30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Německá dálnice a střešní box  (Přečteno 4435 krát)

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Německá dálnice a střešní box
« kdy: 12 Března 2019, 12:58:54 »

Ahoj,
pojedu přes Německo se střešním boxem, tak by mě zajímalo, jestli je nějak rychlost se střešním boxem omezena. Nebo platí také neomezená rychlost (na neomezených úsecích)?

Například zde píšou: "...dle německých předpisů se nesmí s nákladem na střeše jet více než 130 km/h, přestože rychlost na německé dálnici bývá neomezená...". https://www.stresninosice.cz/caste-dotazy

Ale jinde jsem tento údaj nenašel. Normálně bych se podíval přímo do zákonů (být to v ČR), ale německy moc neumím a v jejich zákonech se vůbec nevyznám. Nevíte někdo, jak to je?

Díky
IP zaznamenána

CzechFreak

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2019, 14:04:37 »

Zákonodárce v Německu neuvádí maximální rychlost při řízení se střešním boxem. Nicméně zástupci automobilového průmyslu, ADAC, TÜV a výrobci a pronajímatelé doporučují maximální rychlost 130 km/h. Nezáleží na tom, zda je střešní box plný, napůl plný nebo prázdný.

(překlad prvního odstavce z https://www.expertentesten.de/geschwindigkeit-beim-fahren-mit-einer-dachbox/)

Pokud by vás zajímal celý článek, pak poslouží https://translate.google.cz
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #2 kdy: 12 Března 2019, 14:40:57 »

Najděte si crash testy střešních rakví. Některé upadnou už při brzdění. Z některých lyže doslova vystřelí. Takže max rychlost je na soudnosti každého soudruha.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2019, 14:50:25 »

Možná to bude v nějakém návodu nebo certifikátu ke konkrétnímu boxu
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2019, 17:24:09 »

Rozumné boxy mají vevnitř popruhy, kterými se náklad (lyže, hůlky) připoutají napevno k příčníkům. Vystřelování lyží je pak výrazně omezeno.
IP zaznamenána

vdolek

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2019, 09:27:26 »

Díky za informace. Především CzechFreak :).

Nejde mi o to letět s boxem celou cestu 250 km/h  ;D, ale o to, aby mě nemohli buzerovat Němečtí policajti za to, že někde na to trochu šlápnu.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Německá dálnice a střešní box
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2019, 12:39:32 »

Stejná věc zajímala i mě. Tak jsem experimentálně chvíli letěl se střešním boxem kolem 210km/h GPS. Měl jsem ho na pravé straně auta a šlo o Thule Pacific 500. Závěr? NEDOPORUČUJI s boxem lítat víc než 180 km/h. Táhlo to na pravou stranu jak prase, aerodynamický hluk šílený. Jel jsem od Rostocku až do ČR kolem 160 - 180 a nikdo nebuzeroval.  ;)
IP zaznamenána