30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Srovnání pokut u nás, v Rakousku, Německu a na Slovensku: Koho bolí nejvíc?  (Přečteno 2729 krát)

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Obyčejná řidičská chyba českého řidiče v Německu je pokusem vraždy, stíhán bude vazebně?
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/cesky-ridic-kamionu-ktereho-v-nemecku-podeziraji-z-pokusu-o-vrazdu-skoncil-ve-vazbe-40273634
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Obyčejná řidičská chyba českého řidiče v Německu je pokusem vraždy, stíhán bude vazebně?
Tohle ovšem není běžný "přestupek z tabulky", nýbrž trestný čin.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Sám jsem se ocitl v situaci řidičů osobáků z videa 2x.
- minuli jsme se o pár metrů v z mého pohledu levotočivé zatáčce v rychlosti okolo 80 kmh - oproti mně kamion předjížděl traktor, já jel směr Brno https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=17.2180324&y=49.1531576&z=18&base=ophoto&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9nzTIxTgRj&ud=17%C2%B013%273.236%22E%2049%C2%B09%2713.546%22N,
- obdobná situace v lese někde mezi Handlovou a Žiarom nad Hronom.
Pod vlivem zkušenosti se nedomnívám, že šlo o pouhý přestupek, ale pokus o vraždu? To snad ne, spíše obecné ohrožení z nedbalosti - ovšem v termínech českého práva.

Je to mnoho let, ale když si vzpomenu, taxi říkám, že asi mám zde na zemi ještě něco udělat. Sám jsem též vyrobil několik zádrhelů, ale vždy šlo o nízké rychlosti ve městě cca 20 - 30 kmh, hrozila (a nestala se záslouhou jiných) či se stala pouhá plechařina. I mikrospánek mě potkal a opět jsem měl kliku, na chodníku nikdo nebyl, pouze jsem povalil sloupek a hrdině jsem ujel s rozflákaným blatníkem, světelm, zpětným zrcátkem a prolomeným podběhem. Sloupek doposud nenarovnali  :o
 https://www.google.com/maps/@43.2125738,5.5288061,3a,75y,181.65h,58.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1slOHAWtRcdigHctM9udat9g!2e0!7i13312!8i6656 a je to přes 5 let.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil

Obecné ohrožení by to mohlo být až v případě, kdy by bylo ohroženo nejméně 7 osob.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Autobus asi nebyl úplně prázdný.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil

Já reagoval na Váš zážitek před Kožušicema, předpokládám, že jste nejel autobusem.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Aha ;D
Nikoli, naštěstí jsem jel v prázdném v osobáku, při nouzovém brzdění visel jsem v pásech. Nějak mne nenapdalo, že jste si stačil tak rychle prohlédnout místa mých silných zážitků.

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil

By mě zajímaly vazební důvody u toho řidiče.

Aha, edit, už to vidím, vydávací.
« Poslední změna: 08 Března 2019, 22:15:23 od Otto »
IP zaznamenána