30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sdělení k námitce podjatosti - jde to?  (Přečteno 3233 krát)

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Sdělení k námitce podjatosti - jde to?
« kdy: 27 Února 2019, 13:41:47 »

Dneska mi přišla do datovky zpráva s předmětem "Hlavičkový papír", ve které byl dokument "Sdělení k námitce podjatosti", kterou vypracoval úřad, na který jsem podal námitku podjatosti někdy v září, ale úřad ji někde zašantročil a nereagoval na ni. Když jsem to pak na základě jednoho ústního jednání rozšířil, SO se začal shánet po té původní. Tak jsem jim to poslal ještě jednou včetně doručenky.

Co mě překvapilo, že rozhodli o nepodjatosti sami a navíc to nebylo rozhodnutí, ale "sdělení", kde dokonce odignorovali další věci a točili se jen nad systémovou podjatostí - jde to vůbec takhle? Myslel jsem, že by měli řízení zahajit v každém případě? Nebo už je zase nějaký nový judikát, který to umožňuje?

Citace
Tímto Vás uvědomuji o skutečnosti, že nebyl zahájen proces rozhodování o otázce podjatosti , a to s ohledem na výše uvedené, kdy byl na základě konkrétních důvodů vyvozen závěr, že Vámi uplatněná námitka podjatosti představuje zneužití práva a jako takové jí není možné přiznat právní ochranu, a tudíž ani neexistuje rozhodnutí (usnesení) o otázce podjatosti, které by bylo možno napadnout odvoláním.

Sdělení mi poslala nadřízená toho úředníka, na kterou jsem taky podal námitku podjatosti.

Dá se tohle pak nějak chytře využít?

« Poslední změna: 27 Února 2019, 13:44:38 od OldSoldier »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení k námitce podjatosti - jde to?
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2019, 13:48:11 »

Na něčem podobném zrušil Krajský úřad Středočeského kraje rozhodnutí MěÚ Beroun.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení k námitce podjatosti - jde to?
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2019, 12:15:46 »

Takže bych je teď měl normálně nechat rozhodnout? Mám ještě z UJ, že chci poslat spis elektronicky do DS, a že se pak k němu vyjádřím. Zatím nic nepřišlo, ale očekávám to každým dnem, když teď "vyřešili" tu podjatost.
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení k námitce podjatosti - jde to?
« Odpověď #3 kdy: 19 Března 2019, 16:53:58 »

Taky by me zajimalo jak je to s tou podjatosti. Krajsky urad mi take zahodil podjatost, ze je to ucelove a vubec se tim. nezabyval.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení k námitce podjatosti - jde to?
« Odpověď #4 kdy: 26 Května 2019, 22:58:06 »

Zdravím pánové.
Mám podobný případ. Námitku jsem podal na celý magistrát vč. primátora a čekal  jsem, že o podjatosti bude rozhodovat krajský úřad. Velmi rychle mi však přistálo ve schránce usnesení od nějakého jejich ouřady, že podjatosti je vyloučena a že 7 důvodů, kvůli kterým jsem podjatosti vznášel, se vypořádal pouze s jedním.
Jak o nápravné opatření je možno podat odvolání ke krajskému úřadu.
IP zaznamenána