30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lékař ve službě  (Přečteno 3840 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Lékař ve službě
« kdy: 02 Února 2019, 15:22:10 »

Lékař konající návštěvní službu většinu dopravních předpisů porušovat nemůže:

Co smějí na silnicích porušovat řidiči vlastnící znak "Lékař konající návštěvní službu"? Při užití těchto speciálních označení pouze zákaz stání. Kontrolovat oprávnění, zda vůbec smí řidič znak používat, ovšem nemůže nikdo.

Je to pravda? Podle § 67 ZPPK to tak skutečně vypadá.

Odst. 4:
... Přepravovaná osoba je povinna prokázat na výzvu policisty nebo strážníka obecní policie, že je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P podle jiného právního předpisu, který ji opravňuje k užívání vozidla označeného parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením.
O povinnosti prokazovat oprávnění k používání označení vozidla lékaře konajícího službu tam nic nevidím.

A trochu se ztrácím v odst. 5, co si představit pod
... nemusí ... dodržovat zákaz stání a zákaz stání vyplývající z dopravní značky „zákaz stání“
?

Zákaz stání vyplývající z dopravní značky "zákaz stání" je něco jiného než zákaz stání?

Asi je čas na tisk kartičky 05 a průzkum bojem. :-)

edit: tuší někdo, jak velká má ta kartička být?
« Poslední změna: 02 Února 2019, 15:29:39 od Číkus »
IP zaznamenána

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2019, 16:22:08 »

Vydání oficiální karty lékaře je vázáno na prokázání příslužnosti k ZZS, zálohy ZZS nebo praktika konajícího návštěvní službu.

řešení např. z Trutnova:

https://www.trutnov.cz/mestsky-urad/oznaceni-vozidla-praktickeho-lekare-c-o-5
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2019, 16:47:29 »

Citace
A trochu se ztrácím v odst. 5, co si představit pod...
dodržovat zákaz stání = zákaz stání, vyplývající z obecných ustanovení, patrně je to něco jiného, než zákaz stání, vyplývající z DZ B 29
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2019, 17:07:19 »

Furyjeep> Když mi tu kartičku vydá osoba blízká, tak se asi zachová v rozporu s postupem dle úředníků z Trutnova. To je od osoby blízké ošklivé.

enzym> Zákaz stání vyplývající z dopravní značky "zákaz stání" je IMHO podmnožinou zákaz stání, tedy stačilo uvést jen druhé jmenované, aniž by se význam věty změnil.

Pro úplnost bych tam krom B 29 dal i V 12d.

A ještě mi z toho celého vychází zajímavé závěry. Třeba že v místě, kde by nezůstal volný průjezd 3 metry řidič vozidla s cedulkou nesmí zastavit, ale stát může.

edit: Ještě k tomu Trutnovu:

Označení č. O 5  se vydává lékaři jako fyzické osobě a je nepřenosné na jinou osobu. Vztahuje se k vozidlu, které lékař konající návštěvní službu v daném případě používá k přepravě, přičemž lékař nemusí být nutně řidičem tohoto vozidla.
... aneb dokažte mi, že jsem řidič mnou provozovaného vozidla lékaře nevezl

Neoprávněné použití označení č. O 5, ať už lékařem nebo jinou osobou, je postižitelné podle obecně závazných právních předpisů (zejména podle zákona o přestupcích).
... a podle kterých §§ PřesZ?
« Poslední změna: 02 Února 2019, 17:15:31 od Číkus »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2019, 17:51:11 »

Podmnožina - jsem stejného názoru.
V 12d -  :)
Citace
A ještě mi z toho celého vychází zajímavé závěry. Třeba že v místě, kde by nezůstal volný průjezd 3 metry řidič vozidla s cedulkou nesmí zastavit, ale stát může.
Také mě to napadalo, ale neviděl bych to jako obhajitelnou konstrukci. Zajímalo by mne však, jak by ji průměrá OÚO rozbila.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Furyjeep

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2019, 19:12:30 »

Číkus: tak základní mou premisou je zdali člověk bude používat originální evidovanou kartičku s hologramem, seriovým číslem, kterou mu musí vydat úřad, případně si vytiskne svou či koupí nějakou podobnou, které se běžně prodávají, ale které nemají žádnou právní relevanci, takže pokud si člověk něco vytiskne, nějakého příslušníka to může odradit, ale v případě řešení to bude těžko obhajitelné, protože to nebude oficiálně vydaná kartička. To už bych si na auto dal raději oranžový magnetický maják.
« Poslední změna: 02 Února 2019, 19:14:03 od Furyjeep »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Lékař ve službě
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2019, 19:16:21 »

protože to nebude oficiálně vydaná kartička
To se bude správnímu orgánu výborně prokazovat. :-)

edit: „Účastník provozu na pozemních komunikacích je povinen řídit se dopravní značkou, i když má za to, že není správně technicky provedena. Takový názor není rozhodný pro posouzení, zda byl nerespektováním značky spáchán dopravní přestupek.“ (zdroj) Přísluší řidiči posuzovat provedení a platnost kartičky?
« Poslední změna: 02 Února 2019, 19:32:22 od Číkus »
IP zaznamenána