30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] Zastavení v blízkosti nepřehledné zatáčky, 2 kola nachodníku  (Přečteno 3136 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil

Ahoj,
jednou takhle o půlnoci zastavilo vozidlo před garáží, viz nákres. Než jsme se vrátili s nákladem, byli na místě státní. Byl jsem v blízkosti vozidla, uvnitř garáže a slyšel je, znělo to jakoby bouchali do auta. Sdělil jsem jim, že vozidlo je na místě zastavené, nicméně po snaze vytáhnout mě z garáže za ruku (od které upustili, když si všimli dalších 2 lidí v garáži) a podobných úsměvných výměnách názorů byl přestupek oznámen na úřad jako zastavení a stání. Problém je ten, že provozovatel vozidla nebude spolupracovat. Jediná možnost je ta, že udá řidiče, který mě zmocní v zastupování, ale řidič se bojí vysoké pokuty.
Potřebuju od Vás tedy ujistit, že vozidlo zastavené takto, na čtyřkách po dobu nezbytně nutnou k naložení nákladu je v pořádku, nebo se mýlím? Mám dokonce dojem, že se v danou chvíli přehřívalo a uvažovali jsme o zajetí dovnitř garáže.
« Poslední změna: 26 Března 2019, 18:04:27 od Mhzz »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v blízkosti nepřehledné zatáčky, 2 kola nachodníku
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2019, 18:10:44 »

Potřebuju od Vás tedy ujistit, že vozidlo zastavené takto, na čtyřkách po dobu nezbytně nutnou k naložení nákladu je v pořádku, nebo se mýlím? Mám dokonce dojem, že se v danou chvíli přehřívalo a uvažovali jsme o zajetí dovnitř garáže.

Není to v pořádku, domnívám se že to auto zabíralo víc místa na silnici než jste nakreslil, a zastavit takhle v zatáčce je vážně hovadina a ještě korunovaná zapnutím výstražných blinkrů kterými na sebe akorát upozorňujete.

Samozřejmě pokud auto mělo poruchu nebo vám došel benzín/nafta tak auto zastavilo samo a nemohl jste s tím nic dělat.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v blízkosti nepřehledné zatáčky, 2 kola nachodníku
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2019, 18:44:54 »

Fotka z map zkresluje. V místě objíždění je již do zatáčky normálně vidět. Jak říkám, vozidlo se chystalo zajet do garáže z důvodu přehřátí motoru. Chystali jsme se ho zatlačit dovnitř a situaci vyřešit.. Bohužel nás při tomto Policie vyrušila. Vozidlo během zdržení vychladlo a bylo možné pokračovat v jízdě.
« Poslední změna: 26 Března 2019, 18:47:34 od Mhzz »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v blízkosti nepřehledné zatáčky, 2 kola nachodníku
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2019, 15:37:55 »

Ještě mě zajímá jedna věc. Mám v plánu na policisty podat stížnost na OVK. Chci se nechat zmocnit řidičem a jeho vyjádření dodat písemně, svoje svědectví přednesu klidně osobně a druhého svědka také písemně. Také bych rád výpověď policistů, kde budu klást otázky. Nepříjde mi totiž v pořádku, že policistovi sdělím, kdo je řidič, ten mě na místě zmocnil, já jim sdělil, že se jedná o zastavení vozidla a oni to stejně oznámí s neznámým řidičem. Natož, aby mě vytahovali z mojí garáže.

Bude tedy případný spis použitelný pro stížnost, nebo mám případ zavřít co nejrychleji a stížnost oddělit?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení v blízkosti nepřehledné zatáčky, 2 kola nachodníku
« Odpověď #4 kdy: 03 Dubna 2019, 13:31:28 »

Lost, řidič zaplatil pokutu. Stížnost podám samostatně.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Tvl jestliže mám 2 svědky a opicajtům řeknu že se jedná o zastavení vozidla, tak do psí prdele přece nemohu prohrát ne? Poslední dobou mám fak chuť se někde postavit jako ocas a počkat na opicajty a celé nahrávat a vychutnat si to celé dokola jak pěkne zalžou do záznamu o přestupku.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil

Můžeš, pokud se řidič rozhodne, že jsi předváděl divadlo a určitě by mu i sebrali řidičák, tak zaplatí a ani ti nedá vědět. Komu není rady... Sere mě, že jsem do toho vůbec investoval energii.
IP zaznamenána