30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019  (Přečteno 8577 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #15 kdy: 28 Února 2020, 16:56:00 »

Citace: 2M
Teď už musíte reagovat do 15 dnů od doručení..

Asi mi neco uniklo, proc se ted musi do 15dnu?
Slo sice v mem pripade o rychlost, ale nestihnul sem 15dnu, poslal sem cca behem 20 ridice a urad mi jen odepsal, ze sem poslal pozde a nic vic.. mam to nejak resit?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #16 kdy: 28 Února 2020, 17:23:04 »

... a urad mi jen odepsal, ze sem poslal pozde a nic vic..
Jak přesně toto sdělení vypadalo? Asi bych nedělal nic a jestli to následně překlopí na sprdel, měl by to být poměrně snadný win, protože tohle už snad jako splněné nezbytné kroky neprojde (a taky se uvidí, jestli MHMP jako odvolačka bude ÚMČ tolerovat i to, co sám v roli SO1 nedělá, nebo jim spíš bude dávat všechno sežrat a snažit se o jednotnou praxi v rámci celé Prahy). Nebo to vyhnije na prekluzi, což je taky přijatelný výsledek.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #17 kdy: 28 Února 2020, 23:41:41 »

Asi mi neco uniklo, proc se ted musi do 15dnu?

to "teď už musíte reagovat" znamená že v jeho konkrétním případě je už po 60 dnech od přestupku a teď už musí reagovat do 15 dnů.. není to že se třebas změnil zákon a teď už by se vždy muselo reagovat do 15 dnů.

Ale teoreticky není nutné tu lhůtu dodržet.. jen musíte reagovat dřív než to SO překlopí na SprDel.. ale těžko se odhadne kdy to SO překlopí (navíc když to pošlete později tak hrozí že SO obratem pošle příkaz a doplní odložení s dřívějším datem a bude tvrdit že udání došlo pozdě).

Některé SO posílají příkazy těsně před výročím přestupku aby se odložila prekluze o další rok.. u nich může být dobrá taktika udat řidiče asi 1-2 měsíce před výročím přestupku.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #18 kdy: 29 Února 2020, 06:08:06 »

2M: cili v mem konkretnim pripade, kdy k udani ridice doslo sice po 60dnech, do 20 dnu od zadosti o sdeleni a SO neposlal nasledne prikaz se starsim datem, pouze konstatoval pozdni nahlaseni a nic vic, muzu byt v klidu?:)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #19 kdy: 29 Února 2020, 08:58:02 »

Podstatné není, kdy SO zahájil řešení přestupku provozovatele (například Příkazem) a jestli už ten Příkaz přišel nebo ne, podstatné je, zda vznikly podmínky pro projednání přestupku provozovatele podle § 125f odst. 5. Jednou z těch podmínek je, že věc (přestupek řidiče) byla odložena, protože SO nezjistil skutečnosti k zahájení řízení proti řidiči. To odložení je nutnou podmínkou. SO nemůže odložit dříve než po 60 dnech a nemůže jen tak odložit, pokud jste řidiče udal, byť po těch 60 dnech a byť po limitu 15 dnů. Ale SO může antedatovat odložení a dát si ho do spisu před to Vaše udání řidiče, a tím si vytvořit prostor pro projednání přestupku provozovatele.

Takže může být vhodné bez předchozího upozornění SO navštívit a nahlédnout do spisu a ofotit si soupis spisu a ideálně tam vidět, že k odložení přestupku řidiče zatím nedošlo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #20 kdy: 29 Února 2020, 16:53:55 »

eRooo:
Jestli došlo k tomu že SO prokazatelně měl údaje řidiče předtím než to překlopil na provozovatele (a nebo to dokonce ještě ani nepřeklopil) a ignoroval je..
tak bych počkal až SO začne řešit provozovatele a pak by to měl být easy WIN.. ale samozřejmě se musí ohlídat třebas včasný odpor proti příkazu a podobně.

solaris:
Je zajímavá otázka jestli odložení přestupku je definitivní (a SO to může neřešit i když zjistí nové informace se kterými může přestupek řešit).

Já myslím že není, ale nenašel jsem to v zákoně jasně řečené.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Praha, MHMP, výzva k uhrazení ... stav 2019
« Odpověď #21 kdy: 29 Února 2020, 18:09:03 »

Po vikendu vse upresnim, ted jsem pracovne pryc.:)
Omlouvam se hh, uplne jsem prehledl Vasi reakci, pristupuji ted na forum z maleho mobilu..
Dekuji za reakce
IP zaznamenána
In dubio pro reo