30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Z šesti na 15 km za hodinu. Sněmovna nejspíš povolí vyšší rychlost invalidních vozíků  (Přečteno 2161 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Pobavila mě argumentace:

"Návrh zákona vychází z toho, že invalidní osoby odkázané na invalidní vozík mají právo se v případě potřeby pohybovat rychleji, aniž by bylo nutné požadovat registraci invalidního vozíku jako motorového vozidla,"

Tak proč já nemám právo se pohybovat rychleji třeba autem? Nebo vjet někam na kolobrndě?




https://zpravy.aktualne.cz/domaci/politika/snemovna-zrejme-podpori-navrh-cssd-na-zvyseni-rychlosti-inva/r~c045e182561811e998d70cc47ab5f122/?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

15kmh je rychlost běhu. A běhat se dá i bez povolení, ne?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

15kmh je rychlost běhu. A běhat se dá i bez povolení, ne?
Asi myslí na bezpečnost. Kolize s běžcem bude asi snesitelnější než s osmdesáti kily trubek a baterií + invalida navíc. Navíc by mohl rychle ujet od nehody :-)
Rychlost zabíjí!
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Jsem pro. Vozíčkář je v podstatě chodec / běžec. Ale pak chci na chodníku radary, úsekovky a objektivní odpovědnost běžce. To by bylo aby si lidi běhali rychleji kdy se jim chce...  ;D
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Občan rakouské národnosti potřeboval potrénovat sprint a protože potřeboval zátěž, tak mě vysadil na záda a běžel po předmětné komunikaci. I přes mé poučení zřejmě překročil nejvyšší povolenou rychlost danou místní úpravou. Cca 2 týdny po události jej při tréningu s těžším pasažerem skolil infarkt. Zde jsou informace k osobě, které bylo v předmětnou dobu svěřeno běžení...
A nebo říct, že osoba blízká běžící zakopla, tudíž nelze pro nehodu aplikovat objektivní odpovědnost.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Sice nelej po chodníku, ale zato si ho asi dost řidičů bude pamatovat.

IP zaznamenána