30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Spis ve fázi odpustku  (Přečteno 5595 krát)

Thomson

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[WIN] Spis ve fázi odpustku
« kdy: 01 Dubna 2019, 11:32:28 »

Zdravím,
snažil jsem se informaci najít, ale nepodařilo se mi, tak se omlouvám, jestli to tady už je.

28.3. jsem si z DS vyzvedl odpustek za parkování na fialové zóně od ÚMČ P4, ke kterému mělo dojít v září 2018 a dnes mám v plánu jít si pro kopie spisu.

Zajímalo by mě, jestli ve fázi, kdy zatím poslali jen odpustek, tedy zatím neexistuje žádné správní řízení, existuje spis, ve kterém bych se například dozvěděl, kdy se o domnělém přestupku SO dozvěděl a mám právo do něj nahlédnout. Paní mi do telefonu řekla, že mi ukáže jen fotky.

Fotit si spis jsem chodil vždy jen když už nějakou formou bylo zahájeno řízení, takže tam jsem nepochyboval.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2019, 11:45:50 »

V tuto chvíli bych prostě udal spolupracujícího řidiče, který si s nimi bude chvíli psát a koncem září si vzpomene, že neřídil.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2019, 11:55:30 »

Kdykoli jsem si napsal ve fázi odpustku přes DS o důkazní materiál (tedy nikoli spis), tak mi téměř obratem došel.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Thomson

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2019, 12:01:58 »

Děkuji za odpovědi.
Spolupracující řidič je v plánu, jen mě zajímalo, kdy končí 60 denní lhůta.

Když tam naklušu s tím, že chci vidět spis, tak jsem chtěl jen vědět, co mi musí ukázat. Jestli mi musí ukázat o oznámení o přestupku, které jim od MP přišlo.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2019, 12:35:30 »

musí ukázat celý spis, ale vzhledem k tomu že už je duben, tak těch 60 dní už je IMO dávno pryč.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2019, 12:46:16 »

opas> Na druhou stranu, odpustek by měl SO odeslat bezodkladně.
IP zaznamenána

Thomson

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2019, 12:53:43 »

Mě by právě celkem zajímalo, jestli bonzkáry udávají až tak pozdě a nebo jestli je úřad zahlcen a nestíhá. Takže budu chtít vidět celý spis a samozřejmě v případě, že ne, budu o tom chtít usnesení a vše si chci nafotit. Podle toho i zvolím další taktiku. Jestli jim trvá obeslání půl roku, tak tam auto zaparkoval můj norský kamarád, který zrovna u mě bydlí a říkal něco o tom, že se bude brzy vracet domů...

Jen jsem si nebyl jistý, jestli i ve fázi odpustku už spis jako takový existuje. A jestli mi ho musí ukázat celý nebo jen "fotky", jak řekla madam do telefonu.
IP zaznamenána

Thomson

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #7 kdy: 01 Dubna 2019, 16:32:34 »

Tak paní se mnou díky předchozí domluvě počítala, když jsem přišel, chtěla vidět OP jen kvůli jménu, otočila na mě monitor s fotkami. Fotka, kde moje auto parkuje, na ní datum, a pak pár fotek z různých úhlů včetně fotky úseku, o který jde. A jestli mi to tak stačí. Řekl jsem, že mi šlo spíš o spis jako takový. Dál pokračuji doslovným přepisem, ve kterém figuruji "já" a "ou" (jako ouřada, opice úřední atp.). Dávám do citace, kdyby to někdo chtěl přeskočit.

Citace
já: "no mě spíš šlo o ten spis jako takovej, tam je založený nějaký spis, tak jak by měl být a to jsem chtěl vidět a případně si z toho pořídit kopie"
ou: "no ale my to založíme vlastně na základě toho, co oni nám jenom jako vlastně vygenerujou ty údaje, takže vlastně to je i ta souřadnice, to je vlastně celý, co jste dostal, takže vlastně z těhletěch základních; jenom to kde jste byl, v kolik hodin, jaký souřadnice, v jaký zóně. Jako on (ten spis; pozn.) není obsáhlej, že jo."
já: "a v tom spisu nic teda není - nějaký oznámení teda, nebo vám to oznamuje přímo Eltodo, nebo...-skok do řeči-:"
ou: "no oni vlastně to je jako TSK, to spravuje ta vlastně eee dává ty podněty, pak to jde asi ještě přes Magistrát a pak mýmu šéfovi, kterej mi / my teprva ty spisy tady vlastně jakoby generujem - zakládáme"
já: "no jasně, to já chápu, zatím není žádný řízení, takže spis moc obsáhlý není, ale i tak by mělo být v někde uvedeno kdo to oznámil, komu, kdy, mě jde zkrátka o datum, kdy se správní orgán o přestupku dozvěděl"
ou: "no takhle, vlastně tam je, nevím jakoby kdy se přímo dozvěděl, ale vlastně do roka je povinností od toho přestupku vlastně zahájit ee, jako to -skok do řeči-:"
já: "no, řízení proti řidiči nebo provozovateli vozidla"
ou: "no no no, přesně tak. Ta lhůta je dlouhá vlastně tak, protože my jsme teprve v únoru začali dělat, dostávali teprve ty první podněty, do tý doby to vlastně vůbec ne to, nefungovalo to přestupkové řízení nebo i to, to naše to. Kdežto ty zóny jsou oficiálně od prvního července 2018"..."takže vlastně v jaké fázi to jako přechází k nám to jako neumím říct, ale ty podněty jako teďka je vidíme třeba do listopadu, nemáme je ještě třeba všechny zpracovaný, ty další měsíce vlastně nejsou ještě vůbec připravený"
já: "dobře, ale takže teda součást toho spisu, respektive jediný co v tom spisu je tady těch pár fotek, těch 8, co mi tu ukazujete?"
ou: "no, to v tom balíčku je toho ještě asi víc jo, ale to jako nemáme celý stažený, my jako - málokdo jako chce ještě jakoby ty další k tomu nějaký věci."
já: "takže součást toho spisu... -skok do řeči-"
ou: "určitě to součástí spisu není jenom těch pár fotek"
já: "no a právě ten spis mě zajímá jako takovej, ty fotky ani tolik ne, tam je to celkem jasný, tam akorát podle toho jak to je zaparkovaný zjistím třeba kdo to zaparkoval, protože já třeba parkuju popředu s tím, že stočím kola doleva, tak prostě podle toho jak to auto někomu třeba půjčím tak vím, jak zaparkuje"
ou: "jo jo jo, no takže není jich jenom sedm, je jich, je tam ještě jako by ta hlubší, ale ta základní obsahuje tady to no"
já: "no a právě proto jsem tady, kvůli té hlubší jak říkáte"
ou: "no tak to, to jste mě zaskočil, to nevím jako víc fakt není, takže i když dostaneme ten podnět tak vlastně, my už to máme celý, vlastně jenom jako ztotožníme že jste jakoby osoba že jo, který vlastně je v tom sssseznamu, to sice my už děláme, ale to samotný jako se zase přes ten magistrát no"
já: "no, vy jste se mi ale ozvali, takže pro mě jste teď orgán, se kterým to mám řešit a jestli to chápu dobře, případný odvolací orgán je až pak Magistrát"
ou: "aha takže teda nesouhlasíte nebo chcete uvést někoho"
já: "to netvrdím, já vůbec nic zatím netvrdím, vůbec nic tady zatím neuvádím, já jsem jenom zatím přišel nahlédnout do spisu a buď chci odcházet se spisem nebo s usnesením, že mi bylo nahlédnutí odmítnut. To že teda ten spis tady není, tak mi to asi nemůžete ani odmítnout, to jako chápu, ale potřebuji tedy vědět, kde do spisu nahlédnout můžu nebo jak to potom teda řešit"
ou: "no bohužel to šéf má teď dovolenou, to mě i by samotnou zajímalo, protože teda ani nevím jako do budoucna co vlastně takhle odpovídat"

...
já: "šlo mi zkrátka o lhůtu, kdy se o tom přestupku SO dozvěděl, abych věděl, do kdy nejpozději se k tomu musím vyjádřit, protože buď se budu řídit tou 15 denní lhůtou nebo tou 60 denní lhůtou od data, kdy jste se o přestupku dozvěděli"
ou: "nene, to pozor, to si nepleťme, těch 60 dní už je zase na to, že vlastně vy když nepřiznáte se sám k tomu, ale máte osobu, který to řídila, tak MY máme jakoby 60 dnů na to vlastně teda zkusit toho řidiče... -skok do řeči-"
já: "jasně, ale mně jde teda o to, kdy ta lhůta začíná, což podle mě je v době, kdy se o tom přestupku SO dozvěděl a mě právě zajímalo, kdy se o tom ten správní orgán dozvěděl, tak jestli říkáte že v únoru..."
ou: "noo od toho, co my jsme ten spis založili, a to je od toho, co my jsme ho tady vygenerovali, tu výzvu, kdy jsme ji přijali; ještě se zeptám, pojďte prosím se mnou"

odcházíme do vedlejší místnosti, kde ale kolegyně telefonuje, naštěstí potkáme na chodbě kolegu, který sedí ve stejné kanceláři jako ou

ou mluví na ou1: "pán má, jak se přišel podívat na fotky, jak jsem myslela a prosím Tě má jenom, jeho zajímá samotnej spis, a z toho jsem teda úplně roz to, protože spis náš úplnej neobsahuje nic, my nemůžeme dát nahlídnout do spisu, protože vlastně..no..není"
ou1 směrem na mě: "můžu Vám vytisknout maximálně to co nám poslala MP, nebo co byste ještě potřeboval?"
já: "no tak jestli to je součást toho spisu, s tím datem"
ou1: "s jakým datumem? teďka jsme se co? nám pošle MP podnět, kde je auto vyfocený"
já: "dobře, no a já chci vědět, kdy to bylo"
ou1: "kdy to fotili?"
já: "no spíš kdy to poslali, kdy se o tom váš SO dozvěděl"
ou1 "jo takhle, tak to máš (na ou) tam v těch dokumentech"
...
ou: "no vidíte, tak se na Vás ještě učím HAHAHA CHRO CHRO"
...
ou našla oznámení o podezření ze spáchání přestupku a ptá se jestli to chci vytisknout,
ou: "k nám to teda, nám to poslali 12.9.18, ale my jsme to teda opravdu generovali až v tom únoru, ale je to ono, to co asi chcete tu posloupnost"
já: "...přesně tak"
ou: "aha, tak ten spis je opravdu obsáhlejší než jen fotky HAHA CHRO CHRO"
já: "no, trošku jsem to tušil no"
ou: "no ale já vám zas tady dávám takovýhle údaje, já vůbec nevím, jestli vám to můžu dát že jo"
já: "no tak jestli je to součást mého spisu, tak by s tím neměl být problém, ještě by se to tedy mělo správě zaprotokolovat, že jsem vlastně nahlížel do spisu a pořizoval si kopie a jaký stránky. Ale to..záleží na vás no"
ou: "vy jste první tak to já nevím no HAHAAAA HA JACHACHA no a co vy potom s tím.. no to by mě zajímalo, jak to dopadne to vaše podání HIHIHI HAHA"

...
já: "fotky to napotřebuju, to mi stačí takhle jak jste mi to dala"
ou: "no to se tu se mnou taky jeden pán dohadoval, ale to teda šéf řekl, že strikně ne, že datovkou fotky neposílat, rezolutně ne, a že teda takový i podmínky máme, že teda se to neposílá no. Je tam usnesení, že se to nesmí, ale výjimky tam jsou no"

...
já: "no a tedy říkáte, že jste se to vy, jako úřad dozvěděli 12.9. a generovalo se to později. Tam je taky teda to, že ten úřad by měl vyzvat jaksi bezodkladně, že jo"
ou: "no ale , teď my jsme to zrovna nějak taky s kolegama z přestupkovýho (oddělení, pozn.) z toho zákona vy to že teď už tam ani to slovo teď už není, nevím, ale nechci se o tom hádat no"
já: "no, tak třeba se řídím starou legislativou, ale spíš ne"
ou: "...tak a poslední záznam tady je pověření a určení úřední osoby, to taky? Ale to už jsme, to už je jakoby tady naše, to už jsme my"
já: "to nevím, nejspíš ano"
ou: "no, tak tam dokonce 18.3. jsem pověřená...tak to je asi takhle vše"
já: "tak super, díky moc, chcete to tedy nějak zaprotokolovat?"
ou: "ne to je dobrý, to já kdyžtak to dám vědět, tak vím, že jste tady byl"

Ze spisu mi celkem ochotně vytiskla oznámení o podezření ze spáchání přestupku od MP a záznam o měření (čím byl přestupek zjištěn, kdy, kde atd., na žádost došlo). Fotky jsem nechtěl, neměl bych na nich moc co zkoumat a kdykoliv si tam můžu zajít. Zajímavé je, že to nechtěla zaprotokolovat, nikam nic psát, prostě mi to jen vytiskla a čus, snad je to to, co jste potřeboval.

Teď proč to sem posílám? V podstatě jen proto, abych ukázal, že ÚMČ Praha 4 parkování řeší celkem čerstvě, moc zkušení lidé to nejsou (alespoň na výzvách nejsou) a prostě aby i ostatní věděli.
« Poslední změna: 01 Dubna 2019, 16:44:34 od Thomson »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #8 kdy: 18 Října 2023, 08:22:45 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Thomson

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #9 kdy: 18 Října 2023, 11:20:17 »

Dále se vůbec nic nedělo, byl jsem akorát zbytečně iniciativní. Od té doby mám ve schránce přes 50 podobných výzev a podle mě Praha 4 absolutně nestíhá - ani s jednou se totiž vůbec nic neděje.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Spis ve fázi odpustku
« Odpověď #10 kdy: 18 Října 2023, 16:03:58 »

Praha 4 vůbec nestojí za jakoukoliv námahu. Ignorace a už se nikdy nic nestane.
IP zaznamenána