30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: To je spravny pristup - bodovy system !!  (Přečteno 7066 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2019, 17:33:18 »

https://www.novinky.cz/domaci/499015-novela-zakona-a-bodovy-system-tok-ma-reseni-pro-serii-nehod-na-zeleznici.html

Mne prijde ze se ten zmd smeje otevrene vsem do ksichtu.

Tak já bych zavedl i bodový systém pro ocyklence, když už, tak už.... ne vážně, Ťok je šílenec a v diskusi pod článkem není ku podivu ani jeden posting, který by tu jeho úchylnou myšlenku podporoval.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2019, 17:52:55 »

Správně, jen tak na ocyklence a získané body se budou odečítat až po získání ŘO. Takže absolvuje autoškolu a hned bude vybodovaný z dětských let, kdy řádil s koloběžkou. Aktem získání ŘO jej okamžite pozbyde. Možná bych pro odečet bodů povolil školu bezpečné jízdy na koloběžce/bicyklu na místním podle ISO certifikovaném dětském dopravním hřišti pod dozorem zkušebního orgána. Povinná výbava hřiště: semafor, cyklokrosový výjezd v bahně o převýšení 5 m, pískový úsek s hloubkou 10 cm o délce 20 m, smyková plocha, kočičí hlavy, mokrý litý asfalt.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2019, 17:54:14 »

A bodový systém na politiky.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #4 kdy: 05 Března 2019, 17:59:10 »

Správně, jen tak na ocyklence a získané body se budou odečítat až po získání ŘO. Takže absolvuje autoškolu a hned bude vybodovaný z dětských let, kdy řádil s koloběžkou. Aktem získání ŘO jej okamžite pozbyde. Možná bych pro odečet bodů povolil školu bezpečné jízdy na koloběžce/bicyklu na místním podle ISO certifikovaném dětském dopravním hřišti pod dozorem zkušebního orgána. Povinná výbava hřiště: semafor, cyklokrosový výjezd v bahně o převýšení 5 m, pískový úsek s hloubkou 10 cm o délce 20 m, smyková plocha, kočičí hlavy, mokrý litý asfalt.

:-)

Pamatuju se, že za socíku cca 1985-87 jsme si dělali jakýsi řidičák na kolo na dopravním hřišti, myslím, že jsme to absolvovali během pár let 2x.... nejprve bylo školení, dopr. značky, přednosti, atd. Na vše "dohlížel" příslušník VB. Pak "jízdy", jelo se 2 x, pokud to někdo nedal na 1. pokus. Výsledkem byl jakýsi průkaz cyklisty. Retro optikou - bylo to lepší, než sedět ve škole pls aspoň jsem se naučil pár značek a jak se chovat na silnici na kole.

EDIT: ono to dokonce ještě existuje a to dopr. hřiště vypadá přesně, jako před 30 lety
http://www.malyjordan.cz/ddh/
« Poslední změna: 05 Března 2019, 18:08:07 od Otto »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #5 kdy: 05 Března 2019, 18:03:54 »

No ale ono to je opravdu dost nevyvážené. Cyklista je účastníkem provozu, chodec taky, ač v menším a nikdo je netestuje, zda jsou schopni se účastnit.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2019, 18:10:00 »

No ale ono to je opravdu dost nevyvážené. Cyklista je účastníkem provozu, chodec taky, ač v menším a nikdo je netestuje, zda jsou schopni se účastnit.

Tak přinejmenším ten cyklista by měl projít nějakým přezkoušením z pravidel silničního provozu, pokud tedy jezdí po silnici. Kdo by zkoušky nedal, jezdil by po cyklostezkách.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2019, 18:16:41 »

Přesně tak. Tedy, pokud nemá ŘO/ŘP.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2019, 18:24:11 »

Zůstanou-li příjmy z pokut příjmem orgánů, které je uložily, můžeme se těšit na nové železniční rychloměry a následné postupné rušení železniční sítě, protože např. na většině území jižní Moravy už nebude nikdo chtít ani moci být strojvůdcem. ČD by totiž musely nutně zkrachovat, kdyby měly zaplatit všechny určené částky, a tak budou udávat vlastní zaměstnance.

A já si běžím koupit pár akcií té úžasné firmy SKANSKA, která je tak silná, že přežila i šéfování tohohle přetrhdíla.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #9 kdy: 05 Března 2019, 18:33:39 »

Jé, my byli  tuším ve třetí třídě na dopravním hřišti. Byla to u dvou třetin žactva příležitot k dělání ptákovin a jakési pirátské prvotině. Byla tam světelná křižovatka a dokonce na chvíli řídil provoz esembák. Byla to děsná prdel. Měli jsme tam spolužáka jehož táta byl pomocňák, co se znal a občas sloužil s tím esembákem, co tam prudil. Spolužák mě tomu esembákovi napráskal, že jsem ho předjel na kole přes plnou, když nekoukal. On totiž zdržoval provoz ve šlapacím moskviči. Eda, syn zasloužilého dálkaře z Česadu, to zase střelil křižovatkou na červenou.  Do konce dopravní výchovy jsme pak museli dělat už jen chodce. Pak to druhý den mělo ještě dohru ve škole, tušim, že jsme museli něco 100x napsat. Jo, jo to už hodně dávno, ale tyto okamžiky se nezapomínají. ;D
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2019, 20:23:27 »

Vy tu z toho mate srandu, ale kokotok to mysli nejspis vazne... Uz by ho meli politicky odstrelit.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #11 kdy: 05 Března 2019, 22:20:27 »

Už tam byl Schling, Šimonovský, Řebíček, Slamečka, Vávra i můj oblíbenec Ahooojžák (tuším, že právě za jeho éry se stal ku pobavení odborné veřejnosti ředitelem ICT na MD legendární major Dastych), o němž jsem byl kdysi skálopevně přesvědčen, že zůstane navždy historicky největším idiotem mezi všemi českými ministry (kdo jiný by mohl trumfnout Grégra, že?). Jenže pak přišel Ťok, Marksová-Tominová, Valachová, Mládek, Venezuela, mihla se Malá opisovačka... Važte si Ťoka, ten další bude horší. Mně dnes už ani ten Tvrdík (relativně) nepřipadá úplně neschopný.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2019, 09:07:40 »

Správně, jen tak na ocyklence a získané body se budou odečítat až po získání ŘO. ...
Dovolim si nesouhlasit - lepsi bude zavest specialni skupiny RO pro kolobezkare, dalsi pro cyklisty - lze delit na podskupinu pro silnicni bicykly a podskupinu pro horske bicykly. Samozrejme pravidelne TK na veskere bicykly, kolobezky a podobne dopravni prostredky. A povinne ruceni. S bodovym systemem i systemem umazavani bodu skolou bezpecne jizdy jak naznaceno, bezvyhradne souhlasim.

Potom jsem ochoten uznat cyklisty na silnici za plnopravne ucastniky provozu.

(Myslim, ze to Toka brzo napadne)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:To je spravny pristup - bodovy system !!
« Odpověď #13 kdy: 08 Března 2019, 21:19:42 »

celý problém je v tom - a sledoval jsem k tomu i nějaký ten diskusní pořad - že zatímco kamioňák nebo autobusák má kartu řidiče, kterou musí dát do tachografu, tak fíra se jen dobrovolně někam zapisuje
čili dopoledne můžete jezdit pro viamont, po obědě v metru a večer pro ČD
řešení je tak primitivní, že se jim asi nechce
jinak to nechápu

nebo asi tuší, že by jim fíra zastavil kilometr před nádražím, protože mu skončila povolená doba výkonu
IP zaznamenána