30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Varianty nasledujici po uspesnem odvolani  (Přečteno 4039 krát)

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« kdy: 11 Března 2019, 13:43:30 »

Zdravim,

Pohledal jsem ale ucelenejsich informaci jsem nenasel a tak se primo zeptam.

Po uspesnem odvolani kdy SO2 vec vrati SO1 k naprave... jake jsou mozne udalosti?

Hadam, ze stranou nepravdepodobneho zastaveni rizeni, a pravdepodobnejsiho ulozeni na dno a prekludovani zustava moznost nejakeho dalsiho pokracovani. A prave sem muj dotaz smeruje.

Jake lze ocekavat alternativy, kdyz dale SO1 kona?
Primo nove rozhodnuti?
Nebo by melo prijit nejake info o pokracovani rizeni?
Mela by prijit pred prip. Rozhodnutim vyzva k seznameni se s podklady, nebo toto neni nutne?
Etc.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #1 kdy: 11 Března 2019, 13:50:19 »

Pokud primo vyda nove rozhodnuti, je protizakonne, minimalne musi provest seznameni s podklady pro vydani rozhodnuti, mezi ktere pribylo minimalne rozhodnuti SO2.
Takze se hodte do klidu a vyckejte veci pristich.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #2 kdy: 11 Března 2019, 14:26:35 »

 8)
Super diky za odpoved. V v to jsem tak nejak doufal, ale sem radsi kdyz mi to nekdo znalejsi potvrdi. Takhle "daleko" jsem poprve.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #3 kdy: 11 Března 2019, 21:29:09 »

Muj pripad je asi 2-3 roky zpet (casteji se mi prestupky pachat nedari, respektive se nedavam chytit, ale hodlam se polepsit), ale pozadam zkusenejsi o aktualizaci.
V prvnim odvolani kraj vratil vec k novemu projednani na zaklade procesnich veci a (protoze) vecnyma namitkama se radeji nezabyval.
U druheho odvolani se vecnyma namitkama opet radeji nezabyval, ale vec vratil k novemu projednani hlavne proto, ze nebylo znova narizeno ustni jednani. Tot navod/otazka, zda je tomu tak nadale a zda pri druhem kole stale musi byt narizeno nove ustni jednani.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2019, 21:43:33 »

Můj případ je ještě starší.. a přestupek na úseku zbraní ( banální nedodání dokladu o zdrav. způsobilosti - nebyl jsem ani vlastník zbraně ale jen držitel ZP)
Proběhlo ústní jednání - rozhodnutí - odvolání na kraj - kraj zrušil a vrátil ( skoro omlátil o hlavu ) - provedeno druhé ústní jednání a dosáhnuto shody... Tj. po odvolání úřad dal i druhé új.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #5 kdy: 10 Dubna 2020, 03:23:53 »

Tak update, vse se posunulo... klasicky pomalym tempem (v prubehu celych 4 let nebyly defakto zadne obstrukce ze strany obvineneho, zadna omluvenka nic) sme se dobrali k tomu, ze bylo vydano mesic pred 4 letou prekluzi nove rozhodnuti. Sprosty obvineny podal odvolani...
A ted po 49 mesicich od udajneho prestupku prislo Usneseni o zasteveni rizeni, zanik odpovednosti...

Takze posloupnost je:
SO1 vydal rozhodnuti
pred nabitim pravni moci obvineny podal odvolani k SO2 (samozrejme prostrednictvim SO1)
doslo k prekluzi
SO1 haze rucnik, Usneseni o zastaveni rizeni

Takhle se to muze delat? Je mozne se takhle "zbavit" nepohodlneho odvolani a hodit jej pod stul? Ja mel za to, ze po odvolani muze SO1 sice udelat autoremeduru (coz tohle mi tak nezni), ale ze by mohl vydat Usneseni? Co se pak deje s tim odvolanim? Je postoupeno? Neni? Me not like... a ano samozrjeme se muzu proti tomu usneseni odvolat, ale i tak by mne zajimalo, zda je tenhle postup "v poradku"
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2020, 10:50:22 »

Postup je asi správný.. po promlčení už nelze přestupek projednat a SO2 by nemohl o odvolání rozhodnout.

Možná by dokonce byla chyba odvolání na SO2 postoupit.. nevím jestli se předávní odvolání počítá jako projednávání přestupku.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #7 kdy: 12 Dubna 2020, 16:48:44 »

Ok, diky.
Takze nezbyva, nez podat odvolani proti tomu usneseni? ;)

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Varianty nasledujici po uspesnem odvolani
« Odpověď #8 kdy: 12 Dubna 2020, 19:57:17 »

Tím nemáte co zkazit.
IP zaznamenána