30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: d-fens down?  (Přečteno 16570 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #45 kdy: 21 Března 2019, 06:33:08 »

Odchod by něco řešil, ale asi jenom dočasně a jinak, než, že by objektivně bylo jinde lépe. Odchodem do nového prostředí máte jiné starosti. Nejste doma, jste v cizí zemi, kde ještě nic neovlivníte, nemůžete, rozkoukáváte se, je vám vše v té zemi "fuk", neznáte poměry, nic. Prostě jenom vy a přízemní problémy s prací, přáteli, bydlením, zapomínáním na domov, staré "špatnosti". Trvá to jak u koho nějaký čas, ale pak zjistíte, že "všude je něco". No a co pak dál? Asi jediné řešení je mimo civilizaci a i tam si vás to časem najde.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #46 kdy: 21 Března 2019, 06:45:17 »

ano, zabývám se odchodem už dlouho, ale zdá se, že nevýhody přeci jen převažují. Já jsem svůj nejlepší čas odchodu propásl v roce 2004, kdy se mi život obrátil naruby a nic mě tady nedrželo. Tenkrát ještě Evropa vypadala celkem normálně, neměl jsem rodinu, rozjetou firmu, ap. Dnes to vše tady pozavírat a začínat jinde a zdrhat za kopečky v 5-ti lidech nedává smysl. Aby nakonec člověk zjistitl, až v nové zemi prokoukne, že jsou tam i horší problémy, než byly tady, to fakt riskovat nechci.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #47 kdy: 21 Března 2019, 06:54:26 »

Asi jediné řešení je mimo civilizaci a i tam si vás to časem najde.

V čem se odchod mimo civilizaci liší od toho, když vyhodíte televizi a přestanete číst zprávy? Nevidím v tom žádný zásadní rozdíl.

Já jsem "mimo civilizaci" odešel už před 20 lety a politiku sleduji jen pro vlastní pobavení :) .
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #48 kdy: 21 Března 2019, 07:25:09 »

d-f je zpet!  :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #49 kdy: 21 Března 2019, 08:53:22 »

Asi jediné řešení je mimo civilizaci a i tam si vás to časem najde.

V čem se odchod mimo civilizaci liší od toho, když vyhodíte televizi a přestanete číst zprávy? Nevidím v tom žádný zásadní rozdíl.

Já jsem "mimo civilizaci" odešel už před 20 lety a politiku sleduji jen pro vlastní pobavení :) .

Nakupujete v krámech, potkáváte se s lidma, i zde na netu jste, když čtete a reagujete. Asi je to otázka toho, co si pod tím pojmem kdo představuje. TV nemám léta, čtu co chci a nejsem zdaleka mimo, ač je to jistě lepší, než s Bleskem a TV Nova.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #50 kdy: 21 Března 2019, 09:40:20 »

Ohledně té emigrace někam, kde by teoreticky mohlo být žitelněji, jsem přemýšlel už déle, ale po Evropě to moc výhra není.. vyšlo mi jako nejmenší zlo Estonsko; kamarád co se tam odstěhoval před léty konstatuje, že z původně ponuré postsovětské society se tam postupně vyvinula perspektivní země s kvetoucí ekonomikou, je tam bezpečno, stát nehází moc klacků pod nohy a ani po dopravní stránce to není nijaký extra problém.
Jen tam je víc zima a je potřeba ještě stále umět rusky, neboť angličtinu ovládá pouze populace <40 let..

A já si vždycky holt řeknu, že v CZ na silnici toho umí ještě hoooodně projít celkem bez větších likvidačních následků, ale to srovnávám s Německem, Švýcarskem, Rakouskem a bohužel třeba i Slovenskem. V Rakousku za povrchově orezlý blatník několik set EUR atd., to by se u nás asi jen tak nestalo (resp. možná i stalo, ale SŘ a odvolačka by se natahovala do prekluze). V ČR jsem dotáhl do prekluze už tolik hrdelních zločinů (parkování, 65 na 50 atd.)..
Na Slovensku se mi pokusila místní Polícia odebrat malý techničák za to, že jsem nesouhlasil s banálním přestupkem a neměl jsem na zaplacení na místě. U nás toto taky nehrozí.
V ČR, když policajta pošlete do prdele, odjedete zpravidla po vlastní ose, což by se leckde v Evropě nestalo. Známý žijící v Německu, poté, co viděl mé jednání s PČR typu "s přestupkem nesouhlasím a podepisovat se nebudu" prohlásil něco jako "ty vole, vy si tu žijete, u nás bys už jel v poutech na stanici".
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #51 kdy: 21 Března 2019, 10:17:42 »

Mě takhle z reality vytrhnul až kontakt s normálníma lidma. Doposud jsem měl vlivem vlastní sociální skupiny za to, že morální kodexy jsou u většiny populace dost vysoko. Ovšem zjištěním, že lidem fakt nevadí skoro nic a míra jejich whataboutismu je vysoká, mě dost vyděsila. Ono je to přesně jak se říká, politici reflektují voliče a obráceně.

Dle mě emigrace dává smysl ať už ve 20, tak 40, 50 atd.. Jenom ta adaptace je mnohem těžší, stejně tak jako vykročení z komfortní zóny a okolí, který člověk celý život buduje. A v neposlední řadě se spokojit s tím, že nikde to nebude ideální a dle toho už vybírat.

Z eu mi zatim vyšla nejlepší země jižní Španělsko (pokud nebudeme řešit napnutý rozpočet, o něco horší služby).
Následuje Litva/Lotyšsko/Estonsko kvůli benevolentnějším automobilovým zákonům zejména co se týká úprav, ale pořád fungují jako pračka na peníze z Ruska.
Pokud bych nechtěl moc řešit věci jako aml, kyc apod z hlediska bankovních věci, tak nejlepší je Gruzie a Černá Hora. Jenže ty ačkoliv rostou závratným tempem, nabízejí už velmi solidní životbytí, tak pořád zdravotní služby, infrastruktura nejsou nicmoc. Plus budete pro většinu firem z EU rizikovým subjektem.

Nejlíp ze všeho mi zatím vychází Austrálie (místo pro život, podnikání, určité "nekecání" vlády do života, automobilová benevolence) a následně rozvojový Thajsko/Filipíny, kde ale zase člověk nemocnej být nechce.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #52 kdy: 21 Března 2019, 10:28:57 »

Nejlíp ze všeho mi zatím vychází Austrálie...

Zjistěte si nějaký informace...mám pár známejch, kteří tam pár let pobyli a informace nic moc. Velkej bratr tam doslova metastázuje, kamery pomalu i na hajzlech...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #53 kdy: 21 Března 2019, 10:33:08 »

Já exit osobně udělal a dnes bych si to sakra rozmyslel, vědět, jak to může změnit život. Sice to byl relativně lehký exit, kultura a kde co stejné, ale má to dost nevýhod i tak. A to jsem exitoval sem, odkud všichni chcete exitovat jinam ;)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #54 kdy: 21 Března 2019, 10:36:50 »

… TV nemám léta, čtu co chci a nejsem zdaleka mimo, ač je to jistě lepší, než s Bleskem a TV Nova.

Hrdě hlásím, že nám nedávno televize beze slova zdechla, zjistilo se to když se děcka chtěly podívat na nějaké DVD s pohádkou. No tak se nepodívaly a život jde dál, úplně stejně jako před tím…  :)
Teď jsem si jen vzpomněl, že bych měl tu TV odvézt na ekologickou likvidaci a nechat si vystavit bumážku, abych mohl odhlásit výpalné :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #55 kdy: 21 Března 2019, 10:41:35 »

Tak já "zobrazovadlo" mám, ale tak 4-5 let nemám připojenou anténu a koukám jenom stažené věci, nebo streamované vysílání vybraných pořadů. A když z času na čas jsem na návštěvě, nebo někde, kde je běžný "online" signál TV a zadívám se, tak, lehce řečeno, jsem zmaten a překvapen:) Na straně druhé, je to jistá bublina, do které se tímto člověk uzavírá, když si vybírá všude jenom to "své", s tím je potřeba počítat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #56 kdy: 21 Března 2019, 10:45:34 »

u nás jede Déčko. Pro 3+ dítě ráno není problém TV zapnout, přepnout na správný kanál a další hodinu nechat všechny spát.
A když nás vzbudí, tak se televize vypne. Z toho plyne mimořádná motivace dětiček, aby se samy oblékly, nasnídaly a držely hubu  :D
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #57 kdy: 21 Března 2019, 10:47:02 »

jenže i když se odpojí anténa, plyne ze zákona povinnost platit výpalné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:d-fens down?
« Odpověď #58 kdy: 21 Března 2019, 10:49:55 »

u nás jede Déčko. Pro 3+ dítě ráno není problém TV zapnout, přepnout na správný kanál a další hodinu nechat všechny spát.
A když nás vzbudí, tak se televize vypne. Z toho plyne mimořádná motivace dětiček, aby se samy oblékly, nasnídaly a držely hubu  :D
jj...doporučuju se kouknout někdy s nimi...až uvidíš jaký sračky do nich lejou, tak budeš ještě rád k dětem vstávat......
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
d-fens down?
« Odpověď #59 kdy: 21 Března 2019, 10:50:15 »

jenže i když se odpojí anténa, plyne ze zákona povinnost platit výpalné.


Ano, ale to jsem tím nemyslel, na poplatky kašlu:)
IP zaznamenána