30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost 159 mimo obec.  (Přečteno 5934 krát)

Hlavolam2014

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Rychlost 159 mimo obec.
« kdy: 14 Října 2014, 18:28:46 »

Dobrý den. Dne 22.8.2014 jsem byl dojet a zastaven hlídkou PČR (dopravka), že jsem jel rychlostí mimo obec 159km/h. Sepsání o přestupku jsem nepodepsal. Poté byl odeslán na magistrát a mně přišlo předvolání. Omluvil jsem se z důvodu dovolené mimo ČR. Pak znova předvolání a omluva pro nemoc.
Poradí mi někdo co a jak správně učinit dál?
Díky za odpovědi
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2014, 18:53:36 »

Naskenujte anonymizujte a dejte sem to předvolání - určitě Vám někdo poradí
Určitě neprohloupíte když požádáte o celý spis - jsou na to zde rady a postupy
IP zaznamenána

Hlavolam2014

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2014, 19:09:57 »

Díky  :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #3 kdy: 15 Října 2014, 08:12:06 »

Určitě se neomlouvejte potřetí - rozhodli by v nepřítomnosti.

Chtějte spis a kopii mi pak někam hoďte ke stažení, kouknu na to a navrhnu strategii http://30kmh.cz/index.php?board=24.0
IP zaznamenána

Hlavolam2014

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #4 kdy: 15 Října 2014, 11:59:50 »

Díky moc za rady.
Dnes jsem odeslal žádost o zaslání kopie spisu, dle návodu. Dále se chci zeptat jestli můžu nějak využít toho, že úředník řešící tento přestupek volal mému lékaři a vyzvídal jak vážný je můj zdravotní stav a jestli můžu chodit a případně sedět na židli. Četl jsem, že na to nemá právo Zákon č. 187/2006 SB.
Díky za další rady.
Ps : začalo mně to bavit!!!  :D
IP zaznamenána

Hlavolam2014

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2014, 12:20:55 »

Ještě se chci zeptat zda by bylo v mém zájmu teď poslat i žádost o převedení přestupkového řízení do místa mého bydliště?
Po druhé omluvence od lékaře z 13.10.2014 již brzo můžu očekávat nové předvolání.
Když navrhnu zmocněnce, může se i on omluvit kvůli dovolené a nemoci bez rizika, že to rozhodnou bez účasti obviněné strany?...už jsem se dvakrát omluvil písemně já... 8)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 159 mimo obec.
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2014, 12:38:25 »

Ještě se chci zeptat zda by bylo v mém zájmu teď poslat i žádost o převedení přestupkového řízení do místa mého bydliště?
Po druhé omluvence od lékaře z 13.10.2014 již brzo můžu očekávat nové předvolání.
Když navrhnu zmocněnce, může se i on omluvit kvůli dovolené a nemoci bez rizika, že to rozhodnou bez účasti obviněné strany?...už jsem se dvakrát omluvil písemně já... 8)

Podle mých informací vše záleží jen na úvaze orgána. Proto bych to neriskoval. Jedna z možných taktik, je vyslat na jednání zmocněnce s plnou mocí s tím , že tam předloží plnou moc , požádá na místě o kopii spisu a zároveň požádá orgán o určení přiměřené lhůty na seznámení se spisem.
IP zaznamenána