30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem  (Přečteno 11555 krát)

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
[WIN] Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« kdy: 01 Února 2019, 13:36:04 »

Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem, popis situace nize. Poradi nekdo neco uzitecneho jak ve spravnim s tim? Cetl jsem obsah "prednosti v jizde" ale nikde neni v zakone definovano co to vlastne v praxi je a vim ze v mem pripade jsem dostatecnou prednost daval a doplatil na idiota s taxikem co udelal neco co se da blbe ocekavat.

Jsem jel ve meste z vedlejsi ulice kde je stop a je dost daleko od hranice krizovatky, vyjel jsem na vyhled  se zapnutym  blinkrem a cekal na moznost odbocit. Po nejake dobe byla dostatecne velika mezera v provozu, dve auta byly v dostatecne vzdalenosti, pred urovni ostruvku. Je dvouprodovka z kazde strany a uprostred koleje. Pruhy jsou oddeleny plnou carou dost pred zastavkou i za ni. Z meho pohledu v pruhu (levem) u koleji jelo bile auto, v pruhu u chodniku (pravem) soubezne s nim mensi cerne . Ani jedno z aut nedavalo zadne znameni k odboceni, u bileho by to bylo prez plnou caru i silne nepravdepodobne . Obe auta byly v dostatecne vzdalenosti abych je neomezil ci neohrozil a tak jsem zacal odbocovat. Pri nedokoncenem odbocovacim manevru do praveho pruhu u chodniku jsem letmo v tesne blizkosti zahledl mihnout se rychle bile auto a tak jsem seslapl brzu a zastavil na miste (moje rychlost nula nula nic). Bile auto (taxi) zavadilo o muj predek auta a pokracovalo dal v jizde, zastavilo az cca po 100m dale na moste, asi na zaklade meho troubeni. Bile auto nejspise videlo prilezitost vznikleho prostoru v pravem pruhu pro odboceni a tak neocekavane vyrazne zrychlilo a prez plnou caru a bez blinkru se snazilo dat mysku pred me auto do praveho pruhu. Kontakt poskodil me jen barvu na narazniku, je platovej tak popraskala, on poskozenej PZ naraznik a blatnik a barva disku. PCR na miste nehodlala nic moc resit, ztotoznila, test chlast, poradne si nenechali vysvetlit co se stalo, vyfotili, zamerili a ze pokuta  1000, zadny protokol co se stalo nebo neco tak.  Vim naprosto bezpecne ze jsem prednost daval, ze to snad ani vice neslo tak sem nesouhlasil.
« Poslední změna: 11 Února 2019, 22:24:25 od FOMP »
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2019, 14:57:46 »

Záznam z kamery je? Ten by byl asi rozhodující. Pokud jste stál dostatečně dlouho před střetem / kontaktem, tak jste mohl tvořit překážku. Asi bude klíčové prokázat, že jste tam taxikáři nevjel na poslední chvíli.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #2 kdy: 01 Února 2019, 18:49:23 »

Kameru bohuzel nemam.

Ne kdepak prekazku jsem tvorit nemohl, nezasahoval jsem zadnou casti ani do praveho pruhu.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2019, 19:13:10 »

To je škoda. Aspoň zkušenost ji pořídit. A to s překážkou bylo myšleno tak, že je lepší být překážkou, než tím, kdo tam vjel. Jako překážce vám totiž moc nehrozí, jedna babská povídačka zní "Kdo stojí, je bez viny." Brát velmi s rezervou. Ale špekulovat můžeme jak chceme, počkejete na SO s sežeňte spis.
« Poslední změna: 01 Února 2019, 19:14:58 od Ftipalek »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2019, 21:29:48 »

Souhlasím s tím, že je třeba počkat na to, co bude ve spisu. Pak se bude dát něco poradit. Na pořízení kamery však pozor, může vás taky dostat do problémů...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2019, 21:57:27 »

nezasahoval jsem zadnou casti ani do praveho pruhu.

Dalsi citace: "Pri nedokoncenem odbocovacim manevru do praveho pruhu"

Takze jste se rozjel, odbocoval, v pravem pruhu ale vubec nebyl a auto prejizdejici zrejme na hlavni z leveho do praveho pruhu Vas trefilo, ackoliv jste vpravo vubec nebyl.

Chce to lepsi pripravu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2019, 12:34:38 »

nezasahoval jsem zadnou casti ani do praveho pruhu.

Dalsi citace: "Pri nedokoncenem odbocovacim manevru do praveho pruhu"

Takze jste se rozjel, odbocoval, v pravem pruhu ale vubec nebyl a auto prejizdejici zrejme na hlavni z leveho do praveho pruhu Vas trefilo, ackoliv jste vpravo vubec nebyl.

Chce to lepsi pripravu.

ano , byl jsem a zustal jsem viz obrazek (je stara mapa, dnes tam je plna a pred ostruvkem je prechod se semaforem), uplne presne jak popsano na mzik sem ho tesne videl a zastavil, takze v dobre narazu jsem uz nejel
« Poslední změna: 03 Února 2019, 12:42:42 od FOMP »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2019, 12:40:08 »

add spis urcite, ale jak sem psal, pcr vubec nic nezajimalo, takze odhaduji tam bude strucna hovadina neslucujici se s realitou  :-\
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #8 kdy: 14 Února 2019, 09:37:48 »

noo soudruh taxikar je nejak aktivni, bez jakyhokoliv papiru, ktery by neco dokazoval poslal na pojistovnu, ze chce zaplatit skodu :D
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #9 kdy: 14 Února 2019, 13:05:42 »

Ten taxikář pravděpodobně záznam o nehodě dostal nebo si ho vyžádal.
Považujte pár typů subjektů - velcí dopravci, lesingovky, taxi společnosti za ty nejvzdělanější v této problematice - tedy uplatnění náhrady systémově "letí" na pojistitele protistrany obvykle druhý den. Leckdy i v případě, že vina je na nic - aneb "lepší drzé čelo.....".  Nedivte se tomu.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2019, 19:30:13 »

Tak je to zde a rovnou vinen, takze podat odpor jak pisou. Staci napsat podavam odpor k cj. xxxxxxx ? A nebo tam musi byt nejaky dalsi kecy kolem?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2019, 21:23:27 »

Nemusí, identifikace toho kdo to podává, číslo jednací a "tímto podávám odpor"
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #12 kdy: 03 Dubna 2019, 19:49:43 »

super diky, maj totam, ... jo dobry ridici taxiku bylo 81
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2019, 09:47:29 »

kdyz si clovek precte spis jen krouti hlavou jak funguje ten urednik a ze vlastne dela presne pravej opak toho co by mel v civilizovane demokraticke spolenosti delat, on vezme lejsto co dostane a z nej napise nejakej zaver ovencenej paragrafama, vubec se ani neobtezuje si overit ze znaceni v danem miste odpovida popisu, resp neoveri vubec nic a prask clovek je vinej. Tak nejak mi to pripomina praktiky fasismu, stalinismu a komunistu, bez vysetrovani, obhajoby a sup uz jdes do lagru, resp pro kulku. ............ ano vim ucelem urednika je vybrat prachy za kazdou cenu.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Udajne nedani prednosti v jizde s kontaktem
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2019, 09:54:20 »

kdyz si clovek precte spis jen krouti hlavou jak funguje ten urednik a ze vlastne dela presne pravej opak toho co by mel v civilizovane demokraticke spolenosti delat, on vezme lejsto co dostane a z nej napise nejakej zaver ovencenej paragrafama, vubec se ani neobtezuje si overit ze znaceni v danem miste odpovida popisu, resp neoveri vubec nic a prask clovek je vinej. Tak nejak mi to pripomina praktiky fasismu, stalinismu a komunistu, bez vysetrovani, obhajoby a sup uz jdes do lagru, resp pro kulku. ............ ano vim ucelem urednika je vybrat prachy za kazdou cenu.
Tak to zas pr. Když někoho mlátil gestapák, tak se opravdu snažil zjistit objektivní skutečnosti, nešlo o to plnit kasu nebo vězení, ale skutečně zjistit, kde jsou schovaní partyzáni. Dnešní systém je o mnoho mírnější, co se následků a metod týká, ale zase o dost zvrácenější, co se týká rozporu deklarovaných a skutečných cílů.
IP zaznamenána