30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce  (Přečteno 6904 krát)

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« kdy: 17 Března 2019, 16:02:38 »

Zdravím,

Mám dotaz ohledně prominutí zbytku trestu zákazu řízení po půlce.

V žádosti se píše, že prohlašuji, že jsem se během výkonaneho trestu nedopustil žádného dalšího přestupku či trestného činu.

Věc se má následovně
1.11 - domovní prohlídka za účelem podezření na trestný čin
2.11 - odebrán řidičský průkaz, za zbytkový alkohol. Jde o správní trest, nikoliv trestný čin. Řešil to správní úřad. Od této doby mi běží zákaz řízení 7 měsíců.
3.3. - zahájeno trestní stíhání za přecin z 1.11

Nebyl jsem odsouzen, žádný další jiný přestupek jsem neudělal, pouze je zahájeno trestní řízení.

Bude mít toto vliv na prominutí zákazu řízení po půlce? Když jsem jakože ještě nic neudělal, a měla by platit presunkce neviny a pouze bylo zahájeno řízení?

Podle mě by správní úřad neměl zkoumat, zda mám něco rozjeté, ale měl by brát v úvahu pouze přestupek či trestný čin, za které jsem byl v době výkonu zákazu řízení odsouzen, či se pletu?

Díky za případné reakce
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2019, 16:10:56 »

Spíše jde o dobu spáchání činu ne dobu odsouzení.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #2 kdy: 17 Března 2019, 16:16:09 »

Čin byl spáchán údajně den před odebrání řp, jde o to že zahájeno trestní řízení bylo až tři měsíce po, když byl běžel zákaz řízení.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #3 kdy: 17 Března 2019, 18:02:55 »

To těžko, nemůžou provádět domovní prohlídku bez toho, aby byly zahájeny úkony trestního řízení dle § 158/3 tr.řádu. To si patrně pleteš se zahájením trestního stíhání dle § 160/1 tr.řádu. A oboje jsou to jen formální úkony, které nic nevypovídají o době spáchání činu.
« Poslední změna: 17 Března 2019, 18:05:40 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2019, 18:10:49 »

To je pravda, sorry rozhodnutí o domovní prohlídce určitě bylo dřív. Každopádně jsou to tedy formální kroky a po dobu výkonu trestu zákazu řízení se na mě tedy hledí tak, jako bych nic nespáchal. Chápu to správně?
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #5 kdy: 17 Března 2019, 18:16:41 »

Ano, pokud jsi nespáchal ještě něco dalšího.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #6 kdy: 17 Března 2019, 18:28:50 »

Ne pouze toto. Jinak žádný přestupek, žádný trestný čin. Tak jste mě aspoň uklidnil díky :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #7 kdy: 17 Března 2019, 21:11:42 »

PavelN83: Formálně by asi dřívější přestupek roli hrát neměl.. prakticky asi úředník když bude chtít tak může upuštění od zbytku trestu zamítnout a okecat to něčím jiným.

Ale jestli údaje jsou podle skutečnosti tak jste o upuštění od zbytku trestu mohl žádat už v únoru..
IP zaznamenána

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #8 kdy: 18 Března 2019, 10:00:02 »

Zazadano již mám, bohužel ne všude dělají rozhodnutí na počkání.. Nespravedlnost.. Někomu to prominou okamžitě někdo musí čekat jak až měsíc... Fakt kocourkov.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #9 kdy: 18 Března 2019, 15:39:48 »

Příslušný návrh ( je to váš návrh) nemá žádnou zákonnou grafickou podobu. Návrh můžete učinit i ústně do protokolu.
Viz např. https://www.pardubice.eu/urad/konik/spravni-agendy/prestupky/muze-mi-byt-zkracena-doba-zakazu-rizeni-jak-a-kde-mohu-podat-zadost/?file=136&page=28632&do=download
nebo https://www.liberec.cz/cz/magistrat-radnice/odbory-magistratu/odbor-dopravy/oddeleni-registru-ridicu/dokumenty/formular-odrr-c-6-zadost-upusteni-od-vykonu-zbytku-sankce-zakazu-cinnosti-spocivajici-zakazu-rizeni-motorovych-vozidel-p.html, kde žádné prohlášení uvedeno není.
Naopak Praha něco na ten způsob má: http://www.praha.eu/public/ea/df/30/2510365_807757__2_Formular___Zadost_o_prominuti.pdf

Každý úřad si to tedy ubastlil sám.
Tedy soudím, že můžete podat návrh volnou formou ( s uvedením příslušných info o řízení) a orgán se tím bude standardně zabývat, aniž by vás mohl nutit vyplňovat nějaký formulář.  Případně můžete požádat ústně (což asi neuděláte).
IP zaznamenána

PavelN83

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz řízení - podmínky pro upuštění po půlce
« Odpověď #10 kdy: 18 Března 2019, 16:27:10 »

Chápu, čili je spíš loterie, u kterého úřadu přijdete o papíry a následně u kterého žádate o prominutí zbytku zákazu řízení, jelikož každý to má jinak. Někdo píše že dostane prominutí obratem, někdo si hold počká týden a někdo třeba i měsíc, dle úřadu, u kterého o papíry přišel.
IP zaznamenána