí, neblikají nebo dělají něco, co považuju za nebezpečné nebo se mi to nelíbí. Neměl bych si místo obvyklých nástrojů (ignorace, blikání,troubení,gestikulace) pořídit do auta taky modrej maják a hustit to do nich v odstavném pruhu? Pravomoc na to mám zhruba stejnou, jako ten strejda.

Strejda to jistě myslel dobře, ale jednoznačně si k tomu přisvojil pravomoce, které mu nepřísluší. Tak proč ne příště já nebo vy? Na aliexpresu mají majáčků dost pro všechny.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

U veřejnosti, ale najde zastání, protože hasiči jsou velmi oblíbení :D
To ale ty v červených autech a helmou na hlavě - nějakej páprda z vedení na tom bude stejně jako podobný páprda z policejního prezidia.
IP zaznamenána

athing

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil

a zase z tej diskusie pod videom sa mi chce plakat a zvracat...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

A kdo z těch dvou mi má vadit víc? Poraďte, prosím. Mně totiž výrazně víc nekonvenuje chování toho hulváta, který video natočil, ale to asi není správně, což?
Strejda to jistě myslel dobře, ale jednoznačně si k tomu přisvojil pravomoce, které mu nepřísluší. Tak proč ne příště já nebo vy? Na aliexpresu mají majáčků dost pro všechny.

Jenže strejda ho nezastavil, jen použil neoprávněně modrej maják. Žádnej nápis STOP, nic. Ukazovat mu taky nic nemusel. Jinak souhlasim s tim, že to asi myslel dobře. V tomto konkrétním případě se asi nedá říci, že si hraje na fízla. Reakce řidiče je víceméně pochopitelná, čekal fízla. Situace mohla bejt úplně jinak, např. on ho problikal dálkovejma aby si rozsvítil, on za tunelem zastavil a on zastavil za ním a pustil majáky (aby byli vidět), nevíme nic.

Častokrát mám taky pocit, že chci ostatní účastníky provozu upozornit, že nesvítí, neblikají nebo dělají něco, co považuju za nebezpečné nebo se mi to nelíbí. Neměl bych si místo obvyklých nástrojů (ignorace, blikání,troubení,gestikulace) pořídit do auta taky modrej maják a hustit to do nich v odstavném pruhu? Pravomoc na to mám zhruba stejnou, jako ten strejda.
Ovšem ani to blikání nebo troubení není v souladu se zákonem, víceméně stejně jako použití modrého majáku. Nedávno se mi stala situace, kdy jsem blikal v noci na pána před sebou (domníval jsem se že nechal zapnuté pouze SPDS), pán zastavil na varovných u krajnice, já za ním a šel jsem ho upozornit na to, že mu nesvítí zadní světla a že vůbec není vidět (dle jeho reakce to byla zřejmě porucha a v autě měl celou rodinu - navíc myslim že čekal nějakej konflikt a né upozornění). Kdybych byl hasič, tak bych asi klidně ty majáky použil, zcela úmyslně a nezákonně. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Tak proč se mu omlouval že ho neoprávněně zastavil?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Imho protože nezná zákon a reakci řidiče nečekal, byl ve stresu a pod kamerou.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Imho protože nezná zákon a reakci řidiče nečekal, byl ve stresu a pod kamerou.
Takže to dobře dopadlo a obohatili se oba. Pán teď ví, že není na denní svícení v tunelu zezadu vidět a strejda už zase ví, že když si bude přisvojovat cizí pravomoci, může si taky naběhnout. Žádní mrtví, žádné ztráty na životech, happy end.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

A kdo z těch dvou mi má vadit víc? Poraďte, prosím. Mně totiž výrazně víc nekonvenuje chování toho hulváta, který video natočil, ale to asi není správně, což?
Já teda nevím co je na chování toho neoprávněně zastaveného řidiče hulvátského. Je sice rozčilený, ale jednoznačně postupuje dle FSM a je slušný. Takže chcete tvrdit, že když natáčím "orgána" který mně zastavil, a trvám na svých právech že jsem hulvát ???!!!
IP zaznamenána