30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva k udání řidiče  (Přečteno 8743 krát)

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Výzva k udání řidiče
« kdy: 07 Března 2019, 18:45:51 »

Ahoj, Jsem tu nově, nikde jsem nenašel přímo tento problém který mám tak snad nevadí založení nového tématu...

V listopadu jsem byl v Praze v ulici Poncarova změřen na 50, rychlost v tu chvíli byla překročena po odečtení odvhylky o 22km/h - je to neobydlená oblast kde je semafor s přechodem. Změřen jsem byl z policejního auta radarem ( ne bradavicí ) který vypadal spíš jako foťák než radar. Moc se v tom nevyznám, je to můj první přestupek za 6ti leté řízení jako profesionální řidič.. každopádně jsem docela zvědavej a otočil jsem to a příslušnika jsem se zeptal, zda jsem byl zachycen - byl.

Každopádně auto je v pronájmu od firmy tzv. operák, ta poslala udání policii na mého zaměstnavatele a ten vypsal do papíru mě. Byla to normálně obálka, červený pruh a výzva k udání řidiče.

Moc se nevyznám v odvoláních nebo jak to má vůbec vypadat.. rád bych, až mi přijde dopis nahlásil osobu, která body vezme na sebe - kamarád, rodinný příslušnik atd... bojím se totiž toho, že kdyby mě chytla hlídka za stejný prohřešek vemou mi papíry hned..

Nebo co se dá dál dělat až půjdu k podání vysvětlení? Moc se mi to nechce prodlužovat aby to chodilo zase přes 2 firmy a hlavně přes zaměstnavatele - administrativa ve firmě která auto pronajímá taky stojí pár korun - než se to dostane ke mě nerad bych nějakou exekuci.
« Poslední změna: 08 Března 2019, 12:25:58 od Michi »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #1 kdy: 07 Března 2019, 18:50:35 »

Z "otočil jsem to a příslušnika jsem se zeptal, zda jsem byl zachycen - byl" vyplývá, že jste byl na místě údajného spáchání přestupku zastaven MP nebo PČR. Je to tak?
IP zaznamenána

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #2 kdy: 07 Března 2019, 18:59:00 »

Právě že ne. Ze zvědavosti, zda jsem byl zachycen jsem se na konci ulice otočil, vrátil se k hlídce PČR a zeptal jsem se, zda jsem byl změřen a hlídka mi oznámila že ano - mezitím než to hledal jsem asi pár jedinců od pokuty zachránil  :D a zeptal jsem se, zda to jde řešit na místě a řekli že ne, že to přijde poštou a tím jsem to ukončil a odjel z místa. Čili ne, s ničím jsem nesouhlasil, nikam si mě nenapsali, nic..
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #3 kdy: 07 Března 2019, 19:40:55 »

Tady se take policie chovala ponekud nelogicky: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7766.msg84798#new
IP zaznamenána

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #4 kdy: 07 Března 2019, 19:58:25 »

Dobře, přijde mi tedy výzva k podání vysvětlení, dostavím se v určitý čas na určité místo.. pokud budu vidět na fotce mám se přiznat? Pokud ne, mám říct že to řídil rodinný příslušník který to přijme nechá na sebe napsat body a já jen zaplatím pokutu? Nebo říct že odmítám vypovídat? O tohle mi jde, zda to opět nepošlou zaměstnavateli, který bude potom řešen a musí řidiče udat podle knihy jízd? Nebo mi přijde třeba nějaký správní řízení, nebo jemu? Nerad bych za rok řešil nějaké exekuce, jsem v tomhle docela srab neco zapírat :D
« Poslední změna: 07 Března 2019, 20:18:02 od Michi »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #5 kdy: 07 Března 2019, 20:02:54 »

Buďte v klidu a nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko. Nikdo z nás neví, co se stane a variant je několik. V tomto případě nemá cenu se snažit předvídat chování primitivů na úřadě nebo v uniformě. Až něco přijde, tak to sem anonymizované nahrajte - poradíme, jak dál. Prozatím pročítejte jiné případy na fóru. A opakuji, nemáte se čeho bát.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #6 kdy: 07 Března 2019, 21:34:21 »

...auto je v pronájmu od firmy tzv. operák, ta poslala udání policii na mého zaměstnavatele a ten vypsal do papíru mě. Byla to normálně obálka, červený pruh a výzva k udání řidiče...
Takže počkejte co přijde a od koho přijde a to sem dejte. Pak uvidíme co dál.
Těch možností jak se to může vyvíjet je mnoho, navíc nevíme zda to na co reagovala lízingovka bylo od policie nebo už odpustek od úřadu. Takže bych s úvahami opravdu počkal jak se to vyvrbí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2019, 09:45:10 »

Každopádně auto je v pronájmu od firmy tzv. operák, ta poslala udání policii na mého zaměstnavatele a ten vypsal do papíru mě. Byla to normálně obálka, červený pruh a výzva k udání řidiče.

Asi největší problém tam je že když to spadne na provozovatele tak to asi zaplatí a pak vám to napočítá..

Ale když to bylo v Praze tak se asi dá i přiznat a pak to řešit jako přestupek.. šance že to na MHMP a nebo ministerstvu skončí promlčením není malá.
IP zaznamenána

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k odání řidiče
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2019, 12:25:28 »

Jako zaplatit tu pokutu mi úplně problém nedělá ( když to bude do těch 2,5k a ne třeba 10k ), jde mi spíš o body. Kdyby 2 a nehrozil by mi při dalším přestupku zákaz řízení tak nad tím mávnu rukou ale tady dostanu 3 a za půl roku mem chytnou a zastavěj za stejnej přestupek tak jim ho můžu rovnou odevzdat a jsem bez práce... nechci se úplně dát, radši bych to napsal na někoho jinýho kterýmu body v kartě jsou jedno protože stejně moc neřidí. Ale to by ho musel asi zase udat zaměstnavatel nebo tam mám nakljsat a říct že to nejsem já, ale vím kdo to je, pošlete to jemu? Jsem docela srab v těhle věcech a rád bych je měl za sebou a vyřešený... počkám a uvidím
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2019, 16:15:29 »

Je vidět, že jste absolutní začátečník a netušíte, co se kolem Vás děje. Takoví jsou nejsnadnější obětí dopravního fašismu, mnozí dokonce aktivně do pastí, které jsou na první pohled zjevné a jasné, nabíhají s výřikem URÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Já jsem CHLAP. To, že jste zde mezi nesystémovými jedinci Vás ctí a je šance, že nebudute ovčanem, ale občanem.
Pro začátek čtěte zde http://road-fens.cz/page/4/, ať se trochu zorientujete.

Pokud to úplně nezmastíte, žádné body nevyfasujete a přinejhorším něco zaplatíte. Hlavně nezapomeňte sem nahrát co nejrychleji anonymizované dokumenty, co dojdou, podle toho poradíme, co dál.
Citace
Jsem docela srab v těhle věcech a rád bych je měl za sebou a vyřešený... počkám a uvidím
Pokud je Vaší první prioritou toto a klidně budete sypat hory peněz obcím, tak buďte CHLAP, za chvíli z Vás byde ocyklený svalovec bez práce. Jednoduše musíte něco investovat, abyste něco získal či alespoň neztratil nebo napravil. Pokud jste si nevšiml, tak přibližně takto funguje svět celkem dost dlouho.
« Poslední změna: 08 Března 2019, 16:20:40 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2019, 22:19:23 »

Tak v pondělí přišel dopis, chtěl jsem ho ignorovat, aby mi ho hodili rovnou do schránky, ale dnes jsem si pro něj zašel - jo, moc dlouho jsem to nevydržel :D každopádně výzva přišla na leasingovku, ta udala provozovatele ( můj zaměstnavatel ) a ten udal mě. Mě přisel dopis, ve kterém je psáno viz příloha .... každopádně jsem ochotný tam jít a nevypovídat... jen tak nějak nevím, co může být dál??

http://jyxo.info/uploads/AA/aa89774bc2662eb8c2de132a933d0da38ab1a879.jpg
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2019, 22:30:53 »

To je od policajtů to vůbec nemusíte řešit. Maximálně jim napište se omlouváte, ale máte nemocná záda a stavíte se tam zhruba za měsíc (měsíc k dobru do prekluze). No a pak uvidíte.
IP zaznamenána

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2019, 22:49:40 »

No a pak uvidíte.

Nojo, ale ja tohle řešim poprvé. Fakt nevim, co mám čekat :D
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2019, 23:01:28 »

Porozhlédněte se nejdříve v samoobsluze https://www.30kmh.cz/index.php?board=32.0, začněte třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0. Na otázku Fakt nevim, co mám čekat najdete na fóru něco mezi 103 a 104 odpovědmi.
« Poslední změna: 21 Března 2019, 23:04:14 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Michi

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k udání řidiče
« Odpověď #14 kdy: 21 Března 2019, 23:44:23 »

Já už toho přečetl fakt hodně. Mám prostě říct, že ve věci odpírám vypovídat.. ale pokud zaměstnavatel označil mě jako řidiče, tak uz je to stejně jasný kdo auto řídil a tím pádem mě bude čekat stejně postih? Nebo řeknu odmítám vypovídat a celé to uzavřou že neznají řidicě? ( o takovém případě jsem taky četl. )
IP zaznamenána