30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vybodování, jak z toho vem  (Přečteno 4653 krát)

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Vybodování, jak z toho vem
« kdy: 02 Března 2019, 15:50:47 »

Pokusím se příběh co nejvíce zkrátit a přesto uvést vše důležité.
Měl jsem 11 TB (asi pět přestupků u tří obvodních oddělení Policie, většinou rychlosti, občas pásy), lhůta pro odpočet měla uplynout v 4/18. V 4/18 mě lapli ve 3 hod. ráno na mírné překročení rychlosti mimo obec (klasika, úplně prázdná silnice) a já vůl si neuvědomil, že mi chybí pouhé dva dny do odpočtu a že tedy musím žádat správní řízení. Ve tři ráno mi to prostě nemyslelo, přístup policie OK, banální věc, na místě za 500,-, o bodech nepadlo ani slovo. Až v průběhu dne jsem si uvědomil, co jsem udělal za blbost.
A začalo to:
4/18 – Info MěÚ o dosažení 12 bodů a výzva k odevzdání ŘP
4/18 – Podání námitek, žadost o doložení pokutových bloků
4/18 – Námitky zamítnuty
5/18 – Odvolání proti zamítnutí námitek na KÚ
11/18 – Rozhodnutí KÚ – zrušení rozhodnutí MěÚ, nutnost doložit pokutové bloky
12/18 – MěÚ vyžádal pokutové bloky, byl jsem se seznámit a zjistil jsem:
1. Na jednom bloku uvedena SPZ auta, se kterým jsem nikdy nejel.
2. Na jednom bloku uvedena adresa mého trvalého pobytu, která v té době již nebyla platná.
3. Pokud jsem pravost podpisu na všech pokutových blocích a prohlásil, že jsem se ničeho nikdy nedopustil.
1/19 – Námitky zamítnuty
2/19- Podáno opět odvolání na KÚ

V té době jsem na všechna odvodní oddělení policie zaslal žádost o zpřístupnění spisu k přestupkům.
Do týdne vyjádření od věch třech obchodních oddělení, že mají pouze pokutové bloky (které už jsme viděl). Žádná fotka z radaru, nic…
Následně na všechna oddělení podána žádost o přezkum příkazu na místě (byť po půlroční lhůtě). (vše datovou schránkou)
1. obvodní odd. Policie:
Za 30 minut po odeslání mi volal tamější náčelník (číslo si našel ve spise, ve kterém jsem před lety vypovídal jako svědek). Na*ranej jak prase, jestli to myslím vážně, že stejně si vymýšlím, že ví, o co mi jde, že mě udělá na křivou výpověď, že se nevyplácí z policajtů dělat pitomce a podobný klasický chytrý policejní kecy. Trval jsem na svém a tím to skončilo. Následně moji žádost zamítnul.
2. obvodní odd. Policie:
Žádost zamítnuta.
3. obvodní odd. Policie:
Zatím bez vyjádření.
Teď se chystám zaslat žádost o obnovu řízení dle správního řádu. Má někdo nápad, či radu, jak dál? (když už ztrátě ŘP nezabráním, musím to alespoň protahovat, co to půjde)

« Poslední změna: 03 Března 2019, 00:30:34 od tygr »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, jak z toho vem
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2019, 16:52:22 »

A jste si jistý, že jste v tom posledním případě řídil Vy? Nemohl to být nějaký Váš kamarád či příbuzný, který si ve tři ráno spletl doklady a omylem předložil Váš ŘP?
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, jak z toho vem
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2019, 17:30:38 »

To nejsem. Taky jsem popřel všechny přestupky, akorát tam byly v těch blocích ještě další chyby.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování, jak z toho vem
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2019, 18:52:18 »

Pro začátek si přečtěte tento rozsudek (jak se to dělat má), ale i tento rozsudek.
IP zaznamenána