30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lhůty a tresty podle Zákon č. 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informac  (Přečteno 3288 krát)

eagle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Nazdar,
  rád bych se tady zeptal na lhůtu, podle které mi příslušník úřadu na žádost musí poslat informaci a co se děje, když nepošle. Abych vysvětlil situaci, nejde o konflikt s PČR, ale s celní správou. Ta mi zadržela balíček, dodal jsem zaplacenou částku, ta se jim nezdála a díky kvalitnímu zástupu od české pošty v kombinaci s odpovědí z mé banky celní správa usoudila že jsem sfalšoval číslo účtu na výpisu. Což se nestalo, platil jsem kreditkou, takže číslo účtu je jiné, než můj běžný účet.
Nicméně jsem požádal o kopii spisů co na mě mají, proto bych se rád zeptal jaká je lhůta pro odpověď podle Zákon č. 106/1999 Sb.
Zákon o svobodném přístupu k informacím a hlavně jaká je pokuta a jak se bránit a vyžadovat odškodné při nedodržení této lhůty.

Díky,
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Lhůta pro odeslání informace je 15 dnů, za jistých okolností je možno ji prodloužit, o čemž by Vás ovšem musel úřad informovat a prodloužení zdůvodnit. V případě žádosti o kompletní kopii spisu ale počítejte spíše s tím, že žádost bude s odvoláním na judikaturu NSS odmítnuta.

Není-li informace odeslána včas, je třeba podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti.

Odškodné lze požadovat převážně jako náhradu nemajetkové újmy.
IP zaznamenána

eagle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
  díky za info, mohl byste sdílet číslo nebo adkaz na ten judikát NSS? Protože podle d-fens a i metodického doporučení od MVČR je úřad povinný mi na žádost poslat spis kompletní.

Díky
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

eagle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Díky za info, tak to je zajímavé, tenhle rozsudek je z 2007, přitom v 2009 vydalo MVČR toto: http://www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-green-01.aspx
Tak to jsem teda zvědavej, co mi pošlou :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Já ne. Protože Vám téměř jistě pošlou cosi ve smyslu "žádost se odmítá, protože nahlížení účastníka řízení do spisu podle § 38 správního řádu je natolik komplexně upraveným specifickým postupem poskytování informací, že je subsumovatelné pod § 2 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, z něhož plyne, že zákon o svobodném přístupu k informacím se nevztahuje na poskytování informací podle zvláštního právního předpisu". Můžete pak na ně vytáhnout tu metodickou příručku, ta jim jistojistě srazí hřebínky. Nebo si můžete přečíst asi tak 50-100 témat na tomto webu, v jejichž rámci je obdobná problematika mnohdy velmi detailně probrána.

IP zaznamenána

eagle

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Zdar, tak ne, poslali mě kompletně všechno.
IP zaznamenána