30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Porizovani dukazu opravnenou uredni osobou  (Přečteno 1212 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Porizovani dukazu opravnenou uredni osobou
« kdy: 02 Dubna 2019, 09:15:23 »

Mam tu jeden technicky dotaz z bezici SPRDELe.

Klasika, zmeren automatickym radarem, ale ve spise neni informace o umisteni tohoto radaru (je tam ulice-celkem dlouha, chybi smer a GPS souradnice). Doslo k preklopeni na SPRDEL (zapomnel jsem jim oznamit ridice-vim, jsem blbec) V ramci ustniho jednani jsem namital, ze nejsem schopen presne specifikovat ridice, protoze si presne pamatuji, ze v jednim useku jsem vozilo ridil ja, ale ja pak vystoupil a dal pokracoval jiny ridic.

Urednik nelenil a vypravil se s fotoaparatem dotycnou budku nafotit a tyto fotky pak zalozil do spisu.

Chci jako jeden z argumentu pouzit, ze takto porizene dukazy jsou porizeny v rozporu s pravidly - jak muze OUO vedet, ze to byl prave tento radar? Ve spise neni nic o komunikaci s MP, ktera by specifikovala, ze to je prave tenhle radar.

Dalsi, pro me nestandardni vec je to, ze v oznameni o prestupku je fotka bez vyznaceneho radaroveho svazku, celkem spatne kvality. Probehlo ustni jednani č. 1. Pak jsem byl předvolán na UJ č. 2 (chtěl jsem doplnit důkazy o umístění radaru a výslech MP). Fotky doplnil aktivní úředník, ale výslech zamítl pro nadbytečnost. Co mě ale překvalpilo je to, že se nájednou ve spise objevily jiné fotky (stejné číslo, čas), ale už tam byly vyznačeny údaje tak, jak bych je očekával podle návodu. Dá se faktu, že jsou ve spise dvě rozdílné fotky se stejnými identifikačními prvky nějak využít?

A poslední věc - na ÚJ č. 2 jsem nechal do svého vyjádření zapsat, že k jednotlivým skutečnostem se vyjádřím po prostudování spisu ve lhůtě, kterou mi SO určí. Teď mi v DS visí "rozhodnutí". Předpokládám, že už na tomhle se to dá shodit?

Spis mám okopírovaný pouze částečně z úplného začátku řízení, zbytek jsem chtěl poslat, ale k tomu nikdy nedošlo - 106ku mi zamítli, ale na můj požadavek z ÚJ mi nikdo nezareagoval.

Vím, že není zatím moc informací, ale spíš přemýšlím trochu dopředu.



IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Porizovani dukazu opravnenou uredni osobou
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2019, 09:48:44 »

1) V rozsudku NSS  č. j. 1 As 17/2017 ze dne 12. 4. 2017 je v bodě [17] uvedeno: „V nyní posuzované věci městský úřad specifikoval místo, kde měl být přestupek spáchán, následovně: neztotožněná osoba, která řídila dne 12. 7. 2014 v 19:21 hodin na ulici Vídeňská v Pohořelicích (zvýrazněno Nejvyšším správním soudem) motorové vozidlo registrační značky X [ ]. Stejným způsobem správní orgán vymezil místo spáchání deliktu i v oznámení o zahájení řízení a dalších procesních úkonech (vyjma uvedení směru jízdy). Nejvyšší správní soud nepovažuje takovéto vymezení za dostatečně specifické. Ulice Vídeňská prochází Pohořelicemi, přičemž se jedná o delší komunikaci, která zasahuje od centra obce až k hranici obce. Bez bližší specifikace je proto takto vymezené místo, kde mělo dojít ke spáchání přestupku, značně široké. Navíc nelze bez potřebných skutkových zjištění vyloučit, že na komunikaci Vídeňská v Pohořelicích je různá dopravní regulace nejvyšší povolené rychlosti.“. Jestliže označení místa ve výzvě nesplňuje požadavek na určení místa stanovený v § 125h odst. 4 ZPPK:  „Výzva podle odstavce 1 musí obsahovat popis skutku s označením místa a času jeho spáchání...“, pak výzva k úhradě určené částky, v níž správní orgán prvního stupně označení místa neuvedl, ačkoliv měl a mohl, byla vůči provozovateli neúčinná, a tedy správní orgán prvního stupně vůbec nemohl řízení s provozovatelem zahájit, neboť nebyly splněny podmínky ust. § 125f odst. 5 ZPPK.

2) S odvoláním na zásadu předvídatelnosti práva, odrážející se mj. v ustanovení § 2 odst. 4 a rovněž ust. § 8 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, jež stanoví, že „[ s ]právní orgány dbají vzájemného souladu všech postupů, které probíhají současně a souvisejí s týmiž právy nebo povinnostmi dotčené osoby. Na to, že současně probíhá více takových postupů u různých správních orgánů nebo u jiných orgánů veřejné moci, je dotčená osoba povinna správní orgány bezodkladně upozornit.“, upozorňuje provozovatel správní orgán na rozhodnutí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje č. j. MSK 164584/2017, spis. zn. DSH/754/2018/Bla, jímž bylo v době po zahájení řízení proti provozovateli z důvodu nedostatečného vymezení totožnosti skutku (konkrétně místa jeho spáchání) ve výzvě k úhradě určené částky zastaveno řízení vedené Statutárním městem Ostrava pod spis. zn. S-SMO/140634/17/DSČ ve věci přestupku provozovatele vozidla dle ustanovení § 125f odst. 1 zák. č. 361/2000 Sb., zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Co se týče kopie spisu, zkuste požádat jinak:

Žádost o informaci o stavu řízení a stanovisko k řízení

V souladu s § 36 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád (dále jen „SprŘ“):
1) vyjadřuji níže své stanovisko k řízení vedenému pod shora uvedenou spisovou značkou Městským úřadem Kocourkov (dále jen „správní orgán“) a
2) žádám, aby mi správní orgán poskytl informaci o stavu řízení spočívající v pořízení kompletní kopie spisu (dle § 38 odst. 2 SprŘ) vedeného pod spisovou značkou XXXXXX do datové schránky, a to nejpozději do 10 dnů před vydáním rozhodnutí.

Správní orgán bude muset žádost řešit v režimu SprŘ.
IP zaznamenána