30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva pro provozovatele mot. voz.... za účelem podání vysvětlení §125c/1f, bod4  (Přečteno 3439 krát)

Devitka

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Ahoj,

jako prvničce mi přišla výzva pro provozovatele vozidla za účelem podání vysvětlení od PČR. Nepřišla doporučeně.
Po pročtení pár příspěvků bych se rád ujistil o správném postupu, jsem totiž trošku na vážkách.
Z toho co tuším jde o překročení povolené rychlosti změřené ne-automatickým systémem, nejspíše silniční hlídkou. Řidič vozidla nebyl zastaven, tudíž ani identifikován. Na uvedenou adresu to mám jako provozovatel daleko.

S policisty se nebavím. Tudíž, mám již teď poslat upravený obsah přiloženého dokumentu PCR_Odpoved.docx, jít se (zažádat si o zaslání), podívat do spisu, co mají či nemají, nebo vůbec nereagovat.

Děkuji za soukromé i veřejné rady.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil

Ignorovat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Po tisícíprvní: přijde-li od PČR přípis týkající se překročení nejvyšší dovolené rychlosti, znamená to, že
1) neznají osobu řidiče, a tak ho nemohou potrestat;
2) znají provozovatele, ale nemohou s ním nic udělat, protože PČR až na marginální výjimky neprovozuje automatické technické prostředky (a tam, kde je provozuje, odevzdává zjištěné přestupky přímo na příslušné správní orgány).

Pro ty, kdo nemají kočkování se státními orgány jako hobby, je jediná správná rada, ale tu už shora poskytl pan Číkus. Co se týče výhrůžek - viz keywords zákaz sebeobvinění, příp. Mattinen vs. Finsko - nedostavení se na předvolání je třeba považovat za konkludentní odmítnutí podání vysvětlení.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Ze se do toho pletu - tenhle dopis navic ukradli zlodeji primo z schranky, protoze policie pise dopisy a nehlida.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

nebo jim jednatel odepíše :

V souladu s ustanovením § 37 odst. (1) Listiny základních práv a svobod v této věci odpírám podat výpověď.

lc
IP zaznamenána

Devitka

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

II. výzva doporučeně. "výzýváme, dostavte se, ke konkrétnímu datumu, na místo,..." Ignorovat doručený doporučený, nebo rovnou LZPS37?

Děkuji
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Je to jedno, ale pro klid v duši jim to odepření klidně pošlete. Zkazit tím nic nemůžete. A oni pak už třeba dají pokoj.
IP zaznamenána